close
تبلیغات در اینترنت
خودارضایی و دین و ایمان
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

 

آیا گناه این کار به اندازه ی زناست؟ و این که آیا سوره ای در قرآن است که به خودارضایی و نحوه ی ترک آن اشاره کرده باشد و علت حرام بودن آن را شرح داده باشد.

خدا خیرتان بدهد که همچین سایتی را در اختیار عموم قرار دادید.

پاسخ مشاور :

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره ترک خودارضایی...

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

 

ایا فکر کردن های جنسی گناه دارد؟

نام : فرنوس     جنسیت : زن    سن : 27      وضعیت : مجرد

سلام من مشكلی دارم كه اغلب با فكر كردن به كسی كه دوستش دارم احساس خوشایندی در من به وجود میاد و تقریبا همیشه احساس میكنم باید غسل كنم البته به اوج لذت جنسی نمیرسم میخوام بدونم در این صورت غسل بر من واجب هست یا نه و آیا در صورت روزه بودن روزه ام باطل میشه یا نه آیا فكر كردن به معنی همان استبرا است چون جایی خونده بودم استبراست كسی كه دوستش دارم مدتها ازش دور بودم و به لطف خدا دوباره به هم میرسیم بخاطر همین بعد از چهار سال افسردگی شدیدی كه داشتم الان زیاد بهش فكر میكنم و این مشكل برام پیش میاد

 

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...خود ارضایی و نظرات دینی مراجع

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

موضوع : استمناء ؛ استشهاء = (خودارضایی)

-          سوال : اگر مردی با خودش کاری کند که جنب بشود انجام آن کار چه حکمی دارد.

جواب: این عمل استمناء نام دارد و حرام است.

-          سوال : حکم استمناء چگونه است؟

-          و اگر شخصی به دلیل نا آگاهیهای ابتدای بلوغ دچار این بلا شده باشد چگونه باید این عادت زشت را ترک کند؟ و حکم این عادت چگونه است؟

جواب: استمناء حرام است و عواقب بدی دارد.

هرگاه از مجالس نامناسب و دوستان ناباب و تماشای فیلم ها و عکس های مبتذل اجتناب کند و بطور منظم ورزش نماید و خود را به خدا بسپارد موفق به ترک آن خواهد شد. کتابی در این زمینه بنام مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم مطالعه فرمائید.

سوال : درموردکفاره استمناء توضیحاتی بدهید

جواب: استمناء کفاره ی خاصی ندارد، همینکه از انجام چنین عملی توبه کنید و گذشته را با اعمال نیک آینده جبران نمائید، انشاءالله مشمول عفو الهی خواهید شد.

و پاسخهایی چون :

-          استمناء از گناهان کبیره محسوب می شود و حرام است و عواقب نامطلوبی در دنیا و آخرت دارد. و هیچ کسی مجبور به این کار نمی شود زیرا اگر از عوامل تحریک مانند ملاحظه فیلم های بدآموز و دوستان بد و مجالس بد پرهیز کند مجبور به این کار نخواهد شد.

-          استمناء حرام است. آیهء شریفهء (والذین لفروجهم حافظون الاّ علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم) و همچنین روایتی که در باب حدود وارد شده که علی علیه السلام جوانی را که مرتکب این کار شده بود تعزیر نمود.

-          استمناء مطلقاً حرام است چه برای مرد چه برای زن.

و ...

برای مشاهده پرسش و پاسخ های مشابه به آدرس زیر مراجعه کنید : (استفتائات آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی )

مقدمه

و اما عمل استمناء و یا استشهاء چیست ؟

چه مضرات و یا احیاناً فوایدی دارد ؟

روشهای مبارزه و پیشگیری از آن چیست؟

و ...

توضیحات بیشتر / دانلود

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...دین و خود ارضایی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

تا به امروز هر چه شنیده اید و یا دیده اید مربوط به خودارضایی پسران میشد ولی بد ندیدم که چندی هم راجع به خود ارضایی و مضرات آن در دختر ها هم بحث کنیم!!!
خود ارضایی یا استمنا از نظر اسلام حرام و گناه است و در این جهت فرقی بین دختر و پسر نیست. قرآن کریم می‌فرماید: “هر کس از راهی، غیر از همسرش، شهوتش را دفع کند، از تجاوز کاران است”.[۱] یعنی از حکم الهی و انسانی تجاوز کرده است. پیامبر اکرم(ص) فرمود: “هر کس شهوتش را با دست ( و هر طریق دیگری غیر از مسیر طبیعی و ازدواج)[ دفع کند، مورد لعنت و نفرت خداوند است”.[۲] امام صادق(ع) فرمود: “خود ارضایی (یا دفع شهوت از غیر مسیر طبیعی) از گناهان بزرگ است”.[۳] نیز فرمود: “خداوند با نظر رحمت به استمنا کننده نمی نگرد”.[۴] فعل حرام، عصیان و مخالفت با فرمان حق تعالی است. کم و زیادش در حکم اصلی تفاوت ایجاد نمی کند. هر مقدار به اندازه خود گناه است. اگر کم صورت گیرد، به اندازه خود و اگر زیاد باشد، به همان اندازه، اما در مورد تعداد دفعات زیاد، گناه دیگری هم هست و آن تکرار گناه است که تکرار و اصرار بر گناه، گناه دیگری محسوب می‌شود.
پیامبر اکرم(ص) فرمود: “لا تنظروا الی صِغِرَ الذنب و لکن انظروا اِلی مَنِ اجتَر أتم؛[۵] به کوچکی گناه منگرید، بلکه بر عظمت و بزرگی کسی بنگرید که نسبت به او گستاخی و نافرمانی کرده‌اید”. از دیدگاه پزشکان استمنا آثار زیانباری بر جسم و روح و روان وارد می سازد که ذیلا مطالبی به استحضار می رسد.
الف. آسیب‏هاى جسمانى‏
۱٫ ضعف و تحلیلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران‏ناپذیر خودارضایى است. احساس خستگى عارضه طبیعى انزال است، اگر خودارضایى در شبانه روز به دفعات تکرار شود.این احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوى براى او ایجاد مى‏کند. کاهش و تخلیه مکرر قواى جسمانى به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پیرى زودرس مى‏انجامد. … وقتى قلم به دست مى‏گیرم زود خسته مى‏شوم و قدرت نوشتن ندارم، ناچار قلم را روى زمین مى‏گذارم تا وقتى که دستم کمى قدرت پیدا کند و دوباره بنویسم. «نامه‏اى از یک جوان» … آن چه امروز برایم باقى مانده است (از ناحیه این عمل) جسمى نحیف و درهم شکسته است. «نامه‏اى از یک جوان». … با این که ورزشکارم زانوهایم مرتب سست مى‏شود. «پسرى ۱۸ ساله» من که دخترى پر جنب و جوش و داراى چهره‏اى روشن بودم، کم کم به دخترى بى حال، کم تحرک و رنگ پریده مبدل شدم. «دخترى ۱۵ ساله، کلاس اول تجربى» لاغرى، لرزش بدن، پژمردگى،ضعف مفاصل، تشنج، زردى و تیرگى چهره، از نشانه‏ها و عوارض ضعف جسمانى است. متأسفانه ضعف جسمانى به همین جا ختم نمى‏شود ، بلکه کل بدن را ساقط مى‏کد. شخصى که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومى بدن مبتلا می شود.
۲٫ ضعف بینایى خود ارضاى به تدریج در نور چشم و قدرت بینایى اثر مى‏گذارد و آن را کاهش مى‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضایى دارد و این به حدى است که گاه به نابینایى منجر مى‏شود. با این که اهل ورزش هستم چشمانم خسته مى‏شود و جلو چشمم تیره و تار مى‏شود به حدى که سرگیجه مى‏گیرم آیا این از عوارض خودارضایى است؟ «نامه‏اى از یک پسر ۱۸ ساله» جوانى که هشت سال مبتلا به خودارضایى بود وقتى مى‏خواست کتابى را بخواند چشم هایش سیاهى مى‏رفت، حدقه‏هاى چشم او بیش از حد معمول گشاد و باز شده بود و در قعر چشم‏هاى خود درد شدید احساس مى‏کرد. (به نقل از مشکلات جنسى نسل جوان). روزى در یکى از خیابان‏هاى یزد چشمم به جوانى حدوداً بیست و پنج ساله افتاد که در اثر نابینایى به همراه برادرش حرکت مى‏کرد، چون با برادرش آشنا بودم جلو رفتم و سؤال کردم: چرا چنین شده است؟ گفت: او مبتلا به انحراف جنسى (خودارضایى) بوده است و دست از این کار برنداشته است تا به این روز افتاد. (همان).
۳٫ آسیب‏پذیرى در برابر بیمارى ها

 

توضیحات بیشتر / دانلود

man ziad khod erzaie nemikonam valy azab vejdan daram mikhaham bedana, aya gonah darad ya na? ta cheghad mojaz ast va aya avarezi darad

pedar va madaram dark nemikonan ke niaz be ezdevaj daram

پاسخ مشاور :

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست گرامی با سلام :

در خصوص انجام این عمل باید خدمتتان عرض کنم که حتی انجام یکبار آن نیز جزء گناهان کبیره محسوب میشود و در کل انجام هر فعل گناهی چه یکبار و چه چندبار گناه محسوب میشود مانند عملی مثل دزدی که حتی یکبار آن نیز مجازات دارد.

پس حدّ مجازی ندارد و اما در خصوص عوارض آن میتوان به موارد زیر اشاره داشت :

توضیحات بیشتر / دانلود

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
يكي از آسيب هاي جدي اي كه امروزه براي جوانان عزيز به خصوص در وضعيت فعلي جامعه و دشوار بودن امر ازدواج به وجود آمده است، عادت به خودارضايي است. در زمينه درمان اين عادت ناپسند، بايد عرض كنيم كه تنها راه درمان واقعي آن, ازدواج است. كمكي كه اكنون از دست ما بر مي آيد دادن يك سري اطلاعات در زمينه گناه بودن, آثار و عواقب اين عمل نا شايست و روش هاي کنترل و درمان است. اين خود شما هستيد كه با عزمي راسخ به مبارزه با اين انحراف جنسي خواهيد پرداخت. اميدواريم به زودي وسايل ازدواج شما فراهم گردد و شما از اين نظر خاطرتان آسوده شود.روش ترك اين عادت زشت:

همانگونه كه عالمان اخلاقي مطرح نموده اند، هر روش درماني در اخلاق و خود سازي، مبتني بر طي كردن سه مرحله "علم، حال و عمل" است، ولي چون مرحله حالت (پشيماني و ندامت) به صورت انفعال در انسان پديد مي آيد و در حقيقت بازتاب آگاهي است، اين مرحله به صورت يك روش مستقل مطرح نمي شود؛ بنابراين براي خارج شدن از اين مشكل، دو روش درماني "شناختي و رفتاري" پيشنهاد مي شود. وظيفه ما دادن آگاهي و شناخت است و کاري که خود شما بايد انجام دهيد التزام عملي به دستورالعمل ها و به کار گيري دقيق روش هاي رفتاري اي است که در ذيل ارائه مي شود.

نياز به آگاهي:

خود ارضايي يک انحراف عملي است و بايد با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعايت دقيق دستورالعمل محقق نمي شود, ولي چون هر عملي نياز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد, بنابراين راه کنترل و درمان اين بيماري و عادت زشت نيز بدون کسب آگاهي ميسر نيست . آگاهي, ازطريق مطالعه در آثار و اطلاعاتي كه در اين زمينه وجود دارد، بدست مي آيد. زمينه هاي مطالعه عبارتند از:

1- اينكه اين عمل به لحاظ شرعي حرام و از نظر اخلاقي گناه محسوب مي شود و هر گناهي نور ايمان را تضعيف مي كند و باعث تاريكي و آلودگي روح انسان مي شود. نوري كه انسان بدان نياز فراوان دارد و در اثر فقدان آن، در قيامت دچار عذاب و حسرت خواهد شد.

2- مطالعه در پي آمد ها و عواقب سوء آن.

3- آشنايي با روش پيشگيري و درمان.

كسب آگاهي در موارد ياد شده باعث بيداري انسان مي شود و زمينه "توبه, پشيماني و کنترل آن" را در او فراهم مي آورد.گناه خود ارضايي:

در اين زمينه گفتني است «استمنا» يا «خودارضايى» يكى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى ميل جنسى است كه نسل جوان را در معرض آسيب‏هاى جدى قرار مى‏دهد. اين كار عادت بسيار زشت و زيان آوري است كه مي تواند استعداد و توانايي هاي فراوان يك جوان را به نابودي بكشاند و حال و آينده او را تباه كند. از اينكه متوجه زشتي اين عمل شده ايد خداي را شاكريم و در پاسخ گويي به سوال شما مطالبي را پيرامون معرفي ، حرمت و روش درمان آن بيان مي نماييم، اميد است با كمك الهي و استمداد از معصومين(ع) و اطلاعاتي كه در اين زمينه برايتان ارسال مي شود، در حفظ نفس و كنترل شهوت موفق باشيد.
توضیحات بیشتر / دانلود