close
تبلیغات در اینترنت
اخبار
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 266 مشاهده

انتخاب دانشگاه تربیت مدرس توسط 70درصد پذیرفته شدگان آزمون دکتریمدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: 70درصد پذیرفته شدگان آزمون نیمه متمرکز دکتری اولویت اولشان دانشگاه تربیت مدرس بود.
به گزارش مهر، فریبا گنجی مدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس صبح امروز سه شنبه در مراسم  آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در سال تحصیلی جدید یک هزار و 811 دانشجوی کارشناسی ارشد و 625 نفر دانشجوی دکتری و در مجموع دو هزار و 436 دانشجو پذیرش شدند.

وی ادامه داد: در آزمون نیمه متمرکز دکتری 70 درصد پذیرفته شدگان، انتخاب اولشان دانشگاه تربیت مدرس بوده و  22 درصد اولویت دوم، 15 درصد اولویت سوم و 3 درصد اولویت چهارم شان این دانشگاه بود.

مدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس یادآورشد: دانشجویان برگزیده علمی در مقطع کارشناسی ارشد یک هزار نفر خواستار ادامه تحصیل در این دانشگاه بودند که به علت محدودیت 100 نفرپذیرش شدند و از 700 دانشجوی برگزیده علمی در مقطع دکتری، 40 نفر پذیرش قطعی شدند و پرونده 40 نفر دیگر در دست بررسی است.

 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 371 مشاهده

شهریه ثابت و متغیر دوره بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد و ثبت نام پذیرفته شدگان در این دوره تا فردا در مراکز قبولی ادامه دارد.
به گزارش مهر، پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد تا فردا مهلت ثبت نام در مراکز قبولی را دارند.

جزئیات شهریه

این شهریه به صورت علی الحساب بوده و از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی به منظور تأمین بخشی از هزینه های دانشگاه و در ازاء ارائه 8 تا حداکثر 14 واحد درسی از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دریافت می شود.

علاوه بر این، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و در نیمسال نخست باید مبلغ 60 هزار تومان به عنوان هزینه خدمات آموزشی جهت برگزاری مسابقات ورزشی، سمینارهای منطقه ای، دبیرخانه مناطق، تهیه کارت دانشجویی و کمک به صندوق رفاه دانشجویی را به همراه شهریه نیمسال اول به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز کنند.

این مبلغ فقط یک بار در طول دوره از هر پذیرفته شده دریافت می شود.

حق بیمه حوادث دانشجویی مبلغ 2 هزار تومان است که هر پذیرفته شده باید آن را به حسابی که دانشگاه مشخص می کند واریز کرده و رسید آن را به واحد تحویل دهد.

دریافت هرگونه و جه غیراز مبالغ فوق تحت هرعنوان (جریمه، دیرکرد،کمک، خودیاری، بورسیه) ممنوع است.

جدول شهریه های ثابت و متغیر کارشناسی ارشد 91

در دو جدول ذیل، علاوه بر اعلام رقم شهریه های ثابت و متغیر کارشناسی ارشد در سال 91، رقم شهریه های ثابت و متغیر این مقطع در سال 90 نیز اعلام شده است.

جدول شهریه ثابت

رشته مبلغ شهریه به تومان در سال 91
تمام رشته های علوم انسانی 981.040
تمام رشته های غیرعلوم انسانی 1.729.90

 

جدول شهریه متغیر

نوع درس مبلغ شهریه به تومان در سال 91 مبلغ شهریه به تومان در سال 90
نظری 69.150 65.860
عملی 93.490 89.040

 


شهریه هر واحد درسی پایان نامه 336 هزار و 830 تومان در سال 91 اعلام شده است.

اخبار........عكس/ تقدیر از نفرات برتر كنكور 91 با حضور رئیس جمهور

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 369 مشاهده

در همایش ملی نخبگان جوان با حضور رئیس جمهور از 9 نفر از برترین های آزمون سراسری 91 و کسب کنندگان مدال های طلای المپیادهای جهانی ریاضی، شیمی و نجوم تقدیر به عمل آمد.
آریا الستی صبح امروز سه شنبه در همایش ملی نخبگان جوان افزود: در این همایش 1040 نفر از استعدادها حضور دارند که طی دو روز برگزاری نظرات خود را ارائه خواهند داد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ارائه 34 مقاله پژوهشی در این همایش اظهار داشت: موضوعات این مقالات عمدتا مطالبی است که درهمایش سال قبل مطرح شده است ضمن اینکه از دستاوردهای این مقالات نیز در سند راهبردی امور نخبگان استفاده شده است.

وی با اشاره به وضعیت سند راهبردی نخبگان یادآور شد: سند راهبردی امور نخبگان مراحل پایانی تصویب را در شورای انقلاب فرهنگی طی می کند و تغییراتی که در آن اعمال شده است بر مبنای پیشنهادات نخبگان بوده است.

الستی با اشاره به برنامه های این همایش یادآور شد: نخبگان حاضر در این همایش فردا با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت./مهر

 

 

اخبار.......تغيير شيوه پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : شنبه 08 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 344 مشاهده

 

alt

ثبت نام در آزمون دکتری سال 92 از 7 آذرماه شروع می شود و سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری سال 92 را 24 آبان ماه منتشر می کند.

به گزارش دانشگاه نیوز، ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی از طریق سایت این سازمان از روز جمعه 7 آذرماه آغاز می شود و تا 12 آذرماه ادامه دارد.

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1392 روز جمعه 18 اسفندماه سال جاری در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور بطور همزمان برگزار خواهد شد.

همچنین دفترچه راهنمای شرکت در آزمون از روز چهارشنبه 24 آبان ماه بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت و اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه 29 آبان ماه منتشر و همزمان نیز بر روی سایت سازمان قرارداده می شود.

alt

رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اينكه نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو در كليه مقاطع تحصيلي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حال تدوين است، گفت: با تصويب اين طرح نحوه ورود و پذيرش دانشجويان در دانشگاه‌ها به سمت روشي عادلانه و كارآمد تغيير مي‌كند. 

 

 

دانشگاه نیوز: محمدمهدي زاهدي در خصوص قانون حذف كنكور، تصريح كرد: اجراي اين طرح نيازمند كار كارشناسي بيشتر است. البته قبل از اجراي اين طرح بايد همه مقاطع را به صورت جامع مورد بررسي و كار كارشناسي قرار دهيم.

 

 

وي با اشاره به بررسي مقاطع مختلف تحصيلي در موضوع حذف كنكور، گفت: به عنوان مثال براي مقطع كارداني ديگر لزومي به برگزاري آزمون براي پذيرش دانشجو نداريم. با اين حال براي حذف كنكور در مقطع كارشناسي به نظر مي‌رسد كه نيازمنديم در كنار سابقه تحصيلي براي بسياري از رشته‌هاي پرمتقاضي مثل برخي مهندسي‌ها، پزشكي و يا حقوق، تدابير خاصي براي پذيرش دانشجو بينديشيم.

 

وي تصريح كرد: در صورت اجراي قانون حذف كنكور براي پذيرش دانشجو در برخي رشته‌ها دچار مشكل مي‌شويم. چرا كه تعداد داوطلبان با شرايط معدلي يكسان در بسياري از اين رشته‌ها چند برابر ظرفيت رشته محل مذكور مي‌باشد. بنابراين لحاظ تنها سوابق تحصيلي براي پذيرش كافي نيست.

 

زاهدي با بيان اينكه بايد به دنبال جايگزيني براي طرح حذف كنكور باشيم، گفت: بايد راهكاري انديشيده شود كه منجر به عدالت و تعامل بيشتر شود البته اين طرح در قالب نظام سنجش و پذيرش دانشجو در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حال تهيه است.

 

رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اينكه هنوز به صورت رسمي پيشنهادي در رابطه با تغيير شيوه پذيرش دانشجو به مجلس ارايه نشده است، گفت: اين طرح بايد ابتدا به صورت لايحه به مجلس پيشنهاد شود.

 

وي ادامه داد: طرح تجميع آزمون‌هاي سراسري نيز در قالب نظام سنجش و پذيرش دانشجو در حال پيگيري است.

 

زاهدي با بيان اينكه براي پذيرش داوطلبان به دانشگاه در كليه مقاطع بايد يك نگاه جامع داشته باشيم، اظهار كرد: اين طرح كه در مجلس، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت علوم در حال بررسي است، همه مقاطع تحصيلي را در بر مي‌گيرد.

 

وي افزود: همچنين براي پذيرش دانشجو در مقاطع ارشد و دكترا نيز بايد از برنامه‌ريزي استفاده شود تا بتوان عدالت را در پذيرش دانشجو لحاظ كرد.

 

وزير علوم سابق خاطر نشان كرد: با تدوين نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو، قانون حذف كنكور مجلس شوراي اسلامي نيز به نوعي در اين نظام جامع قرار خواهد داشت.

 • تاریخ ارسال : شنبه 08 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 329 مشاهده

سلیم بهرامی

دکتر سلیم بهرامی خبر داد: آغاز ثبت نام دوره های فراگیر از 12مهر ماه/ اعلام تسهیلات جدید برای ثبت نام دوره های فراگیر /اعلام شهریه و دانلود دفترچه کارشناسی،کارشناسی  ناپیوسته،کارشناسی ارشد

دکتر سلیم بهرامی در طی مصاحبه اختصاصی با سایت دانشگاه نیوز، گفت : ثبت نام دوره های فراگیر کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته از 12 مهر ماه آغاز و تا پایان وقت اداری 20 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

همچنین ثبت نام کارشناسی ارشد نیز از تاریخ 16 مهر ماه آغاز می گردد.

وی ضمن بیان این مطلب افزود که دانشگاه در این دوره، در مقطع کارشناسی، در هجده هزار رشته محل و با ظرفیتی بالغ بر پانصد و چهل هزار نفر و در مقطع کارشناسی ارشد، با هزار و هشتصد رشته محل و با بیست و شش  هزار ظرفیت و در کارشناسی  ناپیوسته نیز  بالغ بر پنجاه  و هفت رشته محل و ظرفیت سی هزار نفر  دانشجو را پذیرش خواهد نمود.

وی در ادامه افزود: داوطلبان برای دانلود دفترچه مذکور می توانند به آدرس www.daneshgahnews.com مراجعه نمایند. 

ایشان اظهار نمودند: دانشگاه پیام نور برای امسال شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویانی که تا پایان سال تحصیلی 92-91 فارغ التحصیل می شوند در نظر گرفته است.

نکته: آزمون امسال در یک مرحله برگزار می شود و دانشپذیران می توانند در دو مقطع زمانی  و دو گروه جداگانه پذیرش و در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند.

وی در ادامه گفت: دانشپذیران در صورت قبولی ، می توانند هم برای ترم دوم سال تحصیلی 92-91  و هم برای مهر ماه سال تحصیلی 92ثبت نام کنند. با اجرای این شیوه،

کسانی که نمی توانند مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس خود را در بهمن ماه امسال دریافت نمایند، نیز می توانند در این آزمون شرکت کرده و بعد از طی مراحل دوره دانشپذیری و قبولی در نوبت دوم یعنی مهرماه 92 در گروه خود مورد بررسی قرار گیرند و در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی و الویت در مهر ماه92، مدارک فارغ التحصیلی خویش را ارائه نمایند و دانشجو محسوب گردند.

ایشان، نحوه ثبت نام را از طریق سایت سازمان سنجش اعلام نموده و اظهار داشتند: امسال برای مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد، دفترچه فیزیکی چاپ نشده است و دانشجویان می توانند از طریق سایت www.daneshgahnews.com اقدام به دانلود دفترچه مذکور نمایند.

برای دوره کارشناسی نیز،دانشجویان گرامی می توانند هم از طریق سایت دانشگاه نیوز و هم از طریق دفترچه فیزیکی که به تعداد محدودی چاپ گردیده و در دست واحدها و مراکز دانشگاهی پیام نور می باشد، دفترچه را دریافت نمایند

در پایان، سلیم بهرامی ضمن اشاره به این نکته که  پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی می باشد، گفت: داوطلبان لازم است به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب اقدام به خرید نمایند و مبلغ پرداختی شصت وپنج هزار تومان خواهد بود.

 

لینک دانلود دفترچه از فرداصبح بصورت کامل فعال میشود

اخبار.............مهلت تبت نام متقاضيان در فراخوان جذب هيات علمي

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : شنبه 08 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 298 مشاهده

alt

سرپرست دبيرخانه مركزي جذب اعضاي هيات علمي وزارت بهداشت با اشاره به نحوه شركت در فراخوان تكميلي جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور، گفت: مهلت ثبت‌نام در فراخوان تا 14 مهرماه ادامه دارد.

 

دانشگاه نیوز: دكتر مجتبي پارسا با بيان اينكه ثبت‌نام در دوره تكميلي هفتمين فراخوان جذب و استخدام عضو هيات علمي پيماني در رشته‌هاي علوم پايه و باليني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از طريق سايت مركز جذب اعضاي هيات علمي به نشاني http://jazb.aac.behdasht.gov.ir انجام مي‌شود، اظهاركرد: ملاك ثبت‌نام در فراخوان متقاضيان گرفتن كد رهگيري و ارسال مدارك درخواستي در مهلت مقرر به صورت حضوري يا پستي به دبيرخانه هيات اجرايي جذب هيات علمي دانشگاه مربوطه است.

 

وي با بيان اينكه حداكثر سن براي داوطلبان استخدام كه مدرك كارشناسي ارشد داشته باشند 35 سال و براي دارندگان دانشنامه دكتري تخصصي و دانشنامه تخصصي و فوق تخصصي و يا دوره فلوشيپ 45 سال است، تصريح كرد: البته ايثارگران شامل رزمندگان با بيش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالاي 25 درصد، آزادگان بالاي 3 سال اسارت، فرزندان جانبازان بالاي 50 درصد، فرزندان شهدا و آزادگان با بيش از 3 سال اسارت مشمول محدوديت سني نمي‌شوند.

 

پارسا با تاكيد بر اينكه شركت افراد مشغول به تحصيل در فراخوان ممنوع است، خاطرنشان كرد: اين دسته از افراد مي‌توانند پس از فراغت از تحصيل و اخذ مدرك دانشگاهي بالاتر و انجام يك سال از تعهدات در فراخوان‌هاي آينده شركت كنند.

 

وي با بيان اينكه متقاضياني كه از طريق آموزش از راه دور ( دوره هاي مجازي) تحصيلات خود را به پايان رسانيده‌اند، نمي‌توانند در فراخوان جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ؤهاي علوم پزشكي كشور شركت كنند، اظهاركرد: چنانچه در هر يك از مراحل پذيرش يا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضي محرز شود، مراحل طي شده كان لم يكن تلقي شده و در صورت صدور حكم استخدامي حكم صادره لغو و بلا اثر مي‌شود.

 

سرپرست دبيرخانه مركزي جذب اعضاي هيات علمي وزارت بهداشت با اشاره به مجاز بودن شركت در فراخوان دو دانشگاه، گفت: البته داوطلب فقط مي تواند يكي از دانشگاه‌ها را دانشگاه مادر شامل (تهران، شهيد بهشتي، شيراز، اصفهان، تبريز، مشهد، كرمان و اهواز) را انتخاب كند، هر چند درصورت انتخاب دو دانشگاه اولويت با انتخاب اول است.

اخبار.................شایعترین بیماریهای فصل مدرسه

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
اخبار.................شایعترین بیماریهای فصل مدرسه
 • تاریخ ارسال : جمعه 07 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 282 مشاهده

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و شروع فصل پاییز، شاهد شیوع بیماریهای ویروسی در میان دانش آموزان هستیم که بعضا آنها را از رفتن به مدرسه محروم می کند.


به گزارش مهر، سرد شدن و عدم رعایت بهداشت فردی از سوی برخی از دانش آموزان به خصوص بچه های دبستانی، باعث می شود تا شاهد افزایش شیوع بیماریهای ویروسی در دوران مدرسه باشیم. به طوریکه سرماخوردگی و آنفلوانزای فصلی، از شایعترین بیماریهایی هستند که اغلب دانش آموزان را درگیر می کند.

شیوع بالای سرماخوردگی در فصل مدرسه


دکتر ایرج خسرونیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به شیوع بیماریهای ویروسی در فصل بازگشایی مدارس، گفت: با آغاز فصل پاییز و زمستان، سرماخوردگی و آنفلوانزا در بین بچه های مدرسه ای شیوع پیدا می کند.

وی با اعلام اینکه شیوع بیماریهای ویروسی در فصل پاییز و زمستان بیشتر می شود، گفت: حدود 20 تا 25 درصد بچه ها در طول سال تحصیلی گرفتار سرماخوردگی و آنفلوانزا می شوند که البته فقط 10 درصد آنها مجبورند در خانه بمانند و درمان بشوند.
این متخصص بیماریهای داخلی، رعایت اصول بهداشت فردی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بهتر است از رفتن بچه های مریض به مدرسه خودداری شود. زیرا، حضور یک دانش آموز بیمار در کلاس 30 یا 40 نفره باعث خواهد شد تا آنها نیز بیمار شوند.

وی همچنین به مسئولین مدارس توصیه کرد که در هنگام زنگ تفریح حتما در و پنجره های کلاسها را باز کنند تا هوا در محیطهای بسته جریان پیدا کند.

آسم شایعترین علت غیبت دانش آموز از مدرسه

دکتر محمد حسین بمانیان فوق تخصص آسم و آلرژی از آسم به عنوان شایعترین بیماری مزمن در دوران کودکی نام برد و گفت: این بیماری از شایعترین علل بستری کودکان در بیمارستان و غیبت دانش آموز از مدرسه است.

وی با بیان اینکه عمده ترین دلیل بروز بیماری آسم، آلرژی و حساسیت است، افزود: از آنجا که در فصول مختلف سال حساسیت به دلایل گوناگون بروز می کند بنابراین باید توجه داشت که در فصل سرد سال نیز ویروسها و بیماریهای ویروسی برای بیماران مبتلا به آسم مشکل آفرین می شود.

سرفه های شبانه، سرفه همراه با خلط، تنفس تند، خس خس سینه و تنگی نفس از علایم حمله آسم است.

به گفته بمانیان، گرده هایی که در برخی فصول سال در هوا جریان دارند علائم بیماری آسم را تشدید می کند. همچنین زمانی که دمای هوا به سمت خنکی پیش می رود می تواند یکی از عوامل برگشت و حمله آسم باشد.

یکی دیگر از عوامل تشدید کننده بیماری آسم، غیر استاندارد بودن تهویه منازل است. هر نوع وسیله گرم کننده غیر استاندارد و احتراق ناقص وسایل گاز سوز همچنین غیر استاندارد بودن سیستم تهویه منزل باعث افزایش آلاینده های داخل منزل شده و برای مبتلایان به بیماری آسم و یا افرادی که زمینه این بیماری را دارند می تواند عامل خطر باشد به طوری که در این شرایط سرفه های شبانه در این بیماران افزایش پیدا می کند. همچنین دود سیگار برای مبتلایان به بیماری آسم ایجاد خطر می کند و خانواده ها باید کودکان خود را از این محیط دور نگه دارند.

ضرورت تجهیز مدارس به جعبه کمکهای اولیه


به گفته بمانیان، فوق تخصص بیماریهای آسم و آلرژی، مدارس باید جعبه کمکهای اولیه و همچنین اسپری مخصوص آسم را در دسترس  داشته باشند، مربیان آموزشهای لازم را دریافت کنند و در صورت نیاز دانش آموز به پزشک مربوطه ارجاع داده شود.

وی ادامه داد: مسئولین مدرسه باید دانش آموزانی که دچار بیماری آسم هستند را شناسایی کنند و با توجه به اینکه نیمی از سال تحصیلی در فصول سرد سال است این دانش آموزان را در هوای سرد و در صفهای طولانی نگه ندارند و حتی از بازی کردن این دانش آموزان در هوای سرد جلوگیری کنند چرا که تحرک زیاد در هوای سرد باعث تشدید بیماری آسم می شود.

بمانیان از راههای کنترل بیماری آسم به ویژه در هوای سرد را دریافت واکسن آنفلوانزا عنوان کرد و اظهار داشت: واکسن آنفلوانزا ترجیحا برای پیشگیری از بیماریهای عفونی و ایجاد مشکل در بیماران آسم توصیه می شود و دریافت این واکسن از 6 ماهگی تحت نظر پزشک معالج برای بیماران مبتلا به آسم لازم است ضمن اینکه این واکسن بعد از گذشت سه هفته تاثیر گذاری خود را اعمال می کند.

تغذیه مناسب دانش آموزان

سعیده معانی کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر گنجاندن 5 گروه غذایی اصلی در برنامه غذایی روزانه دانش آموزان، تصریح کرد: خوراکیهایی از قبیل میوه، نان و پنیر، نان و تخم مرغ، شیر، نخود، کشمش، برگه ها و انواع مغزها بهترین میان وعده ها برای تغذیه دانش آموزان هستند.

وی اظهار داشت: کمبود های تغذیه ای ازجمله کمبود ریزمغذی ها مانند آهن و روی می تواند منجر به کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیلی در دانش آموزان شود. مصرف مواد غذایی چرب، پرنمک و شیرین که در موادی مانند نوشابه های گازدار، آب میوه های صنعتی، شیرینی و شکلات،‌ آب نباتها، چیپس و پفک وجود دارد به این دلیل که فاقد ارزش غذایی بوده و می تواند زمینه را برای بروز کمبود های تغذیه ای، چاقی و اضافه وزن، فشارخون و چربی خون بالا فراهم کند، توصیه نمی شود.

معانی تاکید کرد: کودکانی که صبحانه نمی خورند، در طول ساعاتی که در مدرسه هستند، با کاهش یادگیری، کاهش تمرکز حواس در کلاس درس، خستگی و بی حوصلگی مواجه می شوند.

اخبار./...........ایران پایتخت انجام عمل‌های زیبایی در دنیا

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
اخبار./...........ایران پایتخت انجام عمل‌های زیبایی در دنیا
 • تاریخ ارسال : جمعه 07 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 335 مشاهده

دکتر علیرضا مصباحی در خصوص وضعیت انجام عمل های بینی در ایران تاکید کرد: بیشترین تعداد عمل‌های بینی دنیا در ایران انجام می شود که طی چند مدت گذشته شاهد افزایش عمل های بینی از جانب آقایان هستیم. ایران به دلیل انجام بیشترین تعداد عمل های زیبایی عنوان پایتخت انجام عمل های زیبایی در دنیا معروف است.
دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران گفت: ایران به دلیل انجام بیشترین تعداد عمل های زیبایی عنوان پایتخت انجام عمل های زیبایی در دنیا معروف است.

به گزارش مهر، دکتر علیرضا مصباحی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص وضعیت انجام عمل های بینی در ایران تاکید کرد: بیشترین تعداد عمل‌های بینی دنیا در ایران انجام می شود که طی چند مدت گذشته شاهد افزایش عمل های بینی از جانب آقایان هستیم.

وی تصریح کرد: مشاوره خوب باید در اولویت انجام عمل های زیبایی و بخصوص بینی قرار داشته باشد و در این میان پزشکان وظیفه دارند بهترین مشاوره را به بیماران و مریضان خود ارائه دهند.

مصباحی با بیان اینکه چشم و هم‌چشمی از مهمترین دلایل انجام عمل های بینی و زیبایی در ایران است، افزود: از جمله عواملی که باعث افزایش این تعداد عمل در ایران شده بحث چشم و هم‌چشمی در میان بانوان است و متاسفانه اکثر چنین عمل هایی با نارضایتی مریض همراه است.

دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران تصریح کرد: زیبایی بحثی است که مورد توجه همگان است، اما در این میان باید توجه داشت که انجام عمل های بینی کاری فوق تخصصی و سخت است ولی به هیچ عنوان نمی توان انتظار داشت که بینی یک مریض بعد از عمل دقیقا مشابه دیگری باشد.

وی ادامه داد: در این میان برخی از افراد ناآگاه نیز با مراجعه به پزشکان غیرمتخصص موجبات آزار و اذیت خود را فراهم می کنند که تذکر ما به مردم مراجعه و انجام عمل های زیبایی با استفاده از متخصصین است.

مصباحی گفت: شبیه سازی کامپیوتری که قبل از عمل های بینی در مطلب برخی از پزشکان انجام می‌شود، غیرمنطقی و غیراصولی است، زیرا بینی عضوی از بدن است بنابراین باید تابع قوانین جراحی باشد.

*هیچ گونه عمل زیبایی بینی به بوسیله لیزر انجام نمی شود

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سوالی در خصوص انجام عمل لیزر برای زیباسازی بینی تاکید کرد: انجام عمل بینی بوسیله لیزر کذب محض و غیرواقعی است، زیرا تاکنون در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی روی نداده و چنین هم نخواهد شد.

دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران ادامه داد: متاسفانه تبلیغات نادرست و عدم اطلاع کافی مردم از چنین عمل هایی باعث بروز مشکلات فراوان برای مریضان می شود.

مصباحی تاکید کرد: دستگاه های کوچک‌کننده بینی صحت ندارد و مردم نباید به چنین تبلیغاتی نیز اعتماد کنند، زیرا تاکنون هیچ دستگاهی درست نشده است که بتواند غضروف را بدون انجام عمل جراحی ساماندهی کند.

وی یادآور شد: عمل های زیبایی زیر سنین 17 سالگی برای بانوان و 18 سالگی برای آقایان نباید انجام شود و امروز نیز میانگین سنی چنین عمل هایی در ایران 20 تا 35 سال است.

دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری سمینار دو روزه تازه های رینوسینوزیت در شیراز گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما بیماری هایی از جمله سینوزیت در کشور افزایش خواهد یافت به همین دلیل در این سمینار دو روزه تازه های رفع این بیماری ها را بررسی کردیم.

مصباحی افزود: 21 سخنرانی و دو میزگرد از جانب متخصصین این امر برگزار می شود که آخرین و جدیدترین متد رفع این بیماری مورد بررسی قرار می گیرد. سمینار تازه های رینوسینوزیت به مدت دو روز در شیراز برگزار می شود.

اخبار............توضیحات‌وزیردرباره‌بکارگیری راننده‌به‌عنوان‌معلم
 • تاریخ ارسال : جمعه 07 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 309 مشاهده
حاجی‌بابایی: کشاورز بودم اما وزیر شدم

وزیر آموزش و پرورش گفت: ممکن است کسی راننده بوده اما معلم شده است چون توانایی آن را داشته است، آیا باید بگوییم نمی‌شود؟! من کشاورز بودم اکنون وزیر هستم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در واکنش به این جمله که «عنوان شده است آموزش و پرورش در برخی موارد نیروهای خدماتی را به عنوان معلم به کار گرفته است»، اظهار داشت: در گذشته افرادی با مدرک لیسانس اما با عنوان "نیروی خدماتی" وارد آموزش و پرورش شدند که این افراد کار خدماتی انجام نمی‌دادند بلکه معاون مدرسه یا در بخش‌های دیگر همکاری می‌کردند.

وی با طرح این پرسش که «آیا می‌دانید چند معلم دیپلمه در کشور داریم؟»، ادامه داد: عدد را نمی‌گویم اما معلم دیپلمه داریم؛ حالا اگر افراد دارای مدرک لیسانس سر کلاس رفتند، مشکلی به وجود می‌آید؟

* اگر آنها شرایط معلمی را نداشتند حتی با مدرک فوق‌لیسانس معلم نمی‌شدند


حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که «در جایی یک راننده دارای مدرک لیسانس به عنوان معلم به کار گرفته شده است، آیا این فرد انگیزه معلمی دارد؟» گفت: یک کار عظیم در کشور انجام می‌پذیرد و شما مواردی اندک را در میان یک میلیون نیروی انسانی مطرح می‌کنید.

وی اضافه کرد: ممکن است یک کسی راننده بوده اما معلم شده است چون توانایی آن را داشته است، آیا باید بگوییم نمی‌شود؟ من کشاورز بودم اکنون وزیر هستم.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: قبل از اینکه به عنوان وزیر در آموزش و پرورش فعالیت خود را شروع کنم، 5-4 هزار نفر در آموزش و پرورش به عنوان "کار معین" جذب شده بودند که این کار معین‌ها در مدارس به عنوان معاون و مسئول قسمت‌های گوناگون فعالیت می‌کردند.

وی ادامه داد: برای این افراد دوره گذاشتیم و پس از مصاحبه، اگر شاکله معلمی را داشتند، به عنوان معلم شروع به کار کردند؛ در غیر این صورت اگر شرایط را نداشتند حتی با مدرک فوق‌لیسانس معلم نشده‌اند.

اخبار................توپ بود، خوب بود یا شروع خوبی داشت؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 05 مهر 1391
 • موضوعات : اخبار ,
 • بازدید : 340 مشاهده
کودک و نوجوان > رسانه- زهرا عزیزمحمدی: «کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه»، با وجود فروش شگفت‌انگیزش، نظرهای متفاوتی را در بین بیننده‌هایش برانگیخته است.

خیلی‌ها، فیلم را دوست داشتند و خیلی‌ها آن را در حد و اندازه‌ی مجموعه‌ی نوروزی کلاه‌قرمزی نمی‌دانستند. چون نظرهای نوجوان‌ها، برای دوچرخه مهم‌تر است، سراغ تعدادی از نوجوان‌های دوچرخه‌ای می‌رویم تا ببینیم آن‌ها درباره‌ی پرفروش‌ترین فیلم تابستان چه می‌گویند.

آناهیتا آزادگر، ۱۶ ساله است و به سینما خیلی علاقه دارد. او می‌گوید: «با این‌که اکثر مردم خوششان آمده و به نظر خودم هم فیلم جالبی است، اما فکر می‌کنم، به‌عنوان فیلمی که برای بچه‌ها ساخته شده، خیلی از شوخی‌هایش مناسب بچه‌ها نیست. داستان را خیلی کش داده‌اند، یعنی برای موضوعاتی که می‌شد آن‌ها را زودتر جمع کرد، وقت زیادی گذاشته بوده‌اند.»

شهرزاد یزدی‌پور، ۱۵ساله است و فکر می‌کند کلاه‌قرمزی و بچه‌‌ننه فیلمی است که هردو بعد طنز و اجتماعی را دارد. او می‌گوید: «ما از طریق این فیلم، هم توانستیم احساسات درونی یک شخصیت عروسکی را بفهمیم و هم فکرهای اشتباه مردم را بدانیم؛ مثل آن‌جایی که می‌بینیم کلاه‌قرمزی، بچه‌ننه‌ را پیدا و از او مراقبت می‌کند، اما همه فکر می‌کنند او را دزدیده است. حرف‌های پسرخاله در آخر فیلم هم خیلی تأثیرگذار است. برای اولین‌بار دیدیم که پسرخاله خواسته‌ای داشت و بیان آن حرف‌ها از زبان او که یک عروسک محبوب است، خیلی خوب بود.»

سلمان کشاورزی۱۴ساله، هیچ فیلم خوبی را در سینما از دست نمی‌دهد. به نظر سلمان: «کلاه‌قرمزی یک شخصیت محبوب است و همه او را همیشه و در هرنقشی دوست دارند.» او اضافه می‌کند: «به نظرم فیلم خیلی خوبی بود. بازی‌ها خیلی خوب بود و قصه‌ی قشنگی داشت؛ مثلاً وقتی کلاه‌قرمزی نقش مادر بچه‌ننه را برایش بازی کرد تا خوشحالش کند و یا دادگاهی که در فیلم نشان داده شد. اما خب، شاهکار نبود و من توقع بیش‌تری از این فیلم داشتم. پایان فیلم‌های کلاه‌قرمزی هم تکراری شده و همیشه می‌خواهد با دختری که می‌بیند، ازدواج کند!»

فرزانه قاطعی، ۱۵ساله است و مدتی است به فیلم دیدن و نقد کردن علاقه‌مند شده و چند وقتی است درباره‌ی هر فیلمی که می‌بیند، حرف می‌زند. فرزانه می‌گوید: «به نظر من خود شخصیت کلاه‌قرمزی، چیزی دارد که فیلم را جذاب می‌کند. بچه‌ننه هم خیلی شخصیت جالبی بود. فیلم خیلی خوب شروع شد، اما می‌توانست پایان بهتری داشته باشد. حرف‌هایی که آخر فیلم زده شد، خیلی شعاری و اتفاق‌ها خیلی کلیشه‌ای بود.»

پریسا قصری، ۱۶ساله است و عاشق فیلم و سینما. از نگاه او: «کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه فیلم خوبی بود. آن جذابیت فیلم‌های قبلی را نداشت و توقع من را برآورده نکرد، اما فکر می‌کنم برای سن‌های پایین‌تر مناسب بود. کلاه‌قرمزی‌ قدیمی زیباتر بود و محتوای بهتری داشت، اما داستان این فیلم تکراری و اتفاق‌هایش قابل پیش‌بینی بود. با این حال، فیلم جالبی بوده که چنین فروشی داشته است.»

سیدطاها فعال نظری۱۱ساله، فکر می‌کند فیلم خنده‌دار و آموزنده‌ بود و می‌گوید: «مثلاً همین که پسرعمه‌زا توی گاز، هیزم گذاشته بود هم خنده‌دار بود و هم آموزنده. البته من فیلم «کلاه‌قرمزی و پسرخاله» را بیش‌تر دوست داشتم.»

مهدی عسگری، ۱۳ساله است و فکر می‌کند از این نوع فیلم‌ها برای بچه‌ها در سینما خیلی کم ساخته می‌شود. مهدی می‌گوید: «من این فیلم را خیلی دوست داشتم. از این‌که کلاه‌‌قرمزی بعد از فقر و خوابیدن در خیابان، ثروتمند می‌شود خیلی خوشم آمد. همین‌طور وقتی که پسرخاله در دادگاه می‌خواهد به کلاه‌قرمزی و پسرعمه‌زا کمک کند و از شاکی‌ها می‌خواهد که آن‌ها را ببخشند، خیلی جالب است.»

محمدعلی صفایی۱۴ساله، خواننده‌ی مجله‌های سینمایی است و نقد فیلم‌ها را دنبال می‌کند. به نظر او: «کار بدی نبود. کارگردانی خوبی داشت، اما فیلم‌نامه‌اش خوب نبود.» محمدعلی می‌گوید: «انتظار داشتم شخصیت‌هایی که در برنامه‌های عید بودند هم در فیلم باشند. به نظرم چون تعداد شخصیت‌های فیلم کم بود، مجبور شدند داستان را زیادی کش بدهند. اما در کل طنز خوبی داشت.»

محمد عرفان زمینی، ۱۴ساله است و اصلاً اهل سینما رفتن نیست، اما برای دیدن کلاه‌قرمزی به سینما رفته و می‌گوید: «خیلی توپ بود! طنزی بود که هم به درد بزرگ‌ترها می‌خورد و هم بچه‌ها. من فقط به‌خاطر کلاه‌قرمزی، سینما رفتم.»

ثمین ذاقلی، ۱۶ساله است و از شخصیت بچه‌ننه و این‌که می‌توانسته حرف بزند خیلی خوشش آمده است. او می‌گوید: «به نظرم دیالوگ‌های فیلم خیلی دقیق نوشته شده بود و با هر قسمت آن تناسب داشت. داستان فیلم، شخصیت‌ها و طنزش توانست تماشاگران زیادی را جذب کند.»

مریم رضایی دستجردی، ۱۴ساله است و قبلاً هم برای صفحه‌ی شهرفرنگ نقد فرستاده. او می‌گوید: «فیلمی بود که می‌توانست برای بچه‌های چهار ساله تا پیرمرد و پیرزن‌های ۷۰ساله جالب باشد. اما با این حال فکر می‌کنم قسمت‌هایی از فیلم به درد بچه‌ها نمی‌خورد یا متوجه آن نمی‌شدند. چون ما بعد از تماشای دو فیلم قبلی کلاه‌قرمزی و بعد از تماشای برنامه‌های نوروزی کلاه‌قرمزی این فیلم را دیدیم، با ذهنیتی به تماشای آن رفتیم که انتظارمان برآورده نشد. اما در حد خودش و در زمان خودش، فیلم خوبی بود.»