درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

این حرفتون آدمو می ترسونه

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 04 فروردين 1394
سلام

من از همه حرفهای شما مخصوصا این مطلبِ آخرى برداشت كردم كه مردها فقط به ظاهر زنها توجه دارن و فقط ظاهر واسشونمهمه، این حرفتون آدمو می ترسونه و فكر كنم بهتره هیچوقت ازدواج نكنیم چون با اینكه خانم هابراى بدست آوردن دل مردها سعى میكنن ظاهرشونبهتر باشه اما به نظرم دوست داشتن از روى ظاهر درست نیست چون این دوست داشتن از روى هوسه و پایدار نیست و به درد زندگى نمى خوره و فقط به درد دوستى می خوره به همین خاطر از حرفتونخیلى خیلى ترسیدم و عصبى شدم البتهفكر نمى كنم قدرت درك هوسِ مرد خوب رو داشته باشم اما اگه یه روز تجربه اش كنم نمیدونم چه به روز زندگیم میاد كسى كه منو مى خواهد باید خودم و اخلاقمواسش مهم باشه نه اینكه منو به خاطر ظاهرم بخواد البته نمی گم به طبیعت مردها باید بى توجه بود اما قیافه در هر صورت عادى میشه چه واسه زن چه مردجواب :
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 31 تير 1392

قدیم‌ها، اولین گزینه‌ای که خانواده به فرزند خود برای ازدواج معرفی می‌کرد حتما یکی از خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌های پدر و مادر خانواده بود. حرفشان هم پر بی راه نبود، "چه کسی بهتر از بچه‌های خواهر و برادرمان که هم شناخته شده هستند و هم حیف است چنین کسی برود با غربیه ازدواج کند".
آنها پیشنهاد می‌دادند و جوان را آزاد می‌گذاشتند که پاسخ مثبت یا منفی بدهند اما چه کسی جرات داشت که بگوید نه!
بحث ازدواج های فامیلی (ازدواج پسرعمو-دخترعمو و امثال آن) و تاثیر آن بر اختلالات ژنتیکی یکی از متداولترین بحث ها و تیتر روزنامه های مختلف است.
با این همه ازدواج‌های فامیلی هنوز هم در جامعه رواج دارد و گاه علیرغم مخالفت خانواده، این ازدواج با درخواست و اصرار خود فرزندان انجام می‌شود.
خیلی ها این ازدواج های نسبی را ممنوع کرده اند اما خیلی های دیگر عقیده دارند بهترین راهکار انجام آزمایشات ژنتیکی قبل از ازدواج است.
بیش از بیلیون ها انسان در سراسر جهان در مناطقی زندگی می کنند که 20 تا 50 درصد از ازدواج های آن نسبی هستند. اینها ازدواج هایی هستند که برای هر فرد از خود فامیل همسری برگزیده می شود


.
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

ازدواج و خانواده...چهره واقعی همسرتان را ببینید

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 29 تير 1392
در میان تمام کسانی که به سن ازدواج رسیده اند و دغدغه زندگی مشترک دارند یک سوال مشترک است: چطور می توانم سر از واقعیت طرف مقابل درآورم و شخصیت واقعی او را بدون نقاب ببینم؟ سوالی که خیلی ها معتقدند بی جواب است و تا وقتی وارد زندگی نشوند، نمی توانند چهره بی نقاب همسرشان را ببینند. این البته نظریه اشتباهی نیست اما صد در صد هم نمی توان آن را تایید کرد.
شما شاید بعد از ده ها سال زندگی با همسرتان باز هم نتوانید واقعیت وجود او را به طور کامل بشناسید اما به هر حال می توانید قبل از ازدواج برخی از رفتارهای مهم و کلیدی او را تشخیص دهید و غربال کنید.
حواس جمع باشید
در طول دوران خواستگاری، آشنایی، نامزدی و عقد، شش دانگ حواستان را جمع کنید تا تناقض های رفتاری و گفتاری همسرتان را درک کنید. البته بگذارید همین اول کار تکلیف را روشن کنیم. منظور از درک تناقض ها این نیست که مثل یک بازپرس مو به موی حرکات او را زیر نظر داشته باشید و مدام او را سین جیم کنید. بلکه تنها هوشیار باشید و اگر تناقضی جدی در رفتار او دیدید، این تناقض را یک گوشه ذهنتان نگه دارید تا در صورت تکرار، درباره آن با صحبت کنید.
 شدیدا توصیه می کنیم که از تلنبار کردن هر تناقض رفتاری کوچک در ذهنتان خودداری کنید وگرنه ممکن است بدون انصاف و منطق، او را محکوم کنید. فراموش نکنید که آنچه از عملکرد همسرتان متوجه می شوید، ممکن است برداشت شما باشد نه واقعیت


!
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

ازدواج و خانواده...روانکاوی متأهلان

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 25 تير 1392

از قدیم و ندیم شنیده‌ایم که خداوند نجار نیست. اما در و تخته را خوب به هم جور می‌کند. تقریبا همه کسانی که ازدواج کرده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که اگر شناخت خوبی از شخصیت و خلق و خوی همسرشان داشته باشند زندگی موفق‌تری در پیش خواهند داشت در این مورد راهنمایی‌های زیادی وجود دارد که در این مقاله به بررسی یکی دو تا از آنها می‌پردازیم.

● شخصیت‌های وظیفه‌شناس
وظیفه‌شناس‌‌ها به اصول اخلاقی پای‌بند هستند و تا کارشان را درست و تمام انجام ندهند، آرام نمی‌گیرند. آنها به خانواده خود وفادارند و از مقامات مافوق اطاعت می‌کنند. کار زیاد، ویژگی بارز آنها است. وظیفه‌شناس‌‌ها موفقیت طلب هستند. هیچ پزشک، وکیل، دانشمند یا مقام اداری موفق بدون برخورداری از این ویژگی شخصیتی نمی‌تواند در کارش موفقیتی کسب کند.

● ۸ ویژگی وظیفه‌شناس‌ها
وظیفه‌شناس‌‌ها در مقایسه با سایرین از این هشت ویژگی بهره بیشتری دارند


:
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : جمعه 21 تير 1392
خانواده به عنوان كوچكترين و مهمترين پايگاه اجتماعي رشد كودك، نقش مهمي در شكل‌گيري شخصيت افراد داشته و به عقيده متخصصان علوم اجتماعي، برنامه‌هايي كه از دوران قبل از بارداري و پس از آن تدوين و اجرا مي‌شود، بر چگونگي طي شدن اين روند مؤثر است.

سدی در برابر استرس های عاطفی
جديدترين تحقيقات نشان مي‌دهد، سلامت عاطفي و رواني مادر در دوران بارداري و شيردهي به طور مستقيم با سلامت جسم و روان جنين و نوزاد ارتباط دارد. از اين رو نقش پدر در فراهم كردن محيطي امن و آرام در خانواده مهم ارزيابي مي‌شود.
به عبارت ديگر پدر خانواده با حركت در مسيري كه مادر را به آرامش نزديك كرده و از استرس‌هاي عاطفي و محيطي مي‌رهاند، سلامت جسمي و روحي همسر و فرزندش را تضمين خواهد كرد. يكي از مهمترين زمان‌هايي كه حضور پدر در خانه اهميت بيشتري پيدا كرده و مادر بيش از هر زماني به كمك‌هاي فكري و رواني همسرش احتياج دارد، ماه‌هاي نخست پس از تولد نوزاد است


.
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید