درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

مشاوره ازدواج : امامزاده ها رو قبول نداره

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 26 ارديبهشت 1394
سوال :

سلام
من دختری 26 ساله هستم.اخیرا یه خواستگار از دانشگاه محل تحصیلم داشتم. طرف مقابلم اهل نماز و روزه هست, ولی امامزاده هارو قبول نداره, ایشون میگن چون من از نظر اعتقادات مذهبی ازشون بالاترم, ما بعدا با مشکل مواجه می شیم البته الان یک هفته است که رابطمون کات شده. ما از شهرهای مختلفیم, تقریبا فرهنگ هامون شبیه همه,قضیه از اونجا شروع شد که ما در کارگاه پیش از ازدواج که دانشگاه گذاشته بود با هم شرکت کردیم و قرار گذاشتیم بعد از اون با هم صحبت کنیم, ایشون بعد از کارگاه اومد و گفت من در این کلاس متوجه شدم که ما اختلاف فرهنگی و اعتقادی زیادی داریم بنابراین بهتره دیگه ادامه ندیم, راستش من شوکه شدم ولی اون موقع پذیرفتم, ولی الان با خودم چرا اینطور شد, در صورتیکه این آقا قبلا این کلاس و رفته بود, چرا از همون اول به این نتیجه نرسید من فکر می کنم وقتی دید قضیه داره جدی می شه خودشو کنار کشید البته این آقا دانشجوی دکتراست و موقعیت کاری داره.کمکم کنید من چکار کنم.البته ما در یه دانشگاهیم و تقریبا هر روز همدیگرو می بینیم.جواب :
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

مشاوره ازدواج : تفاوت زیاد اعتقادی فرهنگی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 25 ارديبهشت 1394
سوال:

سلام

من به دختری علاقه مند شدم که با من خیلی فرق داره از نظر اعتقادی و فرهنگی می خوام بدونم چه جوری می تونم بهش بفهمونم دوسش دارم و چه جوری می تونم بفهمم دوسم داره یا نه و این که آیا حاضره به خاطره من عوض بشه یا نه؟ من حجاب و مسایل دینی برام مهمهجواب :
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

مشاوره ازدواج : رد کردن خواستگار بخاطر اختلاف فرهنگی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 19 ارديبهشت 1394
سوال:

سلام
من یه دختر 23 ساله ام که از نظر خانوادگی و ظاهری هیچ مشکلی ندارم الان دانشجو هستم و سالهای پیش خواستگارایی داشتم که به دلیل اینکه از نظر فرهنگی از هم دور بودیم جوابشون کردم
الان چند وقتیه خواستگاری ندارم و البته از افرادی هستم که اگه ازدواج نکنم توی گناه می افتم...
زیاد هول ازدواج نیستم ولی خودتون توی یکی از پستها فرموده بودید که اگر جوون به گناه میفته باید ازدواج کنه یه مدت توی یه سایت همسریابی عضو بودم ولی کسی مورد نظرمو پیدا نکردم البته یه بار یه کسی رو دیدم و به قصد ازدواج ازش خوشم اومد ولی اون دیگه پیگیرش نشد منم از سایت انصراف دادم... الان با یکی دوستم از راه چت و اونم واسه ازدواج منو میخواد چون میشناسیم همو(حدود 4 سال) و همدیگه رو هم دیدیم ولی من با شناختی که ازش دارم قصد ازدواج باهاشو ندارم... الان دوست دارم ازدواج کنم اما شما چه راه حلی واسه یه دختر که دستش واسه ازدواج بسته است دارید؟ آیا باید صبر کرد؟اگه بله چکار باید کرد تا به گناه نیفتیم و اگه نه چجور میشه ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟ در ضمن یه نکته هم باید بگم که من خیلی توی زمینه های مختلف فعالم اما اصلا بلد نیستم به قول معروف پسرا رو به خودم جذب کنم! اصلا تا الان کسی توی خیابون بهم پیشنهاد حتی دوستی نداده! و در ضمن همه جا هم سعی میکنم حضور داشته باشم پس به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟ لطفا دقیق جوابمو بدید اگر سوالی داشتید هم در خدمتم... ممنونم...جواب :
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

مشاوره ازدواج : شوخی با دختران فامیل

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 15 ارديبهشت 1394
سوال:

سلام
میخواستم بگم من با یه پسری قرار ازدواج داریم كه تا یه ماهه دیگه همه چیز قطعی و رسمی میشه فقط این آخریا حس میكنم كه خیلی دخترای فامیلشون باهاش گرم میگیرن ازش كه سوال كردم گفت این روابط فامیلیه . من هیچ نظری نسبت به اونا ندارم و اونا هم همینطور. از اول همین جوری بودیم . و گفت كه بعد ازدواج من باهاشون شوخی نمیكنم ولی اونا رو كه نمیتونم جلوشونو بگیرم راستش من خودم تو فامیلامون از این جور چیز ها نداریم و واسه شوخی ها حد و مرز داریم . در مورد تصمیمم دچار تردید شدم از شما میخوام كمك كنین بگین این موضوع چقدر نگران كننده است و به اندازه ای هست كه من جواب رد به این آقا بدم یا نه؟ با تشكرجواب :
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

مشاوره ازدواج : اختلاف در مسائل مذهبی و سیاسی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 08 ارديبهشت 1394
سوال:

سلام
خواستگاری دارم که همه شرایطش خوبه و متناسب با هم هستیم. تفاوت ما با هم اینه که ۱-ما ترک همدان هستیم.آنها فارس اهل سمنان هستند ۲-خانواده ما پر جمعیت ۹ تا خواهر برادر و انها ۳ تا پسر هستند ۳-خانواده من به مسایل مذهبی و سیاسی اهمیت میدن.اما انها بعنوان مثال یک برادرشون با دوست دخترش ازدواج کرده.و کل خانواده ۵ نفریشون هم به مسایل محرم نامحرم مثل ما اهمیت نمیدن.مثلا دست دادن زن برادر با برادر شوهر(خواستگار من). البته خواستگار من در این مورد شبیه من و خانواده م عمل میکنه و اعتقادش شبیه ماست.و از این مسئله هم ناراضیه و پایبند به اعتقاد خودش هست. اینها تفاوتهایی است که وجود داره.میخوام اولا نظرتون رو درباره این تفاوتها بگید ثانیا مشکل اصلی من بدلیل تفاوتم در دیدگاه سیاسی با ایشانه.ایشان ولایت فقیهی آقای خامنه ای رو قبول ندارن.با هم که حرف میزنیم میگن قانع نمیشن و تنها راه اینه که اگر ازدواج کردیم ابدا تا آخر عمر اصلا راجع به این مسئله حرف نزنیم تا اختلافی پیش نیاد.تنها اختلاف ما سر همین مسئله ست که من نگرانم مشکل ساز بشه بعد از ازدواج.البته ایشان به مسایل سیاسی ابدا اهمیت نمیدن تو بحث ازدواج و میگن لزومی نداره در این باره بحث کنیم و مهم نمیدونن نظر شما چیه ؟ اهمیت این مسئله چقدره در انتخاب همسر؟ ممنونجواب :
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید