close
تبلیغات در اینترنت
تنبیه؟
loading...

وبسایت ( الو روانشناس ؟)

تنبیه؟

قضاوت با خودتان!


قضاوت با خودتان :
خشونت در کودکان از طریق والدین در طول زمان رشد آنان به تصویر کشیده شده.کودکی که زمانی پدر شود همان رفتارها را از خود نشان خواهد داد.
والدین الگوی فرزندان هستند.

فرهاد فرخي بازدید : 128 شنبه 19 ارديبهشت 1394 زمان : 10:33 نظرات ()

تهدید ،بچه ها را لجباز می کند!!!!!!!!!

شاید شما هم جزو والدینی باشید که در مقابل لجبازی بچه‌ها برایشان خط و نشان می‌کشند و آنها را به تنبیه تهدید می‌کنند اما بد نیست بدانید که تهدید، بچه‌ها را لجباز می‌کند ! شاید شما هم جزو والدینی باشید که در مقابل لجبازی بچه‌ها برایشان خط و نشان می‌کشند و آنها را به تنبیه تهدید می‌کنند اما بد نیست بدانید که تهدید، بچه‌ها را لجبازتر می‌کند.لجبازی در کودکان معمولاً از سن یک سالگی آغاز می‌شود و حتی می‌تواند با رفتارهای نادرست اطرافیان در کودک نهادینه شود. کودکان برای پیدا کردن خود و جایگاهشان و گاهی به دلیل اینکه می‌خواهند خودشان را به اطرافیان ثابت کنند لجبازی می‌کنند و یکی از اساسی‌ترین مشکلات این است که والدین در این شرایط خودشان هم داخل بازی لجبازی کودکان می‌شوند و آنها هم به نوعی به لجبازی با آنها می‌پردازند.
فرهاد فرخي بازدید : 107 چهارشنبه 19 فروردين 1394 زمان : 12:28 نظرات ()

روانشناسی کودک...تنبیه بدنی کودکان موجب رفتار تهاجمی می‌‌‌شود

روزنامه لوپاریزین نوشت ، بنابر مطالعه ای که در دانشگاه تولان نیواورلئان صورت گرفته است کودکانی که در سه سالگی مورد تنبیه بدنی قرار می گیرند از سن پنج سالگی به بعد رفتار تهاجمی از خود نشان می دهند.نتایج این تحقیق که در نشریه طب کودکان امریکا منتشر شده است نشان می دهد کودکانی که بطور مرتب مورد تنبیه قرار می گیرند

 

 

فرهاد فرخي بازدید : 147 جمعه 24 آبان 1392 زمان : 21:21 نظرات ()

روان شناسی کودک...حد و مرز سختگيري با کودکان را بشناسيم

بسياري از والدين، گاه در شرايط دشواري قرار مي گيرند. شرايطي که در آن نه فقط بايد در مقابل کودک با جديت روي حرف خود بايستند بلکه بدون توسل به زور يا خشونت، محيطي را فراهم کنند که کودک به آن چه از او خواسته شده است عمل کند. واقعيت اين است که اين مواجهه طي فرآيند رشد و تربيت کودک بارها و بارها براي والدين رخ مي دهد و آن چه امر تربيت را به چنين امر خطير و دشواري تبديل کرده، همين ظرافت هاي تربيتي يعني سختگيري در عين انعطاف پذيري و مهرباني در عين جدي بودن است. شايد اين سوال براي بعضي از والدين پيش آمده باشد که سختگيري نسبت به کودکان تا چه اندازه مجاز است و چگونه مي توان در عين سختگيري انعطاف پذير هم بود.
سختگيري چرا و چگونه


فرهاد فرخي بازدید : 365 یکشنبه 30 مهر 1391 زمان : 8:26 نظرات ()

بخش مشاوره کودک... چرا والدين فرزندانشان را تنبيه می کنند؟

 

 

عليرغم آموزه هاي ديني ما و با وجود آموزش هايي که در جامعه داده مي شود،هنوز هم کم نيستند پدر و مادرهايي که تنبيه را به زعم خود بهترين راه آدم کردن فرزندانشان مي دانند و آموزش درس زندگي به کودکان خود را از طريق کتک زدن يا توهين کردن جايز مي دانند. شايد تصور کنيد در حال حاضر گرايش والدين به تنبيه بدني کمتر باشد اما واقعيت اين است که فرهنگ نادرست تنبيه به دليل عدم شناخت از راه هاي تربيتي معقول هنوز هم يک راه کار مهم براي والدين محسوب مي شود.

 

فرهاد فرخي بازدید : 337 یکشنبه 9 بهمن 1390 زمان : 15:36 نظرات ()

بخش مشاوره کودک... ده رفتار مناسب به جای تنبيه بدنی برکودکان

 

 

بعضي از والدين آخرين راه چاره را در تربيت فرزندان، تنبيه بدني مي دانند؛ اما همواره به جاي تنبيه و اعمال خشونت راه بهتري هم مي توان پيدا كرد. چون تنبيه بدني عوارض متعددي در رفتار و روحيه فرزند شما به جاي خواهد گذاشت.حتي اگر بسيار به ندرت كودك خود را تنبيه مي كنيد، حتماً اين مطلب را مطالعه كنيد ...

 

بسياري از والدين عمداً دست به تنبيه بدني نمي زنند. معمولاً هنگامي اين رفتار از بزرگترها سر مي زند كه كنترل خود را از دست بدهند يا احساس نااميدي كنند. ممكن است بابا به خاطر اين كه سه بار از كودك خواسته تلويزيون را خاموش كند و او توجهي نكرده عصباني شود و كتكش بزند. يا وقتي پسر كوچولوي چهار ساله به وسط خيابان مي دود شايد مامان او را بزند تا حواسش بيشتر جمع باشد.

 

همه پدر و مادرها مي دانند كه گوش نكردن كودك به حرف آنها چقدر ناراحت كننده است؛ نگراني و دلهره از به خطر افتادن سلامت بچه هم به همين صورت. مادري كه گفتيم، از اين كه پسرش دوباره به وسط خيابان بدود و مثل اين دفعه شانس نياورد! خيلي نگران است.

فرهاد فرخي بازدید : 423 سه شنبه 4 بهمن 1390 زمان : 15:30 نظرات ()

بخش مشاوره کودک...

تنبيه در کودکان

  

 

 

 

شکي نيست که آموزشگاه هاي مختلف با روشهاي آموزشي متفاوت استعدادها را پرورش مي دهند. امروزه از تنبيه بدني خبري نيست آيا واقعا تنبيه بدني امري شرم آور است؟ اين که مي گويند تنبيه مخصوص حيوان است و انسان ، تا چه حدي درست است؟ آيا اين امر در تمام محيطهاي فرهنگي يا فراگيري نکوهيده است؟ پاسخ به اين سوالات با جمله «تنبيه مخصوص حيوان است» ، پاسخ داده شده اند. اگر قدري به زمان نه چندان دور برگرديم ، جمله بالا پاسخي قانع کننده نبود. البته کاري به محيطهاي ايده آل نداريم. محيطي که در آن، طفل در دبستان از امکانات آموزشي بسيار عالي برخوردار است و در منزل هم گذشته از کمک والدين با سواد، از انواع و اقسام سرگرمي هاي آموزنده برخوردار است. منظور ما محيطي است که در آن طفل معصوم بعد از صرف 4 يا 5 ساعت از بهترين ساعات عمر خود در مدرسه ، ساعات بيکاري را با بازي فوتبال در کوچه ها و درگيري با پسر همسايه پر مي کند. روشهاي آموزشي که در گذشته با تنبيه بدني همراه بود ، کاملا نکوهيده و در خور ملامت است.

فرهاد فرخي بازدید : 335 شنبه 1 بهمن 1390 زمان : 16:0 نظرات ()

بخش مشاوره کودک....تعلیم و تربیت کودک بدون تنبیه خشونت

ما معمولا از تعبیر تنبیه بدنی کودکان به جای خشونت فیزیکی استفاده می‌کنیم اما این اشتباه است و باید اصلاح شود. تنبیه به معنی آگاه کردن است و آگاه کردن به این نحو اصلا صحیح نیست. در مورد تاثیر خشونت بر روان کودکان باید بگویم که خشونت عوارض بسیار وسیعی را بر رشد و تکامل کودک دارد. یکی از مهم‌ترین پیامدهای آن، ایجاد حس ناامنی است. ما برای یک زندگی خوب نیاز به احساس امنیت داریم. اگر این‌طور نباشد، هر لحظه احساس گوش به زنگی پیدا می‌کنیم و نمی‌توانیم از زندگی لذت ببریم....

وقتی کودکان را با خشونت روبه‌رو می‌کنیم یا کتک می‌زنیم، آنها حس امنیت را از دست داده و نسبت به دنیای اطراف بدبین و بدگمان می‌شوند. حس می‌کنند این دنیا به آنها آزار می‌رساند. بسته به شدت خشونت‌ها کودکان غیر از مشکلات جسمانی که پیدا می‌کنند روح و روان آنها هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

فرهاد فرخي بازدید : 307 پنجشنبه 7 مهر 1390 زمان : 7:46 نظرات ()

بخش مشاوره کودک....کاری از دست کتک ساخته نیست

قلدری و زورگویی یک مشکل رفتاری شایع در کودکان و نوجوانان است که ممکن است به آسیب دیدن خود آنها و دیگران منتهی شود. اما سوالی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان از ایجاد این مشکل در آنها پیشگیری کرد؟ آیا باید با این کودکان، برخورد قهرآمیز کرد و چاره را در تنبیه بدنی آنها دانست؟ محققان به این سوال، پاسخ می‌دهند....


در حال حاضر، به طور فزاینده‌ای متخصصان علوم اعصاب، روان‌شناسان و متخصصان تعلیم و تربیت اعتقاد دارند که زورگویی و سایر انواع خشونت با تشویق کودک در سنین پایین به همدلی کردن با دیگران کاهش می‌یابد.

پژوهش‌ها در طول دهه گذشته در مورد «همدلی»(empathy) - به معنای توانایی گذاشتن خود به جای دیگران - نشان داده است این خصوصیت نقش مهمی در این زمینه دارد و شاید بر همه موارد روابط اجتماعی و اخلاقیات انسانی تاثیرگذار باشد

فرهاد فرخي بازدید : 335 چهارشنبه 6 مهر 1390 زمان : 16:11 نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
الو روانشناس با هدف ترويج بحث هاي روانشناسي و مشاوره فعاليت خود را از سال 89 اغاز نموده و تا كنون جزو برترين سايت هاي مشاوره و روانشناسي فارسي زبان ميباشد.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
  نظرسنجی
  (یک کلام حرف حساب) را چگونه ارزیابی میکنید؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2895
 • کل نظرات : 481
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 6005
 • آی پی امروز : 344
 • آی پی دیروز : 242
 • بازدید امروز : 1,618
 • باردید دیروز : 1,600
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 1,618
 • بازدید ماه : 34,018
 • بازدید سال : 156,436
 • بازدید کلی : 3,406,011
 • کدهای اختصاصی