close
تبلیغات در اینترنت
ازدواج موقت
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

مشاوره ازدواج : همسر موقتم راضی به جدایی نمی شه

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : یکشنبه 20 ارديبهشت 1394
 • موضوعات : ازدواج موقت ,
 • بازدید : 317 مشاهده
سوال :

سلام

دختر21ساله ای هستم.که در طی دوران نوجوانی و جوانی به دلیل داشتن دوستان ناباب و سادگی خودم تن به دوستی های متعدد با جنس مخالف دادم که هر بار خانواده ام متوجه این قضیه شدند و هشدارهایی به بنده داده اند اما باز بعد از چند ماه مجددا با فرد جدیدی این قضیه را تکرار کردم.اما حالا چندین ماه است که پی به اشتباهات گذشته ام برده ام و به لطف خدا، دیگر تن به گناه نداده ام.در طی این دوران خواستگارهایی هم داشته ام یکی پسرخاله ام که به خاطر سابقه اعتیاد به او جواب رد دادیم.دومی پسر عمه ام که شرایط بدی ندارد و خانواده ام خیلی راضی هستند.اما خیلی از ملاکهایی را که برای همسر آینده ام دارم را ندارد. مثل اینکه بنده دانشجوی مقطع کارشناسی علوم پزشکی هستم و ایشان دیپلمه است.اما بنده مجبورم به خاطر جبران اشتباهات گذشته ام و نیز راحت شدن خیال پدر و مادرم با وجود اینکه اصلا از نظر قلبی دلم راضی به این ازدواج نیست تن به این ازدواج بدهم

مطلب دیگر اینکه اخیرا به خاطر نیاز شدید جنسی و عاطفی چون شرایط ازدواج دائم را نداشتم - با توجه به اینکه مقلد مرجعی هستم که اجازه پدر رو برای دختر باکره رشیده شرط نمی دونه- تن به ازدواج موقت بدون اذن پدر داده ام که طی این ازدواج بکارتم را از دست دادم، مدت ازدواجمان 5ساله بود با این شرط که اگر برایم شرایط ازدواج دائم پیش آمد از هم جدا شویم.حالا که 4ماه از ازدواجمان گذشته بنده با توجه به دگرگونیهای درونی دیگر تمایل به ادامه با همسر موقتم را ندارم البته نه با ایشان بلکه اصلا تمایل ندارم دیگر تن به ازدواج موقت دهم ولی علی رغم اینکه برایم شرایط ازدواج دائم پیش آمده همسرم راضی به جدایی نمیشود.اولا از نظر شرعی تکلیف من با این ازدواج موقت چیست؟ ثانیا : نمیدانم موضوع ار بین رفتن بکارتم را برای خواستگارم بیان کنم و بکارتم را ترمیم نکنم یا اینکه بکارتم را ترمیم کنم و چیزی در این مورد به خواستگارم نگویم؟ مرا راهنمایی کنیدجواب :
توضیحات بیشتر / دانلود

مشاوره ازدواج : ازدواج موقت دختر به فتوای اقای مکارم

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : جمعه 04 ارديبهشت 1394
 • موضوعات : ازدواج موقت ,
 • بازدید : 210 مشاهده
سوال :

سلام

من دختری 25 ساله و مقلد اقای مکارم هستم و با پسری ازدواج موقت کردیم اما وقتی از سایت ایشون که سوال کردیم گفتند عقدتون بنا بر احتیاط واجب باطله ولی در بعض روایات دیدم که اگه بدون آمیزش جنسی باشه بدون اجازه پدر اشکال نداره حالا سوالم اینه که مگه ایه الله مکارم این روایات رو ندیده پس چرا گفته ازدواج موقت دختر بدون اجازه پدر باطله

شاید بگین که صلاح دونسته که اونو باطل اعلام کنه که جامعه دچار انحراف و بی بندوباری نشه اگه اینه آیا اجازه داره حلال خدا رو حرام کنه؟

به هر حال واقعا نمی دونم اینکار ما صحیح بوده یا نه! خواهش می کنم کمکم کنین که اگر حرامه لااقل دیگه به این کار ادامه ندیمجواب :
توضیحات بیشتر / دانلود

مشاوره : علاقه اش نسبت به من کم شده

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : شنبه 29 فروردين 1394
 • موضوعات : ازدواج موقت ,
 • بازدید : 218 مشاهده
سوال :

سلام

من دختری 19 ساله هستم و با پسری 23 ساله به مدت یک سال هست که دوست شدم و معلوم نیست ازدواج کنیم یا نه می خواستم بدونم اگه ما صیغه محرمیت رو خودمون بخونیم بدون اجازه پدر من و کاری انجام بدیم حرام است یا نه؟مرجع تقلید من اقای خامنه ای می باشد. لطفا نصیحت هم نکنید که وابسته میشین و غیره چون من عاشق این اقام ولی ایشون نسبت به من علاقه اش کم شده و من می خوام علاقشو رو نسبت به خودم زیاد کنم.لطفا کمکم کنید.
جواب :
توضیحات بیشتر / دانلود

مشاوره ازدواج و خانواده:ازدواج موقت با متاهل

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 06 بهمن 1393
 • موضوعات : ازدواج موقت ,
 • بازدید : 185 مشاهده
سوال :

سلام

دختر 21 ساله ای هستم که مشغول تحصیل در دانشگاه هستم.به دلیل غرایز جنسی چندین بار در نزدیکی لغزش قرار گرفتم،با تحقیق زیاد در زمینه ازدواج موقت با توجه به اینکه فعلا شرایط ازدواج دائم را ندارم این کار رو کردم و حالا حدود یک هفته است که با مردی متاهل 27ساله ازدواج کردم که ایشان بسیار مومن و پاک است و در این 7 روز که همسرش شده ام چنان تاثیری بر من گذاشته است که احساس میکنم به خدا نزدیکتر شده ام اما از طرفی کمی نگرانم که با توجه به اینکه ایشان متاهل است در زندگی دچار مشکلاتی بشوم. مرا راهنمایی کنیدجواب :
توضیحات بیشتر / دانلود

خیلی به من گیر میدن

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 13 آبان 1393
 • موضوعات : ازدواج موقت ,
 • بازدید : 345 مشاهده
سوال :
سلام
من به تازگی با یه پسر نامزد شدم و ازدواج موقت کردیم تا بزودی به عقد دائم همدیگه در بیاییم خونواده ام بهم سخت می گیرن از همه کارام می خوان سر در بیارن هی می گن با هم چی می گین کجا می رین اس ام اس هام رو می بینن خلاصه هیچ حریم خصوصی در رابطه با شوهرم برام نذاشتن دیگه خسته شدم بگین چه کنم ؟


جواب :
توضیحات بیشتر / دانلود

اگه خانواده فهمیدن دخترشون ازدواج موقت کرده...

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
سوال :
اگه دختری که سنش بالا رفته و در معرض گناهه ، از راه شرعی ازدواج موقت کنه ولی خونواده اش بفهمن چه باید بکنه ؟

جواب :
سلام
اگه دختری در شرایطی که ازدواج براش واجبه به صورت شرعی بدون اجازه پدر ازدواج موقت کرد و فهمیدند به صورتی که قابل انکار نبود بهتره بجای برخورد انفعالی که شرمگینانه از کاری که کرده برخوردی فعال و حق به جانب و در عین حال محترمانه و مودبانه با خانواده داشته باشه و سعی کنه ناچار بودن خودشو رو برای اونا بیان کنه که هم از نظر شرعی براش واجب بوده و هم در معرض حروم بوده و بعدشم بگه درسته کارم خلاف عرف بوده اما حروم که نبوده و اضافه کنه با این وضعیت بد اخلاقی جامعه بعد سالها پاکی و عفت اگه از راه حروم می رفتم بهتر بود ؟
یا اینکه توپ رو در زمین اونا بندازه و بگه شما هرکی اومد ردش کردید و منو به اینجا رسوندید
اگه اونا گفتن که خودت رد می کردی و می گفتی می خوام درس بخونم بگه خب من نمی فهمیدم و اشتباه می کردم شما هم نمی فهمیدید و این روزها رو نمی دیدید؟
یا اینکه بگه ممکنه بعد ازدواج موقت با هم ازدواج دائم کنیم
به هرحال به نظر من برخورد فعال در این مورد بهتر از انفعاله
موفق باشید

مشاوره ازدواج: ازدواج موقت پنهانی تا اخر عمر

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 05 آبان 1393
 • موضوعات : ازدواج موقت ,
 • بازدید : 225 مشاهده
سوال:

سلام

دختری 28 ساله هستم .3سال قبل با یه آقا ی مجرد که 2 سال از من کوچکتره از طریق چت آشنا شدم .اول نیتشو دوستی تلفنی بیان کرد اما وقتی بعد از تماسهای مکرر بهش علاقمند و شدیدا وابسته شدم بهم پیشنهاد ازدواج موقت داد.اولش قبول نمیکردم چون فکر میکردم بخاطر باکره بودن من صیغه برام اشکال شرعی داره و حرامه . اما بعد از مدتی بخاطر اصرارهای ایشون و رجوع به نظرات مجتهدهای مختلف بالاخره قبول کردم و بدون اطلاع خانوادم با ایشون عقد موقت کردم .الان 3ساله که با هم هستیم .ایشون از اول رابطه نیتشو فقط عقد موقت اعلام کرده و بارها و بارها بهم گوشزد کرده که رابطه ما منجر به ازدواج دائم نخواهد شد .اما من بخاطر وابستگی شدید به ایشون و امید داشتن به اینکه ایشون بالاخره راضی به ازدواج دائم خاهد شد به رابطمون ادامه دادم .البته مواقعی که من تصمیم به جدایی گرفتم ایشون با محبتهای بی اندازه ش منو از تصمیمم منصرف کرده . میدونم حماقت کردم اما تا حالا خواستگارهایی رو بخاطر ایشون رد کردم و الان مدتیه که دیگه اصلا خاستگار ندارم. به هیچ مرد دیگه ای علاقه ندارم و حتی با شنیدن اسم خواستگار حالت تهوع شدید بهم دست میده.هر چند که هنوز باکره هستم اما بخاطر تماسهای بدنی که تا حالا با ایشون داشتم فکر کردن به ازدواج با یه مرد دیگه باعث ناراحتی و عذاب وجدان شدیدم میشه . نمیتونم با یه مرد دیگه ازدواج کنم و قضیه عقد موقتم و داشتن رابطه جنسی هرچند در حد نامزدی بوده رو از همسر آینده م پنهان کنم . نمیدونم باید چکار کنم . بارها و بارها از ایشون شنیدم که عقد موقتمون منجر به ازدواج دائم نخاهد شد اما بازهم نا امیدانه امیدوارم که شاید بالاخره ایشون راضی به ازدواج دائم بشه . از یه طرف هم بهشون علاقه و وابستگی شدید دارم و علاقه به ایشون نمیزاره به هیچ مرد دیگه ی فکر کنم و از طرف دیگه عذاب وجدان نمیزاره که با یه جوون دیگه به عنوان یه دختر سالم ازدواج کنم . من جسما باکره هستم اما روحا باکره نیستم . نمیدونم باید چکار کنم . دوستش دارم .نمیتونم ازش جدا بشم اما ایشون اصلا به ازدواج دائم فکر نمیکنه نه با من و نه با هیچکس دیگه . اصولا فرد مسئولیت پذیری نیست و راضی به تن دادن به ازدواج و قبول مسئولیت بعد ازون نیست البته میگن که اگه من راضی باشم میتونن تا آخر عمر بطور پنهانی فقط منو صیغه کنن اما ازدواج دائم نمی کنن .بخاطر وابستگی عاطفی و روانی شدیدی که بهشون پیدا کردم راضیم که تا آخر عمر ازدواج نکنم و با ایشون بطور پنهانی صیغه بمونم . واقعا درمانده م .نمیدونم باید چکار کنم .نمیدونم آیا بهتره که وارد یه رابطه دیگه بشم و به این طریق ایشون رو فراموش کنم یا نه .احمقانه ست اگه بگم که بارها حتی به دنبال دعا یا جادو بودم که بتونم ایشون رو راضی به ازدواج دائم کنم اما چیزی پبدا نکردم .از یه طرف سنم داره میره بالا و دیگه خواستگار ندارم و از یه طرف دیگه اصلا نمیتونم هیچ مرد دیگه ای رو دوست داشته باشم .آیا اگه تا آخر عمر ازدواج نکنم و فقط با ایشون عقد موقت باشم آیا کار ابلهانه ای کردم؟ چطور میتونم به یه مرد دیگه فکر کنم درصورتیکه این آقا رو دیووانه وار دوست دارم ؟ چکار کنم که راضی به ازدواج دائم با من بشه .چطوری راضیش کنم ؟. من باید چکار کنم ؟ دچار افسردگی و نا امیدی بیش از حد شدم
جواب:
توضیحات بیشتر / دانلود