close
تبلیغات در اینترنت
شناخت مواد مخدر صنعتی
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

ساعت های قبل آنها سرشار از یک انرژی کاذب ، دنیا را در دستان خود می دیدند و احساس می کردند توان انجام هر کاری را دارند، اما حالا نه تنها دیگر دنیایی در دستانشان نیست که حتی توان از جا برخاستن هم ندارند.
 اکستازی را باید جادوی مرگ در قرن حاضر خواند ، تأثیر این قرص نیروزا آن قدرها باقی نمی ماند و وقتی به پایان برسد دیگر از شور و هیجان خبری نیست. آنچه باقی می ماند افسردگی  و احساس بیهودگی است. احساسی که ممکن است انسان را تا حد مرگ به جنون بکشاند.
 باور نمی کنم خندیدن برایت آن قدر مشکل شده که برای انجامش مجبورشوی دست به دامان یک محرک خارجی شوی. محرکی که تو را شاد نمی کند. تو را به دست جنون می سپارد تا هرچه می خواهی بر سر خودت بیاوری. راستی بهانه هایت برای خندیدن تا به این حد ته کشیده که فکر می کنی اکستازی  دوست خوبی است و بهانه بهتری برای خندیدن ؟ و با آن برای شاد بودن و برای این که در وجودت احساس کنی پر از انرژی هستی؟!
توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر...هرویین

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

هروئین

آن گونه كه تاریخ و پنل مصرف مواد مخدر در جهان نشان می‌دهد ، یكی از قویترین مواد مخدر كه توانست در تخریب و ویرانی شهر وجودی انسان و گسترش پدیده اعتیاد در سطحی وسیع عمل كند هرویین است. در اواخر قرن نوزدهم مصرف تریاك در اروپا به شكل گسترده‌ای رواج یافته بود و مردم برای درمان بساری از بیماری‌ها مانند وبا كه ناشی از آلودگی محیط زیست آن موقع اروپا بود به مصرف تریاك روی می‌آوردند و پس از مدتی به مصرف آن اعتیاد پیدا می‌كردند. پزشكان آن زمان در اروپا به دنبال دارویی بودند تا بتواند در درمان و یا ترك اعتیاد به تریاك مؤثر باشد . ظاهراً برای اولین بار داروسازی بایر آلمان در سال 1896 از تركیب انیدرید استیك و مرفین خالص دارویی را ساخت كه هرویین نامیده شد.

هرویین

                                                           ادامه مطلب

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر...کدیین

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

کدئین

كدئین به عنوان یك مخدر آگونیست كه اغلب بصورت كریستال های سفید رنگ مشاهده می‌شود و به عنوان یك آرام كننده و ضد درد جزو مواد ناركوتیك و از مشتقات تریاك به شمار می‌رود. و درساخت با غلظت 10/1 درصد تا 2% درصد ساخته می‌شود. اشكال مختلف كدئین درسراسر جهان موجود می‌باشد. كدئین فسفات سفید رنگ و بصورت كریستالهای سوزنی شكل كه بصورت‌محلول معلق در آب و قابل حل در الكل دیده می‌شود. كدئین‌سولفات نیز بصورت‌كریستالهای سوزنی شكل بی رنگ یا سفید یافت‌می‌شوندكه پودرآن قابلیت حلالیت در آب و كمی‌ آن درالكل می‌باشد.اشكال مختلف دارویی دیگر قرص، شربت و كپسول می‌باشد.كدئین درشكل شربت كه از راه خوراكی تجویز  می‌شود جهت تسكین سرفه‌های غیر خلطی و همچنین تركیب آن با بعضی از داروها غیر ناركوتیك مسكن جهت تسكین درد تجویز می‌شود. مقادیر زیاد كدئین و مصرف آن حتماً باید با تجویز پزشك صورت بگیرد.

کدئین

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....الکل

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
الكل خالص، مایعی شفاف است و معمولا دارای 96 تا 97 درجه الكل خالص است. به این معنی كه در 100 حجم آن، 97 حجم الكل و 3 حجم آب و دیگر ناخالصی ها وجود دارد. الكل اتانول از دیر زمانی شناخته شده و در طبیعت تقریبا در همه جا یافت می شود. در بسیاری از انواع تخمیرها همیشه مقداری از این الكل به وجود می آید و مقدار كمی از آن نیز در آبهای طبیعی و معدنی یافت می شود. برای تهیه الكل از شیوه های تخمیر مواد نشاسته ای و قندی ، یا از شیوه های سنتز و مصنوعی استفاده می كنند.

از نظر طبقه بندی فارماكولوژی، تضعیف كننده سیستم مركزی اعصاب است كه جزو آرام بخشها و سستی زاها طبقه بندی می شود. در پزشكی مصارف زیادی دارد ولی به علت سو استفاده در مصرف آن، مشكلاتی را در جامعه بشری ایجاد می كند.
توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....متادون

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


متادون چیست ؟

متادون اولین‌بار در زمان جنگ جهانی دوم در كشور آلمان ساخته شد. زمانی كه عرضة تریاك در اروپا به دلیل آغاز جنگ جهانی دوم متوقف شد مصرف كنندگان تریاك دراروپا و خصوصاً در آلمان كه تعدادشان كم نبود با مشكل جدی مواجه شدند. در میان مصرف كنندگان آلمانی ، مقامات عالیرتبه نظامی نیز از جمله هرمان‌گورینگ (جانشین هیتلر) به چشم می‌خوردند. شیمی دانان و شركت‌های داروسازی آلمان به سفارش مسئولین كشور ماده‌مخدر مصنوعی جدیدیی تولید كردندكه به خشخاش متكی نبود. شیمی‌دانان موفق به تولید دارویی شدند كه نه تنها مؤثر بود بلكه ماندگاری آن نیز در بدن بیشتر از سایر مواد مخدر بود.


مدت زمان تأثیر هروئین در بدن حدود 2 ساعت است در نتیجه مصرف كنندگان نیاز دارند كه چندین‌بار در روز از این ماده استفاده كنند درحالیكه این دارو میانگین بین 24 تا 74 ساعت ، با درنظر گرفتن میزان مصرف و سوخت و ساز بدن افراد ، تداوم دارد . نام این دارو یا ماده مخدر مصنوعی متادون بود. با گذشت زمان متادون داروی منتخب پزشكانی شد كه سعی در درمان بیماری اعتیاد و وابستگی به موادمخدر داشتند و دارند .

متادون

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....روان گردان

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

قرص ها و داروهای روانگردان

اعتیاد به قرص و داروهای روان گردان و شیمیایی از زمانی شروع شد كه از این داروها به عنوان داروی ترك یا درمان اعتیاد به مواد مخدر سنتی نظیر تریاك و همچنین هرویین استفاده شد. در گذشته مواد مخدری كه توسط معتادان مصرف می شد ، تریاك ، شیره تریاك و در نهایت هرویین بود. اما با ورود قرص‌ها و داروهای شیمیایی و روان گردان به عنوان داروی ترك اعتیاد ، اعتیاد جدیدی تحت عنوان اعتیاد به قرص و داروهای شیمیایی و روان گردان پا به عرصه وجود گذاشت كه یكی از مخرب ترین انواع اعتیاد به شمار می رود و اعتیاد به آن به مراتب وخیم تر و مخرب تر از اعتیاد به هرویین و تریاك است.

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....داروهای مسکن مخدر

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

دارو های مسكن مخدر

تریاك عصاره خشك شده گل خشخاش است كه با تیغ كشیدن به دور كاسبرگ گل به دست می آید . تریاك از تركیبات مختلف و گوناگونی متشكل شده كه بالغ بر 25 آلكالوئید آن تاكنون شناسائی شده است . عمل كرد این آلكالوئید ها و اثرات آن در بدن همانند كار هورمون های طبیعی ضد درد مانند اندروفین ها و انكفالین ها می باشد . در اوایل دهه 1970 دانشمندان متوجه شدند كه مواد اپیوییدی به گیرنده هایی در مغز متصل شده و اثرات خود را بروز می دهند كه هورمون های ضد درد طبیعی نیز با همان گیرنده ها تركیب می شوند و از طریق تاثیر سلسله اعصاب مركزی موجب تخفیف احساس درد و سر خوشی می گردند . هزاران سال است كه برای تسكین درد از این مواد استفاده می شود و این امر همیشه موجب سو مصرف از این گیاه جادوئی و تركیبات آن از زمان پی بردن بشر به اثرات آن شده است .

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....ترامادول

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

ترامادول

داروئی ضد درد با اثر مركزی با نام ترامادول ، تدامول ، بایومادول ، ... چند سالی است وارد فارماكوپه داروئی ایران شده است كه از دسته داروهای مسكن مخدر یا اپوئید های مصنوعی می باشد .
این دارو بر اساس همانند سازی ساختار ملوكولی نارسئین كه یكی از آلكالوئید های تریاك می باشد ساخته شده است . عمده مصرف این دارو در پزشكی برای كاهش درد های مفصلی ، جراحی ، زایمان با میزان درد متوسط تا شدید است و از این جهت ضعیف تر از مورفین ، پتدین و قوی تر از مسكن هائی نظیر پروفن استامینوفن می باشد و همواره توصیه می شود مصرف این دارو بیش از دو هفته مجاز نمی باشد و باعث وابستگی داروئی و اعتیاد میگردد .

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....دیفنوکسیلات

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
بشر از ابتدای آشنائی با تریاك از خواص درمانی آن استفاده كرده است .ویژگی هائی مانند ضد درد ، تسكین سرفه ،رفع مشكلات تنفسی ، درمان اسهال ، بیهوشی و .... همواره باعث سوء مصرف از این گیاه قدرتمند و جادوئی شده است .
اما عمده مشگلات از جائی آغاز شد كه بعلت هزینه بالای استخراج آلكالوئید های تریاك در آزمایشگاه ها ساخت دارو های شبه مخدرسنتتیک یا نیمه سنتتیك بر پایه سنتز شیمیائی تریاك و یا همانند سازی مولكولی با دست بردن تغییراتی درساختار آنها شروع شد و انواع و اقسام داروها به بازار سرازیر گشت كه بسیاری از این دارو ها بعلت عوارض شدید جانبی و پس از مشاهده آثار مخرب آن از چرخه تولید رسمی خارج گردید اما بعدها با فاش شدن فرمول ساخت آنها وارد بازار مصرف مواد مخدر شدند كه هروئین نمونه شاخص این گروه است ، این روند اكنون نیز ادامه دارد . و داروهائی مانند تمجیزك و ترامادول از این دسته هستند . یكی از این دارو ها كه دركنار مصرف پزشكی نه چندان قابل توجه ( با توجه به نمونه های مشابه داروئی بدون عوارض ) باعث سوء مصرف گسترده گردیده است داروئی است سنتتیک به نام دیفنوكسیلات یا لوموتیل.
توضیحات بیشتر / دانلود

بخش معرفی و شناخت مواد مخدر....کراک

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

کراک

جمعیت احیاء انسانی كنگره 60 ، به عنوان یك تشكل مردمی و سازمان غیردولتی در حوزه اعتیاد و مواد مخدر شامل آموزش ، پیشگیری ، مهار و درمان فعالیت می‌كند. پایه و اساس فعالیت كنگره 60 در این حوزه تحقیقات علمی و كاربردی برای شناخت انسان، مواد مخدر و ارائه طریق و راه حل برای رهایی از آن می‌باشد. زیرا اعتیاد از تركیب انسان و ماده مخدر به وجود می‌آید و برای شناخت اعتیاد بسیار لازم و ضروری است كه تأثیرات فیزیولوژیك مواد مخدر بر روی انسان و همینطور بر روی صور پنهان یا روان مورد بررسی قرار ‌گیرد. 
آمارها نشان می‌دهد بیشترین درصد مصرف مواد مخدر را مصرف كنندگان تریاك تشكیل می‌دهند 43% . دسته دوم هرویین 18% و به ترتیب خانواده حشیش 13% ، الكل 13% ، قرص‌های روان‌گردان 10 % و در رده‌های آخر اكستازی و كوكایین قرار دارد.

توضیحات بیشتر / دانلود