درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

2 خوراكي براي تقويت حافظه

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393
مطالعات محققان تگزاس آمريكا نشان م يدهد مصرف
خوراك يهايي مانند انگور و بادام زميني با داشتن تاثيرات
مثبت و مفيد بر سيستم مغزي و عصبي مي توانند به احياي
حافظه پرداخته و قدرت تمركز را نيز افزايش دهند.
مطالعات اخير محققان تگزاس آمريكا نشان م يدهد
كه مصرف خوراكي هايي مانندا نگور و بادام زميني و برخي
از تو تها م يتوانند تاثير مثبتي بر عملكرد سلول هاي
مغزي و عصبي داشته و بيماري هاي مرتبط با حافظه را
به تاخير بيندازند.
انگور حاوي رسوراتول بوده و مي تواند قدرت تمركز و
همين طور توانايي مغز را تقويت كرده و به مبارزه باا ثرات
كاهش حافظه بپردازد.
بادام زمينين يز دارايب يشترين مقدار پروتئين در ميان
ديگر مغزها بوده و مي تواند منبع غني و مناسبي براي جبران
كمبود پروتئين باشد. بادام زميني حاوي سلنيوم بوده كه
باعث افزايش فعاليت آنتي اكسيدا نها شده و م يتواند مغز
را در برابر بيمار يهايي كه با كاهش قدرت تمركز و حافظه
در ارتباطند، محافظت كند ./ مهر

تاثير تغذيه بر حافظه

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : شنبه 30 فروردين 1393
آیا واقعا غذایی وجود دارد که با تقویت حافظه ما سبب افزایش هوشیاری، قدرت تمرکز و یادگیری شود؟ چرا می‌گویند گوشت قرمز برای حافظه مفید است؟ درست است که با گرسنه‌شدن قدرت تمرکز و حافظه‌‌مان کم می‌‌شود؟

آیا افراد چاق به دلیل دریافت مواد غذایی و انرژی بیشتر نسبت به افراد لاغر حافظه بهتری دارند؟ کدام غذاها سبب تضعیف و کدام یک باعث تقویت حافظه می‌شود؟ این‌که می‌گویند کندر تقویت‌کننده حافظه است و مصرف آن از سوی مادران باردار سبب افزایش هوش جنین می‌شود، حقیقت دارد؟

لازم است بدانید تغذیه مناسب می‌تواند روی حافظه تاثیر مطلوب گذارد و این تاثیر در زمانی که جنین در رحم مادر است با توجه به خورد و خوراک مناسب زن باردار بخصوص در سه ماهه اول و تا زمانی که مغز کودک در حال رشد و تکامل است می‌تواند در افزایش هوش و ارتقا حافظه از هر زمان دیگری عملکرد بهتری داشته باشد. البته ما می‌‌توانیم در تمام سنین حافظه کوتاه یا بلندمدت خود را با کمک مواد غذایی سالم تقویت کنیم، اما تاثیر این تقویت خارق‌العاده نخواهد بود؛ یعنی نباید انتظار داشته باشیم که با وارد کردن یک یا دو غذای تقویت‌کننده ذهن در برنامه غذایی‌مان فیلسوف یا دانشمند شویم.

غذاهای تقویت‌کننده حافظه کدام است؟

بیشترین پرسشی که خانواده‌ها می‌پرسند این است که خود یا فرزندانمان چه غذاهایی را بخوریم که قدرت حافظه و یادگیری‌مان افزایش یابد؟ ماهی‌ها بخصوص انواع پرچرب آن مثل انواع ماهی‌های آزاد، سالمون، ساردین، میگو، قزل آلا، کیلکا، خال مخالی و روغن‌های زیتون، کانولا و کتان به دلیل داشتن چربی امگا3، از سوی متخصصان توصیه می‌شود. میوه‌ها و سبزی‌هایی همچون مرکبات بویژه گریپ فروت، سیب، آلو، انگور، انجیر، خرما، توت‌‌فرنگی، انار، گوجه‌‌فرنگی، کلم بروکلی، هویج، سویا و انواع مغزها بویژه بادام، گردو و کنجد به دلیل بهبود بخشیدن به عملکرد سلول‌های عصبی مغز، جوانه‌ گندم، برنج قهوه‌ای، جوی دوسر، عدس، تخمه‌ آفتابگردان و لبنیات پروبیوتیک چون سرشار از ویتامین‌های گروه B هستند و همچنین استشمام رایحه دل‌انگیز لیموترش نیز با افزایش سطح هوشیاری، موجب تسریع در تصمیم‌گیری و تقویت تمرکز می‌شود.

مصرف گوشت قرمز هم توصیه می‌شود

انواع گوشت قرمز همچون گوشت گوساله کم‌چرب، گوشت شترمرغ، گوشت شتر و گوشت بوقلمون، تخم‌مرغ، تخم بلدرچین و دل و جگر به دلیل داشتن آهن زیاد در افرادی که دچار کم خونی ناشی از فقر آهن هستند موجب بهبود تمرکز و افزایش قدرت یادگیری می‌‌شود. لازم است بدانید اگر میزان آهن خون کم باشد، اکسیژن به اندازه کافی به سلول‌های مغز نمی‌رسد و همین موضوع باعث می‌شود که فرد دچار کم حافظگی شود. بهتر است خانم‌ها در دوران عادت ماهانه برای پیشگیری از کاهش تمرکز با نظر پزشک از مکمل‌های آهن و اسیدفولیک استفاده کنند؛ علاوه بر گوشت، در آلو، حبوبات، سویا، تخمه کدو و فرآورده‌های دریایی نیز آهن وجود دارد، اما در مقایسه، آهن گوشت قرمز از نظر میزان و قدرت جذب عملکرد بهتری دارد.

خوب است بدانید افرادی که دچار اختلالات غده تیروئید هستند باید همزمان با مصرف دارو از ماهی و نمک‌های یددار استفاده کنند. زیرا کمبود ید می‌تواند از قدرت تمرکز و حافظه بکاهد و زمینه بروز افسردگی را مهیا سازد. برای نفع بردن از ید نمک، این چاشنی را سر سفره یا در اواخر پخت به غذا بیفزایید.

گرسنه‌ها کم حافظه می‌شوند؟

مغز ما انرژی اصلی خود را از سوزاندن کربوهیدرات و تبدیل آن به قند گلوکز تامین می‌کند. در نتیجه اگر ما بموقع سه وعده اصلی غذایی‌مان را نخوریم و در این وعده‌ها به اندازه کافی نشاسته از طریق برنج، سیب‌زمینی و نان دریافت نکنیم، قند خون پایین آمده و فرد بی‌حوصله می‌شود و تمرکز و قدرت یادگیری‌اش به حداقل می‌رسد. البته به یاد داشته باشید مصرف قندهای ساده در قالب انواع شیرینی‌ همچون شکلات، آب نبات، تافی، نقل، پولکی و شیرینی‌های خشک و تر با افزایش ناگهانی قند خون موجب تسریع ترشح انسولین شده و در اثر افت قند، فرد را دچار آشفتگی، عدم تمرکز و اختلال در حافظه می‌کند. بهترین وعده‌ای که قدرت حافظه را بالا می‌‌برد خوردن صبحانه‌ای کامل است که می‌‌تواند عملکرد مغز را در طول روز افزایش دهد.

البته بیشتر متخصصان علوم غذایی بر این باورند که حذف وعده شام می‌تواند در کارکرد مغز اختلال ایجاد کند و معمولا این اختلال موجب پایین آمدن تمرکز در افرادی می‌شود که رژیم غذایی دارند و سرخود وعده شام را حذف‌کرده‌ند.

چه غذاهایی ما را کم حافظه می‌کند؟

عادات غذایی نادرست همچون مصرف توامان غذاهای آهن‌دار یا قرص آهن با لبنیات، چای، قهوه و بخصوص نوشابه‌های سیاه حاوی «کولا» که متاسفانه این روزها در سفره ما ایرانی‌ها بسیار دیده می‌شود و هیچ‌گاه به این نکته توجه نشده است که این نوشیدنی به دلیل کافئین زیاد، حتی بیش از چای و قهوه، از جذب آهن و روی غذاهای گوشتی که تقویت‌کننده حافظه است می‌کاهد.

خوب است بدانید کولا نام درختی است که از پودر دانه‌های آن در نوشابه‌های غیرالکلی استفاده می‌شود. این پودر رنگ قرمز قهوه‌ای دارد و نوشابه را رنگی می‌کند. البته پایه اصلی رنگ نوشابه‌های سیاه از کارامل (قند سوخته) است. کولا حاوی کافئین، تئوبرومین و درصدی تانن است و عملکردی شبیه به چای و قهوه دارد.

غذاهای دیگری که می‌تواند بر حافظه ما تاثیر نامطلوب بگذارد، غذاهای کنسروی، انواع سوسیس، کالباس، ناگت‌ها، غذاهای پرچرب، سرخ‌ شده و فرآورده‌های دودی و نمک سود هستند که بیشتر از همه بر رشد مغز جنین و هوش کودکان تاثیر منفی دارد. تحقیقات نشان داده است، افرادی که به طور منظم از غذاهای ناسالم و غیرمغذی استفاده می‌کنند دچار زوال مغز و کمبود قدرت حافظه می‌شوند.

بد نیست بدانید کم‌خوری که موجب لاغری مفرط و نرسیدن مواد مغذی به بدن می‌شود و چاقی و اضافه وزن که در اثر دریافت بیش از حد مواد پرکالری موجب اختلال در جذب می‌شود می‌تواند هر دو برای حافظه مضر باشد.

در مصرف کندر احتیاط کنید

بسیاری از افراد بخصوص سالمندان، دانش‌آموزان و دانشجویان بر این باورند که کندر می‌تواند موجب افزایش حافظه آنها شود و حتی برخی زنان برای افزایش هوش کودک‌شان در آینده در دوران بارداری از این صمغ گیاهی استفاده می‌کنند. اما آیا واقعا کندر ضریب هوشی کودک را بالا می‌برد و مقوی حافظه است؟

به گفته متخصصان کندر می‌تواند تا حدودی موجب افزایش هوش کودک شود، اما مادران باردار باید مراقب باشند که مصرف بیش از حد کندر بخصوص در ماه‌های اول حاملگی می‌تواند خطرناک و حتی موجب بیش‌فعالی کودک و مشکلات متعدد در آینده کودک شود و در نتیجه زنان باردار در صورت مصرف باید حتما تحت نظر پزشک از این صمغ استفاده کنند.

متخصصان طب سنتی بر این عقیده‌اند که کندر برای حافظه و تمرکز سالمندان و سالخوردگان انتخاب مناسبی است، اما برای همه افراد دچار ضعف حافظه قابل تجویز نیست و حتی مصرف نامتناسب و بیش از حد آن می‌تواند به تشویش و کاهش حافظه نیز منجر شود و در افراد مستعد موجب پرفشاری و تغلیظ خون و گرفتگی عروق شود و خوردن آن در دوران عادت ماهانه خانم‌ها توصیه نشده است و در گرم مزاجان می‌تواند موجب بی‌خوابی، سردرد و تشدید اضطراب شود.

این را هم بدانید کندر یک نوع خوراکی و یک نوع غیرخوراکی دارد که نوع دوم را بیشتر به همراه اسپند دود می‌کنند و از رایحه دل‌انگیز آن نفع می‌برند. انواع غیرخوراکی کندر سمی و مسمومیت‌زا بوده و در هنگام خرید باید حتما از خوراکی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

هوش...آزمون هاي استعداد

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 30 آبان 1391

testآزمون‌های استعداد، معمولا به صورت مقیاس‌ها یا مجموعه‌ی آزمون‌ها معرفی شده‌اند. نتایج این آزمون‌ها را می‌توان به صورت نیمرخ روانی نشان داد...

 

 

مدت زیادی متخصصان، استعدادها را از روی کنش‌های شناخته‌شده‌ی ذهن تعریف می‌کردند. در نتیجه آنها از آزمون‌های حافظه، دقت، سرعت عمل و غیره بحث می‌کردند. این نوع طبقه‌بندی، کاملا جنبه ذهنی داشت و موجب می‌شد که یک آزمون را یک متخصص در یک طبقه و متخصص دیگر در طبقه دیگری قرار دهد. آزمون‌های استعداد، معمولا به صورت مقیاس‌ها یا مجموعه‌ی آزمون‌ها معرفی شده‌اند. نتایج این آزمون‌ها را می‌توان به صورت نیمرخ روانی نشان داد. البته این کار زمانی درست خواهد بود که نمره‌ گذاری همه‌ی آزمون‌های فردی یک مجموعه، به مقیاس(به‌طور مثال مقیاس نمره‌های استاندارد یا رتبه‌های درصدی) تبدیل شود. قدیمی‌ترین نیمرخ روانی به روان‌پزشک روسی به نام روسولیمو[1] تعلق دارد.


  امروزه، استعداد را محصول عوامل متعددی می‌دانند و روان‌شناسان برای تحلیل عوامل تشکیل‌دهنده‌ی استعدادها از روش همبستگی استفاده می‌کنند. در این روش، آزماینده پاسخ‌هایی را که یک گروه از آزمودنی‌ها به آزمون‌های متفاوت داده‌اند، در نظر می‌گیرد و از روی همبستگی‌های موجود میان نتایج می‌تواند به عوامل مشترک و عوامل مستقل پی‌ببرد.


این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

هوش...تست های هوش در مهد کودک ها

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 28 آبان 1391

مربیان مجری تست های هوش در مهد کودک ها می بایست دارای تحصیلات و تخصص در یکی از شاخه های روان شناسی باشند...

 

 

چند سالی است که یکی از معیارهای مهم برای انتخاب مهد کودک مناسب این شده که از تستها و آزمونهای هوش استفاده گردد تا بچه ها مورد غربالگری قرار گرفته و آموزش هایی که به آنها ارایه میگردد متناسب با توانایی شان باشد. البته باید به این نکته توجه داشت هر تستی برای این غربالگری مناسب نیست.

در طی چند سال اخیر تعداد کودکان پیش مدرسه ای که والدین آنها کار می کنند و قسمت عمده ای از اوقات روز را دور از پدر و مادر و در مهد کودک می گذرانند، رو به افزایش است. کیفیت مراقبتی که از کودکان می شود از بسایر خوب تا بسیار ضعیف متغیر است. شواهد نشان داده است که کیفیت مراقبت در رشد اجتماعی و تحصیلی کودکان تاثیرات طولانی مدتی می گذراند. البته کیفیت خوب را بر اساس چند معیار تعریف می کنند:

نسبت کم کودکان به مربیان مهد کودک

فضای وسیع

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید

هوش...هوش و تفاوتهای فردی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 26 آبان 1391

روشهای غیر علمی تشخیص تفاوتهای فردی - روشهای علمی در شناسایی تفاوتهای فردی - هوش و تفاوتهای فردی...

عده ای معتقدند که افراد لاغر ، بسیار دقیق و عصبانی و افراد چاق ، شوخ طبع و خوشگذران هستند ، ولی آیا این نوع برداشتها در مورد انسانها درست است یا نه ؟
مردم در تخمین صفات دیگران ، اغلب به بیان کلمات کلی اکتفا می کنند و برای مثال می گویند : این یکی باهوش و آن یکی کم هوش است .
به طور کلی ، روشهای مختلفی در شناسایی تفاوتهای فردی وجود دارد که به دو دسته کلی تقسیم می شود : روشهای غیر علمی و روشهای علمی .
معلمان مدعی هستند که دانش آموزان خود را بیشتر از دیگران می شناسند و والدین نیز همینطور ، ولی با بررسی های علمی انجام شده ، ثابت گردیده است که روشهای غیر علمی همیشه با مقداری خطا همراه بوده و عینی نیست و در نتیجه معنا دار نیستند.
به طور کلی ، روشهای غیر علمی شناسایی تفاوتهای فردی ، انواع مختلفی از جمله مشاهده ، تخمین از روی قیافه ، عکس ، فیلم و دستخط دارد .
در یک آزمایش ، از ۶۰ نفر دانشجویان یک کلاس خواستند که هوش دوستان خود را از روی قیافه و آشنایی که با آنها دارند ، تخمین بزنند . نتیجه قضاوتهای آنان نشان داد که فقط تعداد کمی توانستند شخص باهوش کلاس را تشخیص بدهند و عده ای هم وی را متوسط و عده ای ضعیف تشخیص دادند . بنابراین ، از روی قیافه ، عکس و چهره ، نمی توان نظر یکسانی در مورد افراد داشت . البته ممکن است این سوال پیش بیاید که شناخت اولیه ، قضاوت داوران را تحت تأثیر قرار داده است یا خیر ؟ به هر حال عده ای از داوران ، به علت دوستی نزدیک با برخی از آزمودنیها ، آنها را از نظر هوشی در سطح بالایی طبقه بندی کرده و عده ای دیگر ، بعضی از آنها را در طبقه پایین جای داده اند .

این متن ادامه دارد / ادامه را از اینجا بخوانید