درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

قضاوت با خودتان!

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 19 ارديبهشت 1394


قضاوت با خودتان :
خشونت در کودکان از طریق والدین در طول زمان رشد آنان به تصویر کشیده شده.کودکی که زمانی پدر شود همان رفتارها را از خود نشان خواهد داد.
والدین الگوی فرزندان هستند.

تهدید ،بچه ها را لجباز می کند!!!!!!!!!

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
تهدید ،بچه ها را لجباز می کند!!!!!!!!!
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 فروردين 1394
شاید شما هم جزو والدینی باشید که در مقابل لجبازی بچه‌ها برایشان خط و نشان می‌کشند و آنها را به تنبیه تهدید می‌کنند اما بد نیست بدانید که تهدید، بچه‌ها را لجباز می‌کند ! شاید شما هم جزو والدینی باشید که در مقابل لجبازی بچه‌ها برایشان خط و نشان می‌کشند و آنها را به تنبیه تهدید می‌کنند اما بد نیست بدانید که تهدید، بچه‌ها را لجبازتر می‌کند.لجبازی در کودکان معمولاً از سن یک سالگی آغاز می‌شود و حتی می‌تواند با رفتارهای نادرست اطرافیان در کودک نهادینه شود. کودکان برای پیدا کردن خود و جایگاهشان و گاهی به دلیل اینکه می‌خواهند خودشان را به اطرافیان ثابت کنند لجبازی می‌کنند و یکی از اساسی‌ترین مشکلات این است که والدین در این شرایط خودشان هم داخل بازی لجبازی کودکان می‌شوند و آنها هم به نوعی به لجبازی با آنها می‌پردازند.
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : جمعه 24 آبان 1392

روزنامه لوپاریزین نوشت ، بنابر مطالعه ای که در دانشگاه تولان نیواورلئان صورت گرفته است کودکانی که در سه سالگی مورد تنبیه بدنی قرار می گیرند از سن پنج سالگی به بعد رفتار تهاجمی از خود نشان می دهند.نتایج این تحقیق که در نشریه طب کودکان امریکا منتشر شده است نشان می دهد کودکانی که بطور مرتب مورد تنبیه قرار می گیرند

 

 

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

روان شناسی کودک...حد و مرز سختگيري با کودکان را بشناسيم

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 30 مهر 1391
بسياري از والدين، گاه در شرايط دشواري قرار مي گيرند. شرايطي که در آن نه فقط بايد در مقابل کودک با جديت روي حرف خود بايستند بلکه بدون توسل به زور يا خشونت، محيطي را فراهم کنند که کودک به آن چه از او خواسته شده است عمل کند. واقعيت اين است که اين مواجهه طي فرآيند رشد و تربيت کودک بارها و بارها براي والدين رخ مي دهد و آن چه امر تربيت را به چنين امر خطير و دشواري تبديل کرده، همين ظرافت هاي تربيتي يعني سختگيري در عين انعطاف پذيري و مهرباني در عين جدي بودن است. شايد اين سوال براي بعضي از والدين پيش آمده باشد که سختگيري نسبت به کودکان تا چه اندازه مجاز است و چگونه مي توان در عين سختگيري انعطاف پذير هم بود.
سختگيري چرا و چگونه


این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 9 بهمن 1390

 

 

عليرغم آموزه هاي ديني ما و با وجود آموزش هايي که در جامعه داده مي شود،هنوز هم کم نيستند پدر و مادرهايي که تنبيه را به زعم خود بهترين راه آدم کردن فرزندانشان مي دانند و آموزش درس زندگي به کودکان خود را از طريق کتک زدن يا توهين کردن جايز مي دانند. شايد تصور کنيد در حال حاضر گرايش والدين به تنبيه بدني کمتر باشد اما واقعيت اين است که فرهنگ نادرست تنبيه به دليل عدم شناخت از راه هاي تربيتي معقول هنوز هم يک راه کار مهم براي والدين محسوب مي شود.

 

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید