درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 مهر 1391

انتخاب دانشگاه تربیت مدرس توسط 70درصد پذیرفته شدگان آزمون دکتریمدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: 70درصد پذیرفته شدگان آزمون نیمه متمرکز دکتری اولویت اولشان دانشگاه تربیت مدرس بود.
به گزارش مهر، فریبا گنجی مدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس صبح امروز سه شنبه در مراسم  آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در سال تحصیلی جدید یک هزار و 811 دانشجوی کارشناسی ارشد و 625 نفر دانشجوی دکتری و در مجموع دو هزار و 436 دانشجو پذیرش شدند.

وی ادامه داد: در آزمون نیمه متمرکز دکتری 70 درصد پذیرفته شدگان، انتخاب اولشان دانشگاه تربیت مدرس بوده و  22 درصد اولویت دوم، 15 درصد اولویت سوم و 3 درصد اولویت چهارم شان این دانشگاه بود.

مدیر امور آموزشی دانشگاه تربیت مدرس یادآورشد: دانشجویان برگزیده علمی در مقطع کارشناسی ارشد یک هزار نفر خواستار ادامه تحصیل در این دانشگاه بودند که به علت محدودیت 100 نفرپذیرش شدند و از 700 دانشجوی برگزیده علمی در مقطع دکتری، 40 نفر پذیرش قطعی شدند و پرونده 40 نفر دیگر در دست بررسی است.

  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 مهر 1391

شهریه ثابت و متغیر دوره بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد و ثبت نام پذیرفته شدگان در این دوره تا فردا در مراکز قبولی ادامه دارد.
به گزارش مهر، پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد تا فردا مهلت ثبت نام در مراکز قبولی را دارند.

جزئیات شهریه

این شهریه به صورت علی الحساب بوده و از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی به منظور تأمین بخشی از هزینه های دانشگاه و در ازاء ارائه 8 تا حداکثر 14 واحد درسی از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دریافت می شود.

علاوه بر این، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و در نیمسال نخست باید مبلغ 60 هزار تومان به عنوان هزینه خدمات آموزشی جهت برگزاری مسابقات ورزشی، سمینارهای منطقه ای، دبیرخانه مناطق، تهیه کارت دانشجویی و کمک به صندوق رفاه دانشجویی را به همراه شهریه نیمسال اول به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز کنند.

این مبلغ فقط یک بار در طول دوره از هر پذیرفته شده دریافت می شود.

حق بیمه حوادث دانشجویی مبلغ 2 هزار تومان است که هر پذیرفته شده باید آن را به حسابی که دانشگاه مشخص می کند واریز کرده و رسید آن را به واحد تحویل دهد.

دریافت هرگونه و جه غیراز مبالغ فوق تحت هرعنوان (جریمه، دیرکرد،کمک، خودیاری، بورسیه) ممنوع است.

جدول شهریه های ثابت و متغیر کارشناسی ارشد 91

در دو جدول ذیل، علاوه بر اعلام رقم شهریه های ثابت و متغیر کارشناسی ارشد در سال 91، رقم شهریه های ثابت و متغیر این مقطع در سال 90 نیز اعلام شده است.

جدول شهریه ثابت

رشته مبلغ شهریه به تومان در سال 91
تمام رشته های علوم انسانی 981.040
تمام رشته های غیرعلوم انسانی 1.729.90

 

جدول شهریه متغیر

نوع درس مبلغ شهریه به تومان در سال 91 مبلغ شهریه به تومان در سال 90
نظری 69.150 65.860
عملی 93.490 89.040

 


شهریه هر واحد درسی پایان نامه 336 هزار و 830 تومان در سال 91 اعلام شده است.

  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 مهر 1391

در همایش ملی نخبگان جوان با حضور رئیس جمهور از 9 نفر از برترین های آزمون سراسری 91 و کسب کنندگان مدال های طلای المپیادهای جهانی ریاضی، شیمی و نجوم تقدیر به عمل آمد.
آریا الستی صبح امروز سه شنبه در همایش ملی نخبگان جوان افزود: در این همایش 1040 نفر از استعدادها حضور دارند که طی دو روز برگزاری نظرات خود را ارائه خواهند داد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ارائه 34 مقاله پژوهشی در این همایش اظهار داشت: موضوعات این مقالات عمدتا مطالبی است که درهمایش سال قبل مطرح شده است ضمن اینکه از دستاوردهای این مقالات نیز در سند راهبردی امور نخبگان استفاده شده است.

وی با اشاره به وضعیت سند راهبردی نخبگان یادآور شد: سند راهبردی امور نخبگان مراحل پایانی تصویب را در شورای انقلاب فرهنگی طی می کند و تغییراتی که در آن اعمال شده است بر مبنای پیشنهادات نخبگان بوده است.

الستی با اشاره به برنامه های این همایش یادآور شد: نخبگان حاضر در این همایش فردا با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت./مهر

 

 

اخبار.......تغيير شيوه پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 08 مهر 1391

 

alt

ثبت نام در آزمون دکتری سال 92 از 7 آذرماه شروع می شود و سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری سال 92 را 24 آبان ماه منتشر می کند.

به گزارش دانشگاه نیوز، ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی از طریق سایت این سازمان از روز جمعه 7 آذرماه آغاز می شود و تا 12 آذرماه ادامه دارد.

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1392 روز جمعه 18 اسفندماه سال جاری در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور بطور همزمان برگزار خواهد شد.

همچنین دفترچه راهنمای شرکت در آزمون از روز چهارشنبه 24 آبان ماه بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت و اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه 29 آبان ماه منتشر و همزمان نیز بر روی سایت سازمان قرارداده می شود.

alt

رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اينكه نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو در كليه مقاطع تحصيلي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حال تدوين است، گفت: با تصويب اين طرح نحوه ورود و پذيرش دانشجويان در دانشگاه‌ها به سمت روشي عادلانه و كارآمد تغيير مي‌كند. 

 

 

دانشگاه نیوز: محمدمهدي زاهدي در خصوص قانون حذف كنكور، تصريح كرد: اجراي اين طرح نيازمند كار كارشناسي بيشتر است. البته قبل از اجراي اين طرح بايد همه مقاطع را به صورت جامع مورد بررسي و كار كارشناسي قرار دهيم.

 

 

وي با اشاره به بررسي مقاطع مختلف تحصيلي در موضوع حذف كنكور، گفت: به عنوان مثال براي مقطع كارداني ديگر لزومي به برگزاري آزمون براي پذيرش دانشجو نداريم. با اين حال براي حذف كنكور در مقطع كارشناسي به نظر مي‌رسد كه نيازمنديم در كنار سابقه تحصيلي براي بسياري از رشته‌هاي پرمتقاضي مثل برخي مهندسي‌ها، پزشكي و يا حقوق، تدابير خاصي براي پذيرش دانشجو بينديشيم.

 

وي تصريح كرد: در صورت اجراي قانون حذف كنكور براي پذيرش دانشجو در برخي رشته‌ها دچار مشكل مي‌شويم. چرا كه تعداد داوطلبان با شرايط معدلي يكسان در بسياري از اين رشته‌ها چند برابر ظرفيت رشته محل مذكور مي‌باشد. بنابراين لحاظ تنها سوابق تحصيلي براي پذيرش كافي نيست.

 

زاهدي با بيان اينكه بايد به دنبال جايگزيني براي طرح حذف كنكور باشيم، گفت: بايد راهكاري انديشيده شود كه منجر به عدالت و تعامل بيشتر شود البته اين طرح در قالب نظام سنجش و پذيرش دانشجو در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حال تهيه است.

 

رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اينكه هنوز به صورت رسمي پيشنهادي در رابطه با تغيير شيوه پذيرش دانشجو به مجلس ارايه نشده است، گفت: اين طرح بايد ابتدا به صورت لايحه به مجلس پيشنهاد شود.

 

وي ادامه داد: طرح تجميع آزمون‌هاي سراسري نيز در قالب نظام سنجش و پذيرش دانشجو در حال پيگيري است.

 

زاهدي با بيان اينكه براي پذيرش داوطلبان به دانشگاه در كليه مقاطع بايد يك نگاه جامع داشته باشيم، اظهار كرد: اين طرح كه در مجلس، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت علوم در حال بررسي است، همه مقاطع تحصيلي را در بر مي‌گيرد.

 

وي افزود: همچنين براي پذيرش دانشجو در مقاطع ارشد و دكترا نيز بايد از برنامه‌ريزي استفاده شود تا بتوان عدالت را در پذيرش دانشجو لحاظ كرد.

 

وزير علوم سابق خاطر نشان كرد: با تدوين نظام جامع سنجش و پذيرش دانشجو، قانون حذف كنكور مجلس شوراي اسلامي نيز به نوعي در اين نظام جامع قرار خواهد داشت.

  • تاریخ ارسال : شنبه 08 مهر 1391

سلیم بهرامی

دکتر سلیم بهرامی خبر داد: آغاز ثبت نام دوره های فراگیر از 12مهر ماه/ اعلام تسهیلات جدید برای ثبت نام دوره های فراگیر /اعلام شهریه و دانلود دفترچه کارشناسی،کارشناسی  ناپیوسته،کارشناسی ارشد

دکتر سلیم بهرامی در طی مصاحبه اختصاصی با سایت دانشگاه نیوز، گفت : ثبت نام دوره های فراگیر کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته از 12 مهر ماه آغاز و تا پایان وقت اداری 20 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

همچنین ثبت نام کارشناسی ارشد نیز از تاریخ 16 مهر ماه آغاز می گردد.

وی ضمن بیان این مطلب افزود که دانشگاه در این دوره، در مقطع کارشناسی، در هجده هزار رشته محل و با ظرفیتی بالغ بر پانصد و چهل هزار نفر و در مقطع کارشناسی ارشد، با هزار و هشتصد رشته محل و با بیست و شش  هزار ظرفیت و در کارشناسی  ناپیوسته نیز  بالغ بر پنجاه  و هفت رشته محل و ظرفیت سی هزار نفر  دانشجو را پذیرش خواهد نمود.

وی در ادامه افزود: داوطلبان برای دانلود دفترچه مذکور می توانند به آدرس www.daneshgahnews.com مراجعه نمایند. 

ایشان اظهار نمودند: دانشگاه پیام نور برای امسال شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویانی که تا پایان سال تحصیلی 92-91 فارغ التحصیل می شوند در نظر گرفته است.

نکته: آزمون امسال در یک مرحله برگزار می شود و دانشپذیران می توانند در دو مقطع زمانی  و دو گروه جداگانه پذیرش و در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند.

وی در ادامه گفت: دانشپذیران در صورت قبولی ، می توانند هم برای ترم دوم سال تحصیلی 92-91  و هم برای مهر ماه سال تحصیلی 92ثبت نام کنند. با اجرای این شیوه،

کسانی که نمی توانند مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس خود را در بهمن ماه امسال دریافت نمایند، نیز می توانند در این آزمون شرکت کرده و بعد از طی مراحل دوره دانشپذیری و قبولی در نوبت دوم یعنی مهرماه 92 در گروه خود مورد بررسی قرار گیرند و در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی و الویت در مهر ماه92، مدارک فارغ التحصیلی خویش را ارائه نمایند و دانشجو محسوب گردند.

ایشان، نحوه ثبت نام را از طریق سایت سازمان سنجش اعلام نموده و اظهار داشتند: امسال برای مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد، دفترچه فیزیکی چاپ نشده است و دانشجویان می توانند از طریق سایت www.daneshgahnews.com اقدام به دانلود دفترچه مذکور نمایند.

برای دوره کارشناسی نیز،دانشجویان گرامی می توانند هم از طریق سایت دانشگاه نیوز و هم از طریق دفترچه فیزیکی که به تعداد محدودی چاپ گردیده و در دست واحدها و مراکز دانشگاهی پیام نور می باشد، دفترچه را دریافت نمایند

در پایان، سلیم بهرامی ضمن اشاره به این نکته که  پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی می باشد، گفت: داوطلبان لازم است به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب اقدام به خرید نمایند و مبلغ پرداختی شصت وپنج هزار تومان خواهد بود.

 

لینک دانلود دفترچه از فرداصبح بصورت کامل فعال میشود