close
تبلیغات در اینترنت
عشق و دوستی
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

روان شناسي زوج هاي خوشبخت

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
  روان شناسي زوج هاي خوشبخت
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 07 ارديبهشت 1394
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 212 مشاهده
گوتمن و ساير محققان به كار خود به ديد يك بهداشت عمومي مي نگرند. حد متوسط زوج هايي كه در جستجوي كمكي هستند6 سال درگير مشكل بوده اند كه اين زمان خود به اندازه كافي طولاني است و موجب ايجاد لطمه هاي جديدتري به روابط زناشويي شان مي شود. گوتمن مي گويد كه اين تأخير، تأخير در حل مشكل، به همان اندازه خطرناك است كه به تعويق انداختن قسمت ماموگرافي براي بيماران مبتلا به سرطان سينه. بالاترين آمار طلاق در دنياي صنعتي امروز مربوط به ايالات متحده است.


مطالعات نشان داده است كه ارتباطي مستقيم بين ازدواج و رفاه و خوشگذراني وجود دارد. انسان هايي كه ازدواجي موفق دارند سالم ترند و حتي سيستم ايمني بدن آنها از آن دسته افرادي كه يا ازدواج ناموفق داشته اند و يا از يكديگر جدا شده اند بهتر كار مي كند. البته لازم به ذكر است كه فرزندان هم در اين ميان رنج مي برند. اگر والدينشان از هم جدا شوند، احتمال اينكه آنها دچار مشكلات روحي- رواني يا افت شديد تحصيلي شوند بسيار زياد است. اما لزوماً رفتن به مراكز مشاوره ازدواج كمكي نمي كند.
توضیحات بیشتر / دانلود

آیا می دانید گوش چپ گوش عشق است ؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 آیا می دانید گوش چپ گوش عشق است ؟
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 03 ارديبهشت 1394
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 209 مشاهده
دانشمندان کشف کردند گوش چپ که اطلاعات خود را به نيمکره راست مغز ارسال مي کند گوش "عشق" است و بنابراين عبارات احساسي را براي درک بهتر بايد در اين گوش نجوا کرد.


بخش چپ مغز منطق، توجه به جزئيات، زبان، علم و استراتژيها را نشان مي دهد و طرف راست تصورات، اشراق و سير و سلوک، ديد همزمان، تخيلات و احساسات را حاکميت مي کند.


هر يک از اين بخشهاي مغز قسمت مخالف بدن را کنترل مي کنند.بنابراين منطقي است که تصور شود يک جمله احساسي اگر مستقيما از طرف چپ بدن ارسال شود سريعتر به مراکز احساسي مي رسند.
به طور طبيعي چشم راست با زکاوت بيشتري مي تواند رنگها را درک کند اين درحالي است که بهتر است مادران گونه چپ کودک را ببوسند و يا با دست چپ کودک را در آغوش بگيرند.


در حقيقت دانشمندان دانشگاه انگليس در تحقيقات خود نشان دادند که 85 درصد از زنان چپ دست يا راست دست کودک خود را با دست چپ در آغوش مي گيرند. به اين ترتيب واکنشهاي فيزيکي و احساسي کودک مستقيما به طرف راست مغز مادر مي رسند.
توضیحات بیشتر / دانلود

۵ حقیقت درمورد خیانت که همه متاهلین باید بدانند

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 ۵ حقیقت درمورد خیانت که همه متاهلین باید بدانند
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 01 ارديبهشت 1394
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 182 مشاهده
واژه‌ای که هیچ مرد یا زن متاهلی نه انتظار شنیدنش را دارد و نه دوست دارد به گوشش بخورد. بااینکه ۹۰ درصد از افرادیکه در یک تحقیق شرکت کرده بودند اعتقاد داشتند که «خیانت» کار درستی نیست اما هر روز آمار خیانت در همه جای دنیا در حال افزایش است.

در زیر به پنج حقیقتی که همه افراد متاهل باید درمورد خیانت بدانند اشاره می‌کنیم:
۱. آمار نشان می‌دهد که در آمریکا ۴۰-۲۵ درصد از زنان و ۶۰-۵۰ درصد از مردان طی دوران ازدواج خود مرتکب خیانت می‌شوند. خیانت به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد که اینها مهم‌ترین دلایلی هستند که می‌شنویم:

• نیازهای احساسی و جنسی من در زندگی زناشویی‌ام برآورده نمی‌شود.
• از ازدواجم خسته شدم، احساس می‌کنم که زنم/شوهرم من را دوست ندارد.
• سعی کردم با او صحبت کنم اما هیچ تغییری در رابطه‌مان ایجاد نشد.
• احساس ناامیدی می‌کردم و از تلاش کردن خسته شده بودم.
• کار او برایش مهم‌تر از من بود.
• بچه‌ها برای او مهم‌تر از من بودند.
• او به حرف‌هایم گوش نمی‌کرد؛ مهربان نبود.
• او تمایلی به رابطه‌جنسی نداشت. به زور با من رابطه‌جنسی برقرار می‌کرد؛ نمی‌توانسم او را شاد کنم؛ هیچ کدام از کارهایم در نظر او خوب نبود.
توضیحات بیشتر / دانلود

زندگی با چاشنی سختکوشی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
زندگی با چاشنی سختکوشی
 • تاریخ ارسال : جمعه 16 آبان 1393
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 207 مشاهده
روزی که رفته بود خواستگاری به همسر آینده‌اش گفته بود « من در این کار نقطه هدفی دارم که باید به آن برسم. می‌خواهم شما هم سعی کنید که در کار همراهم باشید.» و همسرش هم همراهی‌اش کرد تا جایی که بعد از ۱۳سال به هدف بزرگش رسید؛ آرزوها پله‌پله او را بالا آورد و از یک خبرنگار محلی ساده به یک کارآفرین و مدیر جوان تبدیل کرد.

پيمان رضايي حالا در 33سالگي، وقتي به پشت سرش نگاه مي‌اندازد، به اندازه همه آن سختي‌هاي روزهاي نوجواني و جواني لبخند پررنگي روي لب دارد؛‌چرا كه او حالا مديرعامل يكي از بزرگ‌ترين مجتمع‌هاي تبليغاتي شمال‌غرب كشور، دبير كميسيون فني چاپ استان آذربايجان غربي و مديرعامل مؤسسه خيريه حمايت از بيماران صرع و ناتواني‌هاي ذهني و حركتي شهرستان اروميه است و در عين حال در فعاليت‌ها و جريان‌هاي فرهنگي و اجتماعي حضور و تأثيري فعال دارد.

حقوق: ماهي 20 هزار تومان

داستان از 17سال پيش شروع مي‌شود. از سال 76 كه ديپلم ادبيات و علوم‌انساني را مي‌گيرد و قيد ادامه تحصيل را مي‌زند؛ قيد ادامه درس و مشق بين بچه‌هايي كه مثل او فكر نمي‌كنند. زندگي‌اش از همان روزها به 2قسمت تقسيم مي‌شود؛ به قبل و بعد از 18سالگي. پيمان عاشق نوشتن و فلسفه و انشا بوده. سال آخر دبيرستان، دبير تاريخ مدرسه او پي مي‌برد اين پسر عشق نوشتن دارد و به او يك پيشنهاد بزرگ مي‌دهد؛ «آقاي شمس مجوز يك هفته‌نامه محلي را داشت. ايشان نسل‌اندر‌نسل چاپخانه‌دار هستند. او مي‌دانست كه من به نوشتن علاقه دارم.
توضیحات بیشتر / دانلود

نيازهاي سالمندان فقط مالي نيست...

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
نيازهاي سالمندان فقط مالي نيست...
 • تاریخ ارسال : جمعه 26 ارديبهشت 1393
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 204 مشاهده
خیلی‌ها فکر می‌کنند سالمندان در دوره بازنشستگی و کهولت فقط از نظر مالی مشکل خواهند داشت و برای همین فقط به فکر تامین نیازهای مالی‌ آنها هستند. در حالی که همه نیازها در این موضوع خلاصه نمی‌شود و براساس نظر متخصصان، کسانی که به دوره سالمندی می‌رسند از نظر عاطفی، اجتماعی، امنیتی، تفریحی و معیشتی نیز به مسائل متفاوتی نیاز دارند.

یکی از نیازهای مهم در دوره سالمندی، نیازهای عاطفی این افراد است که متاسفانه خیلی وقت‌ها هم به دست فراموشی سپرده می‌شود. در صورتی که بنا بر نظر متخصصان و کارشناسان این حوزه، هر چه سن و سال فردی بیشتر می‌شود، نیازهای عاطفی‌ا‌ش هم بیشتر از گذشته به چشم می‌آید. به همین دلیل می‌گویند سالمندان به توجه، محبت و احترام دیگران و بخصوص کوچک‌ترها نیاز دارند.

از نظر معیشتی نیز انتظار می‌رود فرد سالمند وضع مناسبی داشته باشد و شرایط مربوط به خوراک، پوشاک، مسکن و بهداشت و درمان او به بهترین شکل تامین شود. همچنین خوب است سالمندان بتوانند در فعالیت‌های گروهی شرکت کنند تا از این راه، هم ساعات و دقایقی را مشغول تفریح شوند و سرگرم باشند و هم از نظر اجتماعی، منزوی و گوشه‌گیر نشوند. البته متخصصان می‌گویند بازتوانی سالمندان هم یکی از مهم‌ترین وظایفی است که به عهده اعضای خانواده او خواهد بود و به همین دلیل کسانی که از فرد سالمند نگهداری می‌کنند باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند. بر همین اساس توصیه می‌شود خانواده‌ها با فعالیت‌های جسمی و تشویق سالمندان به انجام کارهای ذهنی مانند حل کردن جدول یا شعر حفظ کردن به آنها کمک کنند تا نیروی ذهنی و جسمی‌شان را در حد مطلوبی حفظ و از آن به شیوه صحیحی استفاده کنند. علاوه بر این، نباید فراموش کنیم توانمندسازی سالمندان و پیشگیری از بروز بیماری‌ها و معلولیت‌های دوره سالمندی، با کاهش هزینه‌های درمانی، خدماتی و بهداشتی خانواده می‌تواند به نفع اعضای خانواده سالمند نیز باشد.

در کنار تمام این موارد، باید یادمان باشد حضور سالمندان در خانه و میان اعضای خانواده فرصتی بسیار ارزشمند برای جوان‌ترها و موقعیتی برای افزایش اعتماد به نفس سالمندان است. در حقیقت زمانی که پدربزرگ یا مادربزرگی همراه با بچه‌ها و نوه‌ها زندگی‌ می‌کنند، همفکری کردن با آنها یا استفاده از تجاربشان می‌تواند در حل مشکلات خانوادگی کمک کند و شرایط بهتری را در محیط خانواده فراهم می‌کند. همین مشورت و نظر خواستن از آنها، روحیه و اعتماد به نفس‌شان را بهبود می‌بخشد و از نظر روحی، شرایط بهتری برای سالمندان ایجاد می‌کند.

ازدواج و خانواده...چرا عاشق می شوید؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 11 تير 1392
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 275 مشاهده
اغلب عشق حالتی انفعالی در نظر گرفته می‌شود که عارض می‌گردد یا از دنیایی ناشناخته فرا می‌رسد و بر آدمی مستولی می‌شود. امّا عشق هم مانند بسیاری از پدیده‌ها نیاز به وجود عوامل و شرایط خاصی دارد تا به وجود آید.مثلاً برای بروز عشق یا عاشق شدن وجود آمادگی قبلی ضرورت دارد. یک فرد در هر شرایط و هر زمانی آمادگی عاشق شدن را ندارد. در حقیقت برای عاشقی سه شرط عمده باید وجود داشته باشد.
1-برانگیختگی احساس یا عاطفی: (emotional arousal) فرد باید در یک حالت برانگیختگی احساسی باشد یا عاملی این برانگیختگی را به وجود بیاورد تا بتواند عاشق شود. این برانگیختگی باید از شدت بالا برخوردار باشد. همه ما از دیدن یک منظره زیبا به هیجان می‌آییم اما تنها یک نقاش است که براثر تماشای آن منظره ممکن است چنان دچار برانگیختگی احساسی شود که تاثیر آن را به صورت یک شاهکار نقاشی منعکس کند. اصولاً شدت یک تجربه احساسی بستگی به میزان برانگیختگی فیزیولوژیک آن دارد.هر اندازه برانگیختگی بالاتر باشد شدت آن تجربه احساسی بیشتر است. البته تعبیر این تجربه هم جای خود را دارد. یک تجربه واحد می‌تواند باتعبیرهای متفاوت احساسات گوناگونی را برانگیزد. مثلاً اگر یک سگ وارد اطاق انتظار یک پزشک شود. یک نفر ممکن است غش کند. دیگری ممکن است اصلاً توجهی به او نکند و به روزنامه خواندن ادامه دهد. سومی امکان دارد بگوید چه سگ خوشگلی است و او را نوازش کند. تجربه یکی است ولی تعبیر افراد متفاوت است، لذا واکنش‌های احساسی گوناگون به چشم می‌خورد. تعبیر یک تجربه هم بستگی به عوامل دیگری دارد


.
توضیحات بیشتر / دانلود

روانشناسي....7 ویژگی دوست واقعی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 12 فروردين 1392
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 313 مشاهده
در مورد شما قضاوت نمی‌کند؛ یک دوست واقعی همیشه حامی شماست. او شما را همین‌طور که هستید، قبول دارد و می‌پذیرد و هیچ‌گاه تلاش نمی‌کند که شما را تغییر دهد. او شخصیت شما را با تمامی موارد مثبت و منفی قبول دارد.
همشهری‌آنلاین: آیا یافتن دوستان واقعی دشوار است؟ وجود چه مواردی باعث صمیمیت بیشتر میان دوستان می‌شود؟

همه ما دوستانی داریم و طبعا به نوعی از دوستی‌هایمان لذت می‌بریم. بعضی از ما دوستان نزدیک و صمیمی داریم اما در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چه مواردی باعث می‌شود که یک دوست به رفیقی حقیقی و واقعی تبدیل شود؟ چه جزئیاتی وجود دارد که یک دوست واقعی را از یک دوست معمولی جدا کرده و تفاوتش را برای ما آشکار می‌کند؟

رابطه دوستی یکی از مهم‌ترین روابطی است که ما در زندگی‌مان درصدد بهبود و پیشرفت آن هستیم. ممکن است یافتن دوست، کار بسیار آسانی باشد اما یافتن دوستی که در طول رابطه و در مواقعی که ما با سختی‌ها و مشکلاتی مواجه می‌شویم بخواهد و بتواند به کمکمان بیاید و در واقع یافتن یک دوست حقیقی، سخت است. حقیقت این است که با وجود داشتن پدر و مادر و اقوام، هنوز هم بسیاری از مردم برای گذراندن اوقات فراغت به دوستانشان وابسته هستند و بیشتر وقتشان را با دوستانشان می‌گذرانند.در اینجا به نقل داستان 2دوست صمیمی می‌پردازیم تا از آن نکات جالب توجه و آموزنده‌ای را به ذهن بسپاریم.

مایک و جان با یکدیگر بزرگ شده بودند و از دوران کودکی تا بزرگسالی دوستان بسیار نزدیکی به یکدیگر بودند. یک روز، بعد از برگشتن از مدرسه، آن دو به بحث و مناظره درباره اجتماع پرداختند. ناگهان بعد از اینکه بحث‌شان حسابی گرم شده بود، جان در یک لحظه عصبانی شد و سیلی محکمی به‌صورت مایک نواخت. مایک به دوستش جان خیره شد و سپس روی شن‌ها نوشت: «امروز بهترین دوست من، یک سیلی به من زد». بعد از نوشتن این جمله، آن دو نفر دوباره قدم‌زدن‌شان را از سر گرفتند. وقتی که می‌خواستند از روی رودخانه‌ای که بسیار پرآب بود عبور کنند، ناگهان مایک داخل آب افتاد. جان، بدون لحظه‌ای تردید و دودلی، داخل رودخانه پرید و مایک را نجات داد. بعد از آن، مایک روی یک تخته سنگ نوشت: «بهترین دوست من، مرا نجات داد».

جان متوجه نشد که چرا مایک این کارها را انجام می‌دهد، بنابراین از مایک پرسید: «چرا وقتی من به تو سیلی زدم، روی شن‌ها نوشتی اما وقتی تو را نجات دادم روی صخره نوشتی؟» مایک در پاسخ گفت: «دوست حقیقی باید کارهای اشتباهی که از بهترین دوستش سر می‌زند را فراموش کند ولی در عوض کارهای درست و مثبت دوستش را همیشه به یاد داشته باشد».

توضیحات بیشتر / دانلود

دخترها با پسرها این طوری رفتار کنید!زوج مناسب از پشت کوه نمی آید عنوان کتابی است نوشته کیهان نیا ، این کتاب در دو جلد برای دخترها و پسرها منتشر شده است 

زوج مناسب از پشت کوه نمی آید عنوان کتابی است نوشته کیهان نیا ، این کتاب در دو جلد برای دخترها و پسرها منتشر شده است . کیهان نیا در ابتدای کتاب خود نوشته است : دوست عزیز قرار نیست با خواندن این کتاب معجزه ای رخ دهد مسئول سرنوشت تو خودت هستی من فقط سعی در یادآوری این واقعیت کرده ام که آخر کار تو هستی که برای خودت تصمیم می گیری و آینده ات را به صورت دلخواهت شکل می دهی .

کتاب زوج مناسب ... هم از جذابیت زیادی برخوردار است و هم برای دختران جوان کاربرد فراوانی دارد . قسمت هایی از این کتاب را در زیر می خوانید .

آیا متوجه شدی که هرچی بیشتر آرایش می کنی ، موهایت را رنگ می کنی و زیر ابرویت را باریک می کنی بیشتر جلب توجه می کنی ؟
البته پسرهایی که متوجه ات می شوند قصد زندگی با تو را ندارند و به درد زندگی هم نمی خورند .
در ضمن هر چی بیشتر صورتت را دست کاری کنی زودتر آن را خراب می کنی .
یادت باشه ، تو این صورت را یک عمر احتیاج داری ،
پسرهایی هم که تازیگی ها موهایشان را بلند می کنند و به ریشهایشان مدل می دهند خوب جلب توجه می کنند .
ولی وقتی درعمق زندگیشان فرو بروی متوجه سه عیب می شود .
- دائم در خیابان بهشان گیر می دهند .
- کمترشان کار مفیدی دارند و به درد زندگی می خورند .
- به خاطر سرو ظاهر گرانشان جیبهایشان همیشه خالیه


توضیحات بیشتر / دانلود
 • تاریخ ارسال : جمعه 19 خرداد 1391
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 659 مشاهده

http://www.lovehoroscopesgo.com/pics/kiss-love.jpg


همه چیز به تو بستگی دارد. فقط کافی است یک سری مسائل را رعایت کنی تا دیوانه وار عاشقت شوند. در این مقاله چند مورد کوچک آمده که با انجام آن مردها عاشق و دلشیفته شما می شوند.
این یک سوال گیج کننده است:
آیا لحظه خاص یا اتفاق خاصی وجود دارد که با توجه به آنها مردها به طور ناگهانی عاشق شوند؟ بسیار خب، جواب این سوال روشن نیست اما اصول کلی برای آن وجود دارد. مردها نیازهای ذاتی و غریزی ای دارند که بایستی قبل از اینکه با شما ارتباط عمیقی داشته باشند، با شما مطابقت دهند. وقتی مردی متوجه می شود که شما برای همه این نیازهایش ایده آل به نظر می رسید، در آن لحظه وارد عمل می شود و برای پیشنهاد ازدواج به شما اقدام می کند.

مردها ۴ خواسته اصلی و اولیه ارتباطی دارند که گاهی اوقات با کوچکترین برخورد و رفتار شما اغنا می شود. در این مقاله، کارشناسان این خواسته ها را با مثالهایی برای ما توضیح می دهند. پس شما می توانید آنها را به کار ببندید.
۱- حس حمایت
مردها در مواقع سختی نیاز به یک پشتیبان دارند. پروفسور دیوید گیونس نویسنده کتاب “نشانه های عاشقی” معتقد است درصورتی که شما برای او نقش یک حامی و پشتیبان را داشته باشید برایش رضایت بخش است و حس خوبی را به او منتقل می کند. نه تنها نباید دربرابر او بی تفاوت باشید و از هرگونه کمکی دریغ کنید بلکه حتی باید آغوش خود را برای کمک به او باز کنید. بنابراین به او برای انرژی دوباره و متعهد بودن در کارهایش فرصت دهید و پس از بهبود وضعیت روحیش از او تشکر کنید. این کارهای کوچک می تواند از او یک قهرمان بسازد.

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مطالب روانشناسی....احساس خیانت در مردان و زنان

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : جمعه 29 ارديبهشت 1391
 • موضوعات : عشق و دوستی ,
 • بازدید : 424 مشاهده

احساس خیانت را زمانی حس می کنند که همسرشان عاشق فرد دیگری شده باشند. مردان نیز این حس را زمانی حس می کنند که همسرشان رابطه نامشروع با فرد دیگری برقرار کند.
محققان معتقدند احساس خیانت در زنان و مردان تفاوت های زیادی دارد و در بسیاری از موارد زوج ها به دلیل عدم توجه به این نکته در زندگی مشترک خود با شکست رو به رو می شوند.
تحقیقات قبلی نیز تقریبا به این نتایج رسیده بود و این تفاوت دیدگاه در حقیقت ریشه هایی در تکامل انسان ها دارد.
مردان در طول هزاران سال یاد گرفته اند که به شدت در مورد همسر خود هوشیار و مراقب باشند تا از وفاداری او نسبت به خود اطمینان حاصل کنند ، این در حالی است که زنان بیش تر به دنبال همسری هستند که به خانواده و نگهداری از آن متعهد باشد.
اما تحقیقات جدید ادعا می کند میزان اطمینان مردان و زنان از یکدیگر در روابط خود بسیار بیش تر از آن چیزی است که تصور می شود.
زنان بسیار عمیق تر از مردان وارد یک رابطه جدید می شوند و اهمیت بسیار زیادی به ارتباطات عاطفی در رابطه خود می دهند.
این تحقیقات نشان می دهد زنان بسیار روانی تر و احساسی تر از مردان با این روابط برخورد می کند و بیش ترین ضربه را زمانی از همسر خود می خورند که متوجه می شوند او به فرد دیگری علاقه مند شده است.به عبارت دیگر به دلیل آن که زنان بسیار بیش تر از مردان به یک رابطه از دید عاطفی برخورد می کنند بیش ترین نگرانی را نیز در مورد عدم امنیت در روابط عاطفی خود می بینند.
اما مردان به شدت نسبت به بی فایی و خیانت همسرشان حساس هستند و بیش ترین حساسیت را نسبت به رابطه نامشروع همسرشان نشان می دهند.