درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 11 اسفند 1390
 

آیا گناه این کار به اندازه ی زناست؟ و این که آیا سوره ای در قرآن است که به خودارضایی و نحوه ی ترک آن اشاره کرده باشد و علت حرام بودن آن را شرح داده باشد.

خدا خیرتان بدهد که همچین سایتی را در اختیار عموم قرار دادید.

پاسخ مشاور :

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

بخش مشاوره ترک خودارضایی...

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 10 اسفند 1390

 

ایا فکر کردن های جنسی گناه دارد؟

نام : فرنوس     جنسیت : زن    سن : 27      وضعیت : مجرد

سلام من مشكلی دارم كه اغلب با فكر كردن به كسی كه دوستش دارم احساس خوشایندی در من به وجود میاد و تقریبا همیشه احساس میكنم باید غسل كنم البته به اوج لذت جنسی نمیرسم میخوام بدونم در این صورت غسل بر من واجب هست یا نه و آیا در صورت روزه بودن روزه ام باطل میشه یا نه آیا فكر كردن به معنی همان استبرا است چون جایی خونده بودم استبراست كسی كه دوستش دارم مدتها ازش دور بودم و به لطف خدا دوباره به هم میرسیم بخاطر همین بعد از چهار سال افسردگی شدیدی كه داشتم الان زیاد بهش فكر میكنم و این مشكل برام پیش میاد

 

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : شنبه 15 بهمن 1390

موضوع : استمناء ؛ استشهاء = (خودارضایی)

-          سوال : اگر مردی با خودش کاری کند که جنب بشود انجام آن کار چه حکمی دارد.

جواب: این عمل استمناء نام دارد و حرام است.

-          سوال : حکم استمناء چگونه است؟

-          و اگر شخصی به دلیل نا آگاهیهای ابتدای بلوغ دچار این بلا شده باشد چگونه باید این عادت زشت را ترک کند؟ و حکم این عادت چگونه است؟

جواب: استمناء حرام است و عواقب بدی دارد.

هرگاه از مجالس نامناسب و دوستان ناباب و تماشای فیلم ها و عکس های مبتذل اجتناب کند و بطور منظم ورزش نماید و خود را به خدا بسپارد موفق به ترک آن خواهد شد. کتابی در این زمینه بنام مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم مطالعه فرمائید.

سوال : درموردکفاره استمناء توضیحاتی بدهید

جواب: استمناء کفاره ی خاصی ندارد، همینکه از انجام چنین عملی توبه کنید و گذشته را با اعمال نیک آینده جبران نمائید، انشاءالله مشمول عفو الهی خواهید شد.

و پاسخهایی چون :

-          استمناء از گناهان کبیره محسوب می شود و حرام است و عواقب نامطلوبی در دنیا و آخرت دارد. و هیچ کسی مجبور به این کار نمی شود زیرا اگر از عوامل تحریک مانند ملاحظه فیلم های بدآموز و دوستان بد و مجالس بد پرهیز کند مجبور به این کار نخواهد شد.

-          استمناء حرام است. آیهء شریفهء (والذین لفروجهم حافظون الاّ علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم) و همچنین روایتی که در باب حدود وارد شده که علی علیه السلام جوانی را که مرتکب این کار شده بود تعزیر نمود.

-          استمناء مطلقاً حرام است چه برای مرد چه برای زن.

و ...

برای مشاهده پرسش و پاسخ های مشابه به آدرس زیر مراجعه کنید : (استفتائات آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی )

مقدمه

و اما عمل استمناء و یا استشهاء چیست ؟

چه مضرات و یا احیاناً فوایدی دارد ؟

روشهای مبارزه و پیشگیری از آن چیست؟

و ...

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...دین و خود ارضایی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 10 بهمن 1390

تا به امروز هر چه شنیده اید و یا دیده اید مربوط به خودارضایی پسران میشد ولی بد ندیدم که چندی هم راجع به خود ارضایی و مضرات آن در دختر ها هم بحث کنیم!!!
خود ارضایی یا استمنا از نظر اسلام حرام و گناه است و در این جهت فرقی بین دختر و پسر نیست. قرآن کریم می‌فرماید: “هر کس از راهی، غیر از همسرش، شهوتش را دفع کند، از تجاوز کاران است”.[۱] یعنی از حکم الهی و انسانی تجاوز کرده است. پیامبر اکرم(ص) فرمود: “هر کس شهوتش را با دست ( و هر طریق دیگری غیر از مسیر طبیعی و ازدواج)[ دفع کند، مورد لعنت و نفرت خداوند است”.[۲] امام صادق(ع) فرمود: “خود ارضایی (یا دفع شهوت از غیر مسیر طبیعی) از گناهان بزرگ است”.[۳] نیز فرمود: “خداوند با نظر رحمت به استمنا کننده نمی نگرد”.[۴] فعل حرام، عصیان و مخالفت با فرمان حق تعالی است. کم و زیادش در حکم اصلی تفاوت ایجاد نمی کند. هر مقدار به اندازه خود گناه است. اگر کم صورت گیرد، به اندازه خود و اگر زیاد باشد، به همان اندازه، اما در مورد تعداد دفعات زیاد، گناه دیگری هم هست و آن تکرار گناه است که تکرار و اصرار بر گناه، گناه دیگری محسوب می‌شود.
پیامبر اکرم(ص) فرمود: “لا تنظروا الی صِغِرَ الذنب و لکن انظروا اِلی مَنِ اجتَر أتم؛[۵] به کوچکی گناه منگرید، بلکه بر عظمت و بزرگی کسی بنگرید که نسبت به او گستاخی و نافرمانی کرده‌اید”. از دیدگاه پزشکان استمنا آثار زیانباری بر جسم و روح و روان وارد می سازد که ذیلا مطالبی به استحضار می رسد.
الف. آسیب‏هاى جسمانى‏
۱٫ ضعف و تحلیلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران‏ناپذیر خودارضایى است. احساس خستگى عارضه طبیعى انزال است، اگر خودارضایى در شبانه روز به دفعات تکرار شود.این احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوى براى او ایجاد مى‏کند. کاهش و تخلیه مکرر قواى جسمانى به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پیرى زودرس مى‏انجامد. … وقتى قلم به دست مى‏گیرم زود خسته مى‏شوم و قدرت نوشتن ندارم، ناچار قلم را روى زمین مى‏گذارم تا وقتى که دستم کمى قدرت پیدا کند و دوباره بنویسم. «نامه‏اى از یک جوان» … آن چه امروز برایم باقى مانده است (از ناحیه این عمل) جسمى نحیف و درهم شکسته است. «نامه‏اى از یک جوان». … با این که ورزشکارم زانوهایم مرتب سست مى‏شود. «پسرى ۱۸ ساله» من که دخترى پر جنب و جوش و داراى چهره‏اى روشن بودم، کم کم به دخترى بى حال، کم تحرک و رنگ پریده مبدل شدم. «دخترى ۱۵ ساله، کلاس اول تجربى» لاغرى، لرزش بدن، پژمردگى،ضعف مفاصل، تشنج، زردى و تیرگى چهره، از نشانه‏ها و عوارض ضعف جسمانى است. متأسفانه ضعف جسمانى به همین جا ختم نمى‏شود ، بلکه کل بدن را ساقط مى‏کد. شخصى که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومى بدن مبتلا می شود.
۲٫ ضعف بینایى خود ارضاى به تدریج در نور چشم و قدرت بینایى اثر مى‏گذارد و آن را کاهش مى‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضایى دارد و این به حدى است که گاه به نابینایى منجر مى‏شود. با این که اهل ورزش هستم چشمانم خسته مى‏شود و جلو چشمم تیره و تار مى‏شود به حدى که سرگیجه مى‏گیرم آیا این از عوارض خودارضایى است؟ «نامه‏اى از یک پسر ۱۸ ساله» جوانى که هشت سال مبتلا به خودارضایى بود وقتى مى‏خواست کتابى را بخواند چشم هایش سیاهى مى‏رفت، حدقه‏هاى چشم او بیش از حد معمول گشاد و باز شده بود و در قعر چشم‏هاى خود درد شدید احساس مى‏کرد. (به نقل از مشکلات جنسى نسل جوان). روزى در یکى از خیابان‏هاى یزد چشمم به جوانى حدوداً بیست و پنج ساله افتاد که در اثر نابینایى به همراه برادرش حرکت مى‏کرد، چون با برادرش آشنا بودم جلو رفتم و سؤال کردم: چرا چنین شده است؟ گفت: او مبتلا به انحراف جنسى (خودارضایى) بوده است و دست از این کار برنداشته است تا به این روز افتاد. (همان).
۳٫ آسیب‏پذیرى در برابر بیمارى ها

 

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 9 بهمن 1390

man ziad khod erzaie nemikonam valy azab vejdan daram mikhaham bedana, aya gonah darad ya na? ta cheghad mojaz ast va aya avarezi darad

pedar va madaram dark nemikonan ke niaz be ezdevaj daram

پاسخ مشاور :

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست گرامی با سلام :

در خصوص انجام این عمل باید خدمتتان عرض کنم که حتی انجام یکبار آن نیز جزء گناهان کبیره محسوب میشود و در کل انجام هر فعل گناهی چه یکبار و چه چندبار گناه محسوب میشود مانند عملی مثل دزدی که حتی یکبار آن نیز مجازات دارد.

پس حدّ مجازی ندارد و اما در خصوص عوارض آن میتوان به موارد زیر اشاره داشت :

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید