close
تبلیغات در اینترنت
خودارضایی و جسم و تن
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

بخش ترک خودارضایی: خودارضایی و عقیمی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

نام : هادی     جنسیت : مرد    سن : 22

سلام به شما من از حدود 11 يا 12 سال پيش گرفتار اين کار بودم اوايل که اين کار را مي کردم هيچي ازم خارج نميشد ولي بعد از مدتي مني ازم خارج شد.اوايل کم اين کار را مي کردم.و نمدانستم که اين چيه و براي چي هست.سال 85 يا 86 بود که فهميدم اين چيه و چه عوارضي داره.ولي ترک که نکردم هيچ زيادتر هم شد.چند سالي هم هست که قصد ترک را دارم ولي نشد.حالا قبل ماه رمضان امسال يه 7 يا 8 روزي بود که گذاشتم کنار دوباره انجام دادم. ماه مبارک که شروع شد 18 روز گذاشتم کنار و کلي هم خوشحال بودم.ولي دوباره اين کار را شروع کردم . ولي اين بار هفته اي.هنوزم قصد ترک را دارم.مي خواستم ببينم که آيا ممکنه با اين کارها عقيمي سراغم بياد؟آيا ممکنه با اين کار اسپرم ديگه تو بدنم ساخته نشه؟براي تست اسپرم کجا بايد مراجعه کرد؟بعد اين 18 روز چند روز اول سريع تر ارضا مي شدم.آيا اين مشکل درست ميشه يا بايد به پزشک مراجعه کرد؟ با تشکر از شما و سايت خوبتان

پاسخ دكتر :

توجه توجه:برای ترک خودارضایی عضو طرح خدا خوبی خودشناسی بجای خودارضایی شوید-اطلاعات بیشتر مطلب نخست صفحه ی اول سایت

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش ترک خودارضایی:خودارضایی و زود انزالی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

نام : ایمان     جنسیت : مرد    سن : 19

سلام دكتر تو رو خدا كمك كنيد من پسري 19 ساله ام .از حدود 3 ماه پيش بدون هيج تحريكي احساس انزال دارم يعني حس ميكنم به انزال ميرسم و اين فقط يك حس است و هيج وقت به انزال نرسيدم دكتر رفتم گفت اين به علت اين است كه شما بايد ازدواج كنيد ولي هم سن و سالان من چنين حسي ندارند ايا همينطور است و يا بدليل مشكلاتي مثل بزرگ شدن پروستات است لطفا جواب را به ايميلم بفرستيد جون ممكن است به انحراف كشيده شوم تو رو به خدا كمك كنيد

پاسخ دكتر :

توجه توجه:برای ترک خودارضایی عضو طرح خدا خوبی خودشناسی بجای خودارضایی شوید-اطلاعات بیشتر مطلب نخست صفحه ی اول سایت

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش ترک خودارضایی:عوارض جسمی خود ارضایی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

بسم الله الرحمن الرحیم

       1-  انزال زود رس : اين حالت در صورتي که خودارضايي به دفعات متعدد و زماني طولاني انجام شود در فرد پديد مي آيد به طوري که گاه حتي با فکر کردن به خيالات سکسي ، انزال صورت مي گيرد. انزال زود رس از عوارضي است که حتي بعد از ترک خودارضايي نيز همچنان همراه شخص تا آخر عمر باقي مي ماند. البته روش‌هايي براي کم اثر کردن آن در رابطه جنسي با همسر وجود دارد اما خود اين مشکل که نوعي ناتواني جنسي به حساب مي آيد ، از نظر روحي اسيب هايي را به فرد مبتلا مي زند.

 

2-     ارضا نشدن هنگام نزديکي با همسر: خودارضايي سبب مي‌شود تا شخص مبتلا هنگام همبستر شدن با همسر خود ، به طور کامل و مناسبي ارضا نشود. در يک رابطه جنسي سالم ، فرد با همسرش چنان خوب ارضا مي شود که تا مدت ها ديگر نيازي به اين رابطه پيدا نمي کند اما کسي که دچار خودارضايي است زود به زود به همسرش نياز پيدا مي‌کند و در تمام اين موارد نيز نياز جنسي او به نحو مناسب براورده نمي شود. علاوه بر اين اگر بخواهد خودارضايي نکند و فقط از همسرش استفاده کند ، هم لذت کافي نمي‌برد و هم بعد از مدت کوتاهي همسرش از مراجعه هاي مکرر وي خسته شده و او را از خود مي‌راند. اگر هم بخواهد به کمک خودارضايي خود را تامين کند که پيوسته در چاهي بي ته فرو مي‌رود و و علاوه بر گناهي که مرتکب مي‌شود ، مشکلاتش حادتر خواهد شد.

 

3-     به هم ريختن فرم ظاهري بدن مانند سياه شدن و کبودي اطراف چشم ، گود رفتن چشم ها ، برآمدگي گونه ، بزرگ شدن شکم ، حالت قوز پيدا کردن ، تغيير حالت ستون فقرات و ... .خود شخص مبتلا به راحتي متوجه اين تغيير حالت ها مي‌شود . به همين دليل بسياري از افراد مبتلا اين تغيير ظاهر برايشان يک دغدغه ذهني مي‌شود و به دنبالش احساس حقارت و ... در وجودشان سرازير مي‌شود که منشا بسياري از بيماري‌هاي رواني از جمله نااميدي و ياس و افسردگي و ... مي‌شود.

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره ترک خودارضایی...آیا خودارضایی باعث نازایی میشود؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

نام : آیدا     جنسیت : زن    سن : 19

آیا خودارضایی باعث نازایی میشود؟

پاسخ مشاور :

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره ازدواج...

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

نام : آرمان     جنسیت : مرد    سن : 17

سلام من از سوم/دوم راهنمایی این مشکل رو داشتم! الان سوم دبیرستان هستم! اوایل کم بود! بعد هفته ای یکبار! اواخر هم کمی تغییر میکنه! 2هفته یا بعضی اوقات 1 ماه! ولی خب 4 سال یا 4.5 میشه! شما گفته بودید که ممکنه تعداد بالا باعث عقیم شدن بشه! الانم که احساس میکنم .... میترسم که مشکلی پیش بیاد! نشستن طولانی مدت یا پوشیدن شلوار .. باعث درد در ناحیه بیضه میشه! یا .... اینا برطرف میشن! منظورم 100% کامل کامل! اگه نشد؟چی؟ راهکار داره؟ عقیم شدن!و ... مشکلات؟ با تشکر

پاسخ مشاور :

توضیحات بیشتر / دانلود
.سوالم اینه که ممکنه نازا شده باشم یا اینکه بچه ام دچار نقص بشه؟ ویا بعد از ازدواج با مشکلی روبه رو بشم؟

من خیلی به این کار معتاد نبودم فقط هر از گاهی این کار رو میکردم البته حدود 2 سال پیش این کارو چند ماهی خیلی انجام میدادم اما مدت هاست که خیلی دیر به دیر این کارو میکردم.من در خود ارضایی هایم از هر اشیا ی آلوده ای برای ارضا استفاده میکردم البته 2 سال پیش به همین خاطر الان خیلی دچار بیماری های عفونی شدم.با تشکر

پاسخ مشاور :

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...*** نظر پزشکان در این مورد ***

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

-          باید قبل از هر چیز اشاره کنیم که طبق نظر جمعی از پزشکان خطرات این عمل چندان بسیار نیست و حتی ایشان جوانان را به انجام این عمل جهت رفع نیاز جنسی (بصورت مصنوعی = خودارضایی) تشویق میکنند، اما حال ببینیم نظر برخی از پزشکان را که با سند علمی روی این عمل اظهار عقیده کرده اند :

یکى از اطباى معروف در کتاب خود که درباره زیان هاى عادت ننگین «استمنا» نوشته، مشاهدات جمعى از پزشکان را به این شرح نقل مى کند:

-          «هوفمان» مى گوید: «جوانى را دیدم که از پانزده سالگى گرفتار این اعتیاد شوم شده بود و تا سن 23 سالگى آن را ادامه داده بود.

او چنان دچار ضعف قواى جسمانى گردید که هنگامى که مى خواست کتابى را بخواند چشمهایش سیاهى رفته سرش درد مى گرفت، حالتى شبیه سرسام به او دست داده بود، مانند افراد مست دچار سرگیجه شده بود، حدقه هاى چشم او بیش از حد معمولى گشاد و باز شده، و در قعر چشمهاى خود درد شدیدى احساس مى کرد».

-          مشاهدات دکتر هوچین سون (HUOTCHINSON) ثابت مى کند عموم ناراحتى هاى مربوط به دستگاه تناسلى از آثار «استمنا» و ناراحتى هاى شبکیه چشم و مشیمیه از آن سرچشمه مى گیرد (دقت کنید).

نویسنده مزبور اضافه مى کند:

«نخستین نتیجه عادت به این

توضیحات بیشتر / دانلود

نام : زیبا     جنسیت : زن    سن : 23      وضعیت : مجرد

من بعد از هفت سال متوجه عوارض ان شدم و در حال ترک هستم اگر زودتر می فهمیدم!... حال نگران اینده نه چندان دور بعد از ازدواج هستم؛ با ترک این عمل باز هم دچار عوارضی در رابطه زناشویی می شوم ؟ خواهشا جواب دهید ممنون

پاسخ مشاور :

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...دین و خود ارضایی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

تا به امروز هر چه شنیده اید و یا دیده اید مربوط به خودارضایی پسران میشد ولی بد ندیدم که چندی هم راجع به خود ارضایی و مضرات آن در دختر ها هم بحث کنیم!!!
خود ارضایی یا استمنا از نظر اسلام حرام و گناه است و در این جهت فرقی بین دختر و پسر نیست. قرآن کریم می‌فرماید: “هر کس از راهی، غیر از همسرش، شهوتش را دفع کند، از تجاوز کاران است”.[۱] یعنی از حکم الهی و انسانی تجاوز کرده است. پیامبر اکرم(ص) فرمود: “هر کس شهوتش را با دست ( و هر طریق دیگری غیر از مسیر طبیعی و ازدواج)[ دفع کند، مورد لعنت و نفرت خداوند است”.[۲] امام صادق(ع) فرمود: “خود ارضایی (یا دفع شهوت از غیر مسیر طبیعی) از گناهان بزرگ است”.[۳] نیز فرمود: “خداوند با نظر رحمت به استمنا کننده نمی نگرد”.[۴] فعل حرام، عصیان و مخالفت با فرمان حق تعالی است. کم و زیادش در حکم اصلی تفاوت ایجاد نمی کند. هر مقدار به اندازه خود گناه است. اگر کم صورت گیرد، به اندازه خود و اگر زیاد باشد، به همان اندازه، اما در مورد تعداد دفعات زیاد، گناه دیگری هم هست و آن تکرار گناه است که تکرار و اصرار بر گناه، گناه دیگری محسوب می‌شود.
پیامبر اکرم(ص) فرمود: “لا تنظروا الی صِغِرَ الذنب و لکن انظروا اِلی مَنِ اجتَر أتم؛[۵] به کوچکی گناه منگرید، بلکه بر عظمت و بزرگی کسی بنگرید که نسبت به او گستاخی و نافرمانی کرده‌اید”. از دیدگاه پزشکان استمنا آثار زیانباری بر جسم و روح و روان وارد می سازد که ذیلا مطالبی به استحضار می رسد.
الف. آسیب‏هاى جسمانى‏
۱٫ ضعف و تحلیلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران‏ناپذیر خودارضایى است. احساس خستگى عارضه طبیعى انزال است، اگر خودارضایى در شبانه روز به دفعات تکرار شود.این احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوى براى او ایجاد مى‏کند. کاهش و تخلیه مکرر قواى جسمانى به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پیرى زودرس مى‏انجامد. … وقتى قلم به دست مى‏گیرم زود خسته مى‏شوم و قدرت نوشتن ندارم، ناچار قلم را روى زمین مى‏گذارم تا وقتى که دستم کمى قدرت پیدا کند و دوباره بنویسم. «نامه‏اى از یک جوان» … آن چه امروز برایم باقى مانده است (از ناحیه این عمل) جسمى نحیف و درهم شکسته است. «نامه‏اى از یک جوان». … با این که ورزشکارم زانوهایم مرتب سست مى‏شود. «پسرى ۱۸ ساله» من که دخترى پر جنب و جوش و داراى چهره‏اى روشن بودم، کم کم به دخترى بى حال، کم تحرک و رنگ پریده مبدل شدم. «دخترى ۱۵ ساله، کلاس اول تجربى» لاغرى، لرزش بدن، پژمردگى،ضعف مفاصل، تشنج، زردى و تیرگى چهره، از نشانه‏ها و عوارض ضعف جسمانى است. متأسفانه ضعف جسمانى به همین جا ختم نمى‏شود ، بلکه کل بدن را ساقط مى‏کد. شخصى که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومى بدن مبتلا می شود.
۲٫ ضعف بینایى خود ارضاى به تدریج در نور چشم و قدرت بینایى اثر مى‏گذارد و آن را کاهش مى‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضایى دارد و این به حدى است که گاه به نابینایى منجر مى‏شود. با این که اهل ورزش هستم چشمانم خسته مى‏شود و جلو چشمم تیره و تار مى‏شود به حدى که سرگیجه مى‏گیرم آیا این از عوارض خودارضایى است؟ «نامه‏اى از یک پسر ۱۸ ساله» جوانى که هشت سال مبتلا به خودارضایى بود وقتى مى‏خواست کتابى را بخواند چشم هایش سیاهى مى‏رفت، حدقه‏هاى چشم او بیش از حد معمول گشاد و باز شده بود و در قعر چشم‏هاى خود درد شدید احساس مى‏کرد. (به نقل از مشکلات جنسى نسل جوان). روزى در یکى از خیابان‏هاى یزد چشمم به جوانى حدوداً بیست و پنج ساله افتاد که در اثر نابینایى به همراه برادرش حرکت مى‏کرد، چون با برادرش آشنا بودم جلو رفتم و سؤال کردم: چرا چنین شده است؟ گفت: او مبتلا به انحراف جنسى (خودارضایى) بوده است و دست از این کار برنداشته است تا به این روز افتاد. (همان).
۳٫ آسیب‏پذیرى در برابر بیمارى ها

 

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...اگه بچه دار شم بچه ام ناقصه؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

نام : ---     جنسیت : زن    سن : 22      وضعیت : مجرد

سلام من الان نزدیک به 40 روز هست که پاکم و دارم ترک می کنم .
من یه سوال دارم
من خیلی در این موارد تحقیق کردم و مطمئنم به لطف خدا دیگه هیچ وقت این کار رو نمی کنم
ولی سوالم اینه که حالا دیگه دیر نیست ؟
یعنی نمیتونم بچه دار بشم ؟
اگه بچه دار شم بچه ام ناقصه؟ در مورد بعد از ترک این کار چیزی نمیدونم
خیلی از این چیزا ناراحتم

لطفا راهنمایی ام کنید
به هر حال خیلی می ترسم از اینکه بعد از ازدواج همسر آینده ام بفهمه و آبروم بره
خیلی وقتها ترک کردم ولی این بار عزمم جزمه ! چون به خاطر اینکه دیگه روم نمیشه با این کوله بار گناه با خدا درد ودل کنم

پاسخ مشاور :

توضیحات بیشتر / دانلود