درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

آیا مردان هم یائسه می شوند؟

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
آیا مردان هم یائسه می شوند؟
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394


آندروپوز یا یائسگی در مردان یک فرآیند طبی سالمندی و یک موقعیت فیزیکی شبیه یائسگی در زنان است که در سن 45 سالگی به بعد بروز می ‌کند.در این فرآیند سطح هورمون تستسترون که یکی از اصلی ‌ترین هورمون ‌های مردانه (آندروژن ‌ها) است به طور پیوسته کاهش می ‌یابد و مرد علایمی‌ نظیر گرگرفتگی، افسردگی و تغییرات خلق و خوی را تجربه می‌ کند.علاوه بر فرآیند طبیعی سالخوردگی و افزایش سن عواملی نظیر برخی از بیماری‌ های قلبی، استفاده طولانی مدت از برخی داروها، افسردگی، چاقی که بر تولید هورمون تستسترون تاثیر دارند می ‌توانند آغاز کننده زودرس آندروپوز باشند.در تاریخ پزشکی همواره سخنانی در مورد یائسگی مردان میانسال یافت می ‌شود و اولین بار لفظ آندروپوز توسط اچ هالفورد(1813) و سپس توسط ای وارنر(1930) مطرح گشت و بیان شد تعدادی از مردان یک دروه یائسگی شبیه به آن چه در زنان است با یک شدت کمتر ولی با تداوم بیشتر را تجربه می ‌کنند.در این زمینه تئوری هایی نظیر تئوری بیولوژیکی و تئوری روانی - اجتماعی مطرح گشت که به ترتیب بیان می ‌دارند که تغییرات فیزیکی در مقدار هورمون‌ های مترشحه بدن نقش دارند و سیستم روانی - اجتماعی و فشارهای روانی ایجاد کننده آندروپوز هستند.
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

15 دلیل مردانه برای سردی روابط جنسی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
15 دلیل مردانه برای سردی روابط جنسی
  • تاریخ ارسال : شنبه 26 ارديبهشت 1394


گاهی مردان باعث می‌شوند همسرشان نسبت به رابطه با آنها سرد شود و شور و شوق رابطه زناشویی را از دست بدهد.گاهی مردان با برخی عادات و اعمالشان باعث می‌شوند همسرشان نسبت به رابطه با آنها سرد شود و شور و شوق رابطه زناشویی را از دست بدهد. اگر شما هم جزو این گروهید، بهتر است در برخی عادات و رفتارهایتان تجدیدنظر کنید. خصوصیات مردانی که از چنین عاداتی رنج می‌برند به شرح زیر است...* مردانی كه با فیزیولوژی یا عملکرد بدن همسرشان هیچ آشنایی ندارند.* مردانی كه در رابطه زناشویی با همسرشان بسیار خشن رفتار می‌کنند.* مردانی كه نظافت مناسبی ندارند.* مردانی كه بهداشت شخصی پایینی دارند؛ مثلا دهانشان همیشه بوی بد می‌دهد، ناخن‌هایشان بلند و ناپاک است، بدنشان بوی عرق می‌دهد، پاها و جوراب‌های بدبو و كثیف دارند و...* مردانی كه بیش از حد طبیعی به ظاهر، قیافه و سرو و وضع زنان اهمیت می‌دهند.* مردانی كه مدام از همسرشان رضایت در یک فعالیت زناشویی را می‌پرسند و به جای اینكه به عشق‌ورزی در رابطه رو بیاورند، صرفا به رضایت جسمی توجه می‌كنند.* مردانی كه خیلی نگران عملكرد و توان زناشویی خود هستند؛ مثلا مدام بر این تصورند كه زودانزالی دارند، آلت تناسلی‌‌شان كوچك است یا چهره جذابی ندارند یا...
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

چگونه مردان را در هنگام رابطه جنسی بهتر بشناسیم؟

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
چگونه مردان را در هنگام رابطه جنسی بهتر بشناسیم؟

اغلب مردان هنگام رابطه جنسی آن چیزی نیستند که وانمود می کنند.
متاسفانه این مشکل در کشور ما رواج فراوانی دارد و زنان پس از انجام رابطه جنسی به این موضوع پی میبرند که مردی که ادعا می‌کرد که هم در رابطه جنسی تواناست و هم با گذشت است، خلاف آن را ثابت کرده است.
اما زنان چاره‌ای ندارند جز آنکه در میدان عمل مرد را بیازمایند. چگونه؟

1. مرد حتماً قبل از رابطه جنسی به نظاقت و تمیزی آلت تناسلی، زیر بغل ، بوی بد دهان و اندام خود رسیدگی کند. همانگونه که از زن چنین انتظاری دارد.

2. مرد باید سعی کند در انجام رابطه جنسی پیش‌قدم شود. این از نظر زنان مطلوب بوده و آنها نیز تمایل به ابراز بی‌علاقه‌گی دارند تا اشتیاق مرد را بسنجند. همچنین ناز کردن و عشوه آمدن از خصوصیات دلچسب زنان می‌باشد.
البته ناگفته نماند که برای تنوع زنان هم بهتر است هر از چندی، پا پیش گذاشته و مردشان را سرحال بیاورند.

3. مرد باید در آغاز رابطه جنسی ذهن و فعالیت خود را متوجه تحریک و آماده کردن زن نماید.

4. مرد با استفاده از حرفها و کلمات عاشقانه به زن آرامش و اشتیاق می‌دهد. چنانچه زن لذت ببرد می‌توان از کلمات رکیک سکسی هم استفاده کرد.

5. مرد سعی کند عمل دخول را به اواخر رابطه جنسیموکول نماید مگر آنکه زن به اصرار تقاضا کند.

6. نوازش کردن زن از مهمترین کارها در رابطه جنسی است.

7. ماساژ تمامی اندام زن به او نیرو، آرامش و لذت می‌دهد و مرد را برای رابطه جنسی حریص‌تر می‌سازد.

8. مرد هر چه بیشتر بتواند با مهارت زن را تحریک کند زن در ادامه هر کاری مرد طالب باشد انجام می‌دهد.

9. هنگام دخول باید به هر روشی که زن دوست دارد بخوابند و از روشهایی که زن متنفر است یا رنجور می‌شود بپرهیزد.

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

تازگي ها احساس مي كنم که زود انزالي دارم

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 07 فروردين 1394
بنده سه ماهي می شود که ازدواج كردم؛ تازگي ها احساس مي كنم که زود انزالي دارم. چكار بايد بكنم؟ آيا قرص هايي مثل سياليس براي رفع اين مشكل كمك مي كنند؟ آيا اين قرص ها عوارضي هم دارند؟

پرسشگر محترم؛ بسيار خوشحاليم كه مورد اعتماد شما قرار گرفته ايم و پاسخگوي سوالات شما در خصوصي ترين مسائل زندگي تان هستيم.
در پاسخ به سوال شما ابتدا اشاره اي به قرص سياليس مي كنيم و پس از آن زود انزالي را تعريف كرده و اطلاعاتي دقيق جهت تشخيص آن، در اختيار تان قرار مي دهيم. لطفاً با مطالعه دقيق اين پاسخ خودتان را به قدر كافي مورد ارزيابي قرار دهيد و اگر پس از آن نياز به راهكارهاي درماني داشتيد، در مكاتبه اي ديگر راهكارهاي درمان زودانزالي را از ما بخواهيد.
پرسشگر محترم؛ قرص سياليس بيشتر در درمان اختلالات نعوظي بكار مي رود و تا حدود كمي تأخير انزال ايجاد مي كند و داراي عوارض جسماني مي باشد، همچنين اين دارو با تعدادي از ديگر داروها تداخل داشته و نبايد همزمان مصرف گردد؛ موارد منع مصرف در برخي بيماري ها نيز وجود دارد و در صورت لزوم حتماً بايد تحت نظر متخصص مصرف گردد.

زودانزالي
زودانزالي يا انزال زودرس يكي از شايعترين اختلالات جنسي در مردان مي باشد. اين اختلال علاوه بر اينكه سبب نارضايتي جنسي خود فرد و همسر او مي گردد، همچنين تاثير سوئي بر ديگر جنبه هاي زندگي مشترك زوجين دارد و اگر مورد درمان قرار نگيرد ممكن است در طول زمان منجر به شكل گرفتن اختلالات رواني ديگر در مرد و همچنين موجب ايجاد تنش هايي در روابط زوجين و به خطر افتادن زندگي مشترك آن ها گردد.
در رابطه با انزال زودرس تعريف هاي مختلفي وجود دارد، اما همه اين تعاريف بر اين نكته توافق دارند كه انزال زودرس به حالتي اطلاق مي شود كه :
1. فاصله زماني از دخول تا انزال، كوتاه باشد (كمتر از يك دقيقه) و انزال قبل يا در فاصله كوتاهي پس از دخول رخ دهد.
2. فرد كنترلي بر روي انزال خود نداشته باشد.
3. موجب فشار روحي و رواني در فرد مبتلا يا همسر وي يا هر دو شده باشد.
بنابراين مساله اصلي در تعريف زودانزالي، مدت زمان بسيار اندك انزال، از زمان شروع نزديكي تا هنگام انزال است، به گونه اي كه فرد توانايي كنترل و تأخير آن را ندارد و اين مساله موجب نارضايتي او يا همسرش مي گردد.
علت زود انزالي مي تواند علل سايكولوژيك (روانی) مانند : اضطراب, اولين تجارب جنسي, عدم كنترل انزال و ... و يا علل فيزيولوژيك (جسمی) مانند : حساسيت زياد آلت, اختلالات غدد درون ريز، زمينه و استعداد ژنتيكي و ... باشد كه با توجه به علت بوجود آورنده اين اختلال، نوع درمان و همچنين متخصصي كه بايد به او رجوع شود، متفاوت خواهد بود.
در برخي موارد علت انزال زودرس، مصرف الكل, مواد يا برخي از داروها مي باشد. در اين موارد شيوه درمان، ترك آن ماده يا دارو مي باشد و در برخي موارد نيز پس از ترك، به علت شكل گرفتن يك سيكل معيوب، نياز به مراجعه به روانشناس مي باشد. در حال حاضر درمان هاي بسياري براي اين مشكل (در اينترنت، ماهواره و ...) وجود دارد كه بسياري از آنها داروهاي تجاري بوده و مورد تأييد سازمان بهداشت جهاني و وزارت بهداشت و درمان نمي باشند.
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

انزال زودرس

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
انزال زودرس
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 06 فروردين 1394
تعریف انزال: انزال مرحله آخر پاسخ جنسی مردان در حین یک فعالیت جنسی می باشد و معمولا با اوج لذت جنسی یا ارگاسم همراه است.

انزال به دو شکل می تواند صورت پذیرد:
انزال رو به جلو: که در طی آن ابتدا مایع منی وارد مجرای ادراری (پیشابراه یا میزراه) می شود و سپس انقباض عضلات اطراف پیشابراه، بسته شدن گردن مثانه و همچنین شل شدن دریچه ادراری خارجی منجر به حرکت مایع منی به سمت خارج می شود.
انزال رو به عقب: که به دلیل بسته نشدن گردن مثانه، مایع منی به جای حرکت رو به جلو و خارج، به سمت مثانه رفته و به داخل مثانه می رود شود که هنگام ادرار کردن دفع می شود. این نوع انزال غیر طبیعی بوده و یکی از علل ناباروری در مردان محسوب می شود.

انزال یک عمل رفلکسی می باشد یعنی این که به صورت غیر ارادی و در پاسخ به یک محرک که همان تحریک جنسی می باشد رخ می دهد. مهمترین امر برای وقوع انزال داشتن سیستم عصبی سالم و بدون نقص می باشد. البته دو ماده دوپامین و سروتونین نیز در تنظیم انزال نقش اساسی دارند که از همین امر در درمان انزال زودرس توسط دارو استفاده می شود.

تعریف انزال زودرس: آقای شاپیرو در سال ۱۹۴۳ انزال زودرس را برای اولین بار در بیش از ۱۰۰۰ مرد تعریف کرد. از آن زمان، تعریف انزال زودرس همیشه مورد بحث پزشکان و محققین این امر بوده است و تعاریف ارائه شده همیشه مورد توافق همه نبوده است. نکته ای که باید مد نظر باشد آن است که در تعریف انزال زودرس بایستی عوامل متعددی مانند زمان، میزان کنترل بر انزال، آشفتگی مرد و شریک جنسی وی، کاهش رضایت جنسی و دشواری در روابط را دخیل دانست. در زیر به تعریف انزال زودرس توسط مجامع علمی مختلف می پردازیم:

تعریف انزال زودرس توسط انجمن بین المللی طب جنسی (ISSM):

بر اساس این تعریف انزال زودرس سه جزء دارد:
این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید