درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

لجبازی یک واکنش نامطلوب در بیان نیازهای کودکان است

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
لجبازی یک واکنش نامطلوب در بیان نیازهای کودکان است
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 06 تير 1396

یک روانشناس بالینی معتقد است:لجبازی یک رفتار و واکنش نامطلوب است که در آن فرد منظور، هدف و نیازش را به شیوه کَل کَل، خشم، قهر و به طور کلی به شیوه ناسالم، غیرطبیعی و غلط بیان می کند. در کودکانی که لجباز به شمار می آیند این لجبازی خود را به شکل بروز خشونت، کل کل کردن، ساز مخالف زدن، تکروی و حرف اول و آخر را زدن، آسیب به خود و دیگران و ناسزا گفتن، نشان می دهد.

لجبازی، کل کل کردن، حرف شنوی، مطیع و فرمانبردار، کنترل کردن، ایجاد ترس و وحشت و ده ها کلمه دیگر که هر روزه بارها در حال شنیدن آن ها هستیم. آیا تا به حال به طور عمیق جدا از مثبت یا منفی بودن این کلمات، به معنای آن ها فکر کرده اید؟ از نظر والدین لجبازی نقطه مقابل حرف شنوی است و والدین در پی این هستند که فرزندانی حرف شنو پرورش دهند و دائم در تربیت به آن ها می گویند مثل کودکی من باش. با فرض این که شما در کودکی حرف شنو بوده اید، آیا تا به حال به سوالات زیر فکر کرده اید؟من چه کارهایی انجام می دادم که فرد حرف شنویی قلمداد می شدم و به عبارتی جزوکودکان لجباز نبوده ام؟چه عوامل و شرایطی در حرف شنو شدن من موثر بوده اند؟ آیا این عوامل و شرایط اکنون در ارتباط با فرزندم نیز وجود دارد؟اگر این عوامل و شرایط وجود دارد، پس چرا کودکم حرف شنو نیست و لجباز است؟
در این زمینه گفتگوی ایسکانیوز با دکتر حمیرا ورمقانی روان شناس خدمات روان شناسی و مشاوره زندگی را بخوانید.

لجبازی در کودکان به چه معناست؟

ادامه در ادامه مطلب...

لجبازی یک رفتار و واکنش نامطلوب است که در آن فرد منظور، هدف و نیازش را به شیوه کل کل، خشم، قهر و به طور کلی به شیوه ناسالم، غیرطبیعی و غلط بیان می کند. در کودکانی که لجباز به شمار می آیند این لجبازی خود را به شکل بروز خشونت، کل کل کردن، ساز مخالف زدن، تکروی و حرف اول و آخر را زدن، آسیب به خود و دیگران و ناسزا گفتن، نشان می دهد.

چه دلایلی که با لجبازی کودکان در ارتباط است؟ 

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
اعتیاد به تلفن هوشمند برای کودکان به اندازه مواد مخدر خطرناک است
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 21 خرداد 1396

گروهی از کارشناسان در یک کنفرانس آموزشی در لندن هشدار دادند: مدت زمانی که کودکان در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند می‌تواند همچون مصرف مواد مخدر و الکلی برای آنان اعتیادآور باشد و باید تحت درمان قرار گیرند.

به گفته کارشناسان اغلب مواقع مدت زمانی که کودک صرف کار با وسایل الکترونیکی می‌کند به عنوان عاملی بالقوه در اعتیاد افراد نادیده گرفته می‌شود. زمانیکه از اعتیاد صحبت می‌شود افراد به دنبال مصرف مواد مخدر هستند اما اعتیاد الگویی رفتاری است که می‌تواند خود را به شیوه‌های متفاوتی نشان دهد.

کارشناسان انگلیسی همچنین اظهار داشتند اخیرا نگرانی‌ها در مورد تعداد افراد جوانی که از طریق وسایل الکترونیکی به محتویات نامناسب دسترسی دارند افزایش یافته است.

یکی از متخصصان ترک اعتیاد در انگلیس گفت: دو سوم مراجعه کنندگان من افراد ۱۶ تا ۲۰ ساله هستند که برای درمان اعتیاد مراجعه می‌کنند و این آمار طی ۱۰ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، همچنین در مطالعه اخیر که با حضور بیش از ۱۵۰۰ معلم انجام گرفت دو سوم از آنان اظهار داشتند که می‌دانند دانش آموزان محتویات غیراخلاقی با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. علاوه بر این در سه سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ کودک به دلیل جرائم مرتبط با تصاویر مبتذل به پلیس گزارش شده‌اند.

  • تاریخ ارسال : سه شنبه 5 مهر 1390

به گفته محققان دانشگاه مونترآل کانادا، تماشای زیاد تلویزیون در دوران کودکی ممکن است اثرات منفی‌ روی زندگی‌ فرد بگذارد.
 
ادامه مطلب

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 5 مهر 1390

وزارت بهداشت درباره ناشناخته بودن عوارض سونوگرافی‌ سه‌بعدی و امکان ایجاد خطر برای جنین هشدار داد

همیشه همین طور بوده است، یکی می‌گوید چای خیلی خیلی بد است، یکی اصرار می‌کند چای خیلی خیلی خوب است، یکی هشدار می‌دهد فلان دارو سرطان‌زاست، آن دیگری می‌گوید اتفاقا آن دارو از سکته‌های قلبی جلوگیری می‌کند و...

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 5 مهر 1390
 
۵۰ درصد والدین اصول تعلیم و تربیت را نمی دانند

تربیت و پرورش فرزندان یکی از اساسی ترین وظایف والدین است.تربیت در واقع عبارت است از فراهم آوردن زمینه ها و عوامل به فعلیت رساندن یا شکوفا ساختن استعدادهای شخص در جهت رشد و تکامل اختیاری او به سوی هدف های مطلوب. به این ترتیب فرد، نخستین گام ها را در خانواده بر می دارد و مفاهیم اولیه زندگی، آموزش ها، مجموعه عقاید، قوانین و ارزش ها را از خانواده فرا می گیرد. تربیت جسمانی، ذهنی، اخلاقی و دینی فرآیندی است دوسویه که باید اول آموخته و فراگرفته شود و سپس به فرزند آموزانده شود و با دقت و ظرافت خاصی انجام شود

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید