close
تبلیغات در اینترنت
معرفي تمام رشته هاي كارشناسي ارشد
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری (کد 1361)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری (کد 1361)

رشته معماری دارای دو جنبه هنری و فنی است كه درسهای طراحی، زیبایی شناسی و نحوه زیبا كردن حجم‌ها ، نماها و پلان‌ها به هنر بر می‌گردد و دروسی مثل سازه‌های بتنی و فلزی، مقاومت مصالح، ایستایی، تاسیسات مكانیكی و الكتریكی به جنبه‌ فنی این رشته مربوط می‌شود. در این رشته دروس هنری اهمیت بیشتری داشته و دروس علمی و فنی در راستای دروس هنری است. برای مثال یك معمار در طراحی خانه باید فضای آرامش‌بخشی را ایجاد كند تا باعث اضطراب ، خستگی و دلتنگی نگردد. كاری كه بیش از رعایت اصول فیزیكی مثل نور و صوت، نیاز به آشنایی با اصول زیبایی‌شناسی دارد. معماری تركیب، طراحی و پدیدآوردن فضای زیست انسان در طبیعت است؛ كه این فضا می‌تواند مسجد، بیمارستان، مسكن، مدرسه و یا هر فضای دیگری باشد كه شهر را به وجود می‌آورد.

این رشته شامل سه گرایش تکنولوژی معماری، انرژی معماری، مدیریت پروژه و ساخت می باشد .
توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای پژوهشی و صنایع دستی (کد 1359)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


رشته هنر پژوهشی و صنایع دستی آموزش عملی و مقدماتی اموری است كه منجر به انجام كارهای جذاب و شكوفایی خلاقیت در این صنعت می‌شود. این رشته از گذشته‌های بسیار دور در كشور ما از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.

صنایع دستی به گروهی از صنایع اطلاق می‌شود كه مهارت و ذوق و بینش آدمی در آن نقش به سزایی دارد. صنایعی كه گاه به شكل فرش و گلیم جلوه‌گر می‌شوند و گاهی در نهایت ظرافت در منبت، معرق، گچبری و آینه كاری، سفال و سرامیك به نمایش در می‌آیند. اما به هر نقش و شكلی كه باشند، نشانگر عشق و زیبایی و پاكی‌اند. صنایعی كه روح خود را از هنر وام گرفته و جسمشان ارتباطی نزدیك با صنعت دارد و همین ویژگی است كه تعریف صنایع دستی را به عنوان یك رشته دانشگاهی دشوار كرده است. چراكه برخی از اساتید و صاحبنظران، این رشته را از دید هنری بررسی می‌كنند و برخی دیگر از آن به عنوان یك صنعت یاد می‌كنند و در نهایت عده‌ای معتقدند كه این رشته تلفیقی از هنر و صنعت است. اهمیت صنایع دستی به عنوان بخشی از این میراث باید درست به اندازه اهمیت آثار باستانی باشد، همان طور كه برای تخت جمشید، سی و سه پل و مجموعه آثار میدان امام در اصفهان باید حساسیت به خرج داد، باید برای سفالگری، مینا كاری، گلیم بافی و خاتم سازی هم اهمیت قائل بود چرا كه صنایع دستی میراثی است كه فاصله میان گذشته و امروز فرهنگ و هنر ایران را از میان بر می‌دارد.
توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی (کد 1358)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


هنر ، قريحه و خلاقيت در كنار سطح علمي مناسب ، مولد آثاري بي بديل در دنياي صنعتي زير است ،مقطع كارشناسي ارشد رشته مجموعه هنرهاي تصويري و طراحي داوطلب با ذوق و خلاق را بطور اساسي با مفاهيم و راهكارهاي كاربردي اين رشته آشنا مي‌كند
گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی (کد 1358)

گرایش های هنرهای تصویری و طراحی در مقطع کارشناسی ارشد

اين رشته در آزمون سال 94 داراي 6 گرايش است كه مهمترين آنها گرايش‌هاي تصوير متحرك (انيميشن)، ارتباط تصويري، تصويرسازي، نقاشي و عكاسي است. توضيحات مربوط به هر گرايش به طور جداگانه در قسمت گرایش ها آورده شده است.

1ـ تصوير متحرك (انيميشن): انیمیشن هنر ساخت تصاویر متحرک و پویای دو بعدی یا سه بعدی است که با استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های جذاب با هدفی رسانه‌ای ساخته می‌شود.

توانایی های لازم: دانشجوی این رشته (انیمیشن) باید طراحی را به خوبی بشناسد و با قوانین حرکتی و ترکیب بندی تصاویر آشنا باشد.2ـ ارتباط تصويري: هنر ارتباط تصویری حیطه بسیار وسیعی را در بر‌می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به نوشتن زیبای کلمات، رسم منحنی و نمونه‌های آماری، تهیه آگهی مطبوعاتی و پوستر، صفحه‌آرایی و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد. به زبان دیگر کلیه طر‌ح‌هایی که به وسیله چاپ قابل انتشار هستند، طرح گرافیکی می‌باشند. هدف‌ رشته‌ ارتباط‌ تصویری‌ آموزش‌ این‌ هنر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ است. در واقع رشته ارتباط تصویری توانایی‌های‌ دانشجویان‌ در امور تبلیغات‌ فرهنگی‌ یا تجاری‌ را ارتقا می‌دهد که‌ در این میان تبلیغات‌ فرهنگی‌ شامل‌ تصویرسازی‌ کتب‌، ساخت‌ پوستر، تبلیغات‌ برای‌ نشریات‌ و جراید مانند صفحه‌آرایی‌ و آگهی‌های‌ مطبوعاتی‌ می‌شود و تبلیغات‌ تجاری‌ نیز شامل‌ تبلیغات‌ نمایشگاه‌های‌ بازرگانی‌ مانند غرفه‌سازی‌ و غرفه‌آرایی‌ یا تبلیغات‌ برای‌ کالاهای‌ مختلف‌ است‌. رشته ارتباط تصويري از جمله رشته‌هايي است كه با استفاده از امكانات و وسايل فني جديد و از طريق ارائه تصوير، ارتباطي را كه از راه كلام و يا از طريق ساير هنرها امكان‌پذير نيست، برقرار مي‌سازد. رشته پر رمزو راز گرافيك در همه محيط‌ ها با همه سلائق براي خود جايي باز كرده و در ارتباط با صنعت نيز به هنرنمايي پرداخته است.گرافيك زبان تصويري است، استفاده از علائم، سمبل‌ها، خطوط، منحني‌ها و نمادها در كنار رنگ‌هاي موزون و حساب شده دنيايي از حرف و معنا را در خود جاي داده است.

توانایی‌های‌ لازم :دانشجوی‌ ارتباط‌ تصویری‌ باید علاوه‌ بر خلاقیت‌، نسبت به رشته خود علاقه‌مند بوده و طراحی‌ قوی‌ و زبردست‌ باشد. چون‌ طراحی‌ اساس‌ کار یک‌ گرافیست‌ است‌ و در ضمن‌ باید با رنگ‌ به‌ عنوان‌ عامل‌ تکمیل‌کننده‌ فرم‌ آشنا باشد. همچنین‌ یک‌ طراح‌ باید با شاخه‌های‌ مختلف‌ هنری‌ آشنایی‌ کامل‌ داشته‌ باشد. از آنجاكه‌ یک‌ گرافیست‌ امکان‌ دارد از تکنیک‌های‌ عکاسی‌، چاپ‌، خوشنویسی‌، نقاشی‌، طراحی‌ صنعتی‌، اصول‌ و مبانی‌ صنایع‌ دستی‌ در کارش‌ استفاده‌ کند‌ و پیام‌ مورد نظرش‌ را به‌ مرحله‌ اجرا برساند، لازم‌ است‌ با علومی‌ مثل‌ جامعه‌شناسی‌، روانشناسی‌، بازاریابی‌ و ادبیات‌ آشنا باشد زیرا یک‌ پیام‌ تبلیغاتی‌ باید با توجه‌ به‌ مخاطب‌ آن‌ ساخته‌ شود؛ یعنی‌ باید توجه‌ داشت‌ که‌ مخاطب‌ این‌ پیام‌ از نظر فرهنگی‌، اقتصادی‌ و خواسته‌ها و علایق‌ در چه‌ سطحی‌ است‌. گفتنی‌ است‌ که‌ دانشجویان‌ این‌ رشته‌ به‌ صورت‌ نیمه‌متمرکز گزینش‌ می‌شوند؛ یعنی‌ علاوه‌ بر آزمون‌ علمی‌، استعداد و خلاقیت‌ دانشجویان‌ در یک‌ آزمون‌ عملی‌ نیز سنجیده‌ می‌شود.

..
توضیحات بیشتر / دانلود
 

این مجموعه از جمله رشته‌هایی است که در نیم قرن اخیر مورد توجه بسیار واقع شده است و دانشکده‌های معروف بسیاری به آن روی آورده‌اند. این رشته، امروزه، کمک قابل توجهی به حل معضلات در سطح شهر و کل جوامع کرده است و توانسته جایگاه ویژه ای برای خود کسب کند.

در کشور ما نیز نیاز به متخصصان و کارشناسان این رشته شدیداً احساس شده و می‌شود، دانشگاه‌های مختلف نیز سعی دارند تا امكان ادامه تحصیل در این رشته را فراهم كنند. نیاز به این رشته از جانب مدیران كشور نیز احساس شده است و بسیاری از مدیران شهری سعی در یادگیری این دانش، به صورت دانشگاهی و غیره داشته‌اند.

این مجموعه در واقع به عنوان یك پل ارتباطی بین علوم گوناگون به حساب می‌آید، از علوم انسانی مانند جامعه‌شناسی، اقتصاد، مدیریت و ... گرفته تا علوم فنی و مهندسی، مانند عمران، تأسیسات، ترافیک، حمل و نقل و ... به همین دلیل جزء رشته‌های شناور محسوب می‌شود.

مجموعه برنامه‌ریزی شهری‌، منطقه‌ای و مدیریت شهری یك زیر مجموعه از رشته شهرسازی است و همانطور كه از نام آن پیداست شامل سه گرایش می‌باشد. توضیحات مربوط به هر گرایش به طور جداگانه در بخش مربوطه آورده شده است.
توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد طراحی شهری (کد 1351)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


از زمان پیدایش طراحی شهری تا دورانی كه با گذر زمان به تكامل نسبی رسیده است، تعاریف متعددی از آن ارائه شده است كه بر اساس دیدگاه افراد مختلف متفاوت می‌باشد طراحی شهری فعالیتی میان رشته‌ای و گروهی می‌باشد كه هدف آن پیشنهاد راه حل در راستای سامان بخشیدن به عرصه‌های عمومی شهرسازی است كه در نهایت باعث ارتقاء شرایط زیست محیطی و زیبا سازی فضا و مكان‌های شهری می‌شود.

مفهوم کلی: بحث‌هایی كه در طراحی شهری به آن پرداخته می‌شود، بحث‌های كالبدی و فیزیكی شهرها هستند. در طراحی شهری علاوه بر اینکه با 2 واژه کالبد- فیزیک روبرو هستیم، با مسائلی دیگر نظیر مباحث روانشناسی اجتماعی و اقتصادی نیز روبرو هستیم. در یک طرح شهری باید به فرم شهر و تجسم فضایی کالبدی شهر توجه شود.

طراحی شهری فرآیندی است که به شکل‌دهی فیزیکی بافت‌های مختلف شهری و روستایی منجر می‌شود. طراحی شهری با رویکرد ساختارگرایی به ایجاد اماکن متعدد می‌پردازد. این فرآیند طراحی ساختمان‌ها، فضاها و چشم‌اندازها را در بر می‌گیرد و نهایتاً جریانی را به راه می‌اندازد که به عمران و آبادی شهری کمک می‌کند. طراحی، بخشی از هنر سازمان دهی به فضاهای زیرساختی است که با رشته‌های مختلف علمی و هنری مانند برنامه‌ریزی شهری, معماری و منظر سازی, مهندسی فنی, مهندسی ترافیک و حمل و نقل روانشناسی, جامعه‌شناسی و اقتصاد در ارتباط است و در عین حال با سیاست و فرهنگ نیز ارتباط پیدا می‌کند. طراحی شهری یکی از جدید‌ترین رشته‌هایی است که بیش از 25 سال از عمر آن نمی‌گذرد. طراحی شهری یک رویکرد چندگانه نسبت به سایر مشاغل و رشته‌ها دارد، در اين رشته به طراحی فرم و فضا می‌پردازیم (در مقیاس مجموعه‌ها) این فرمها یا فضاها وقتی از دور به آنها نگاه کنیم به شکل یک عنصر دیده می‌شود اما در واقع به صورت یک مجموعه هستند.

وجود طراحی شهری درلایه میانی از یک سو با خصوصیاتی نظیر برنامه‌ریزی شهری تبعیت می‌کند و از سوی دیگر به سمت تخصصی شدن و دقیق شدن (به سمت معماری) پیش می‌رود. یعنی طراحی شهری حرکتی بینابینی بین برنامه‌ریزی شهری و معماری دارد بنابراین این حرکتی تخصصی است و جنبه کلی ندارد.

هدف از طراحی شهری چیست؟

طراحی شهری بخش بسیار مهمی از هویت شهروندان یک شهر را نشان می‌دهد. مسائلی ازقبیل این که چگونه می‌اندیشند، چه امکاناتی در دسترس داشتند و چه متخصصانی نبوغ خود را ارائه دادند تا شهری که در آن زندگی می‌کنیم ساخته شده است. زمانی که این عوامل را کنار یکدیگر قرار می‌دهیم تا ترکیبی از یک شهر را ارائه نماییم، سیمای شهر گویای فرهنگ و نگرش آن جامعه می‌باشد. معیار فرهنگی، سلیقه‌ی شخصی، تفکر و امکانات نهادهای اجتماعی در یک کشور تعیین کننده‌ی نمای ظاهری شهری و بالطبع طراحی شهری است.

طراحی شهری از یک سو باید حداقل خدمات و امکانات شهری رابه طور یکسان در اختیار کلیه شهروندان قرار دهد و از سوی دیگر تنوع و امکان انتخاب جایگزین متفاوت را برای گروه‌های مختلف جامعه فراهم سازد.

طراحی شهری در چارچوب کلی فرایند برنامه‌ریزی و تصمیم گیری جامعه، نیاز به تشکلات رسمی و نیرو‌هایی دارد كه در این زمینه بطور تخصصی آموزش دیده‌اند تا از این طریق پیشنهادهای طراحی را که نهایتاً به صورت سرمایه‌گذاری شهری، مرمت، نوسازی، بازسازی و ساخت و حفظ بناها درمی‌آید، بهتر ارائه دهند.

توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد مجموعه معماری (کد 1352)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


گوته میگوید «معماری، موسیقی جامد است» درواقع تفاوت مهندسی عمران و معماری در این است كه عمران ساختار كلی و زیبایی بنا را مورد توجه قرار میدهد و معماری وظیفه زیبایی و در عین حال هماهنگ كردن بنا با محیط اطرافش را به عهده دارد. اگر در قدیم بناهایی نظیر گنبد قابوس، ارگ بم، مسجد امام و ... هنر معماری را به رخ انسانها میكشید، امروزه با پیشرفت انسان و زندگی ماشینی، تأمین آسایش و آرامش روحی در محل زندگی، محل كار و محیطهای شهری وظیفه معماران است. معماری بیش از آنكه علم و تكنیك باشد، ذوق و سلیقه، شناخت محیط و فرهنگ و پیشینهی تاریخی میباشد. معماری در ایران در حدود 1000 سال بیش از اسلام قدمت دارد.

معماری تنها هنر ساختن بناهای آجری و گنبدهای دوار نیست، كه بگوییم عمر آن در هزاره سوم میلادی به پایان رسیده است بلكه برای ساخت آسمان‌خراش‌ها،برج‌ها و مجتمع‌های امروز، بیش از حیاط‌های پر باغچه دیروز به معماران هنرمند و كارآمد نیاز داریم و از همین رو رشته معماری یكی از رشته‌های مهم دانشگاهی است كه امروزه در دانشكده‌های فنی یا هنری دنیا تدریس می‌شود. این رشته دارای دو جنبه هنری و فنی است. در این میان درس‌های طراحی، زیباشناسی و نحوه زیبا كردن حجم‌ها،‌نماها و پلان‌ها به هنر بر می‌گردد و دروسی مثل سازه‌های بتنی و فلزی، مقاومت مصالح، ایستایی، تأسیسات مكانیكی و الكتریكی به جنبه فنی این رشته مربوط می‌شود. در این رشته دروس هنری اهمیت بیشتری داشته و دروس علمی و فنی در راستای دروس هنری است. برای مثال یك معمار در طراحی خانه باید فضای آرامش‌بخشی را ایجاد كند تا باعث اضطراب، خستگی و دلتنگی نگردد، كاری كه بیش از رعایت اصول فیزیكی مثل نور و صوت نیاز به آشنایی با اصول زیباشناسی دارد.

معماری بیش از آنكه علم و تكنیك باشد ذوق و سلیقه و استعداد است. دانشجوی این رشته علاوه بر توانمندی در طراحی و قدرت تجسم و خلاقیت لازم است كه در درس ریاضی بخصوص در هندسه قوی باشد چون برای آموزش فن و تكنیك معماری باید دروسی مثل هندسه كاربردی، هندسه مناظر و مرایا و ریاضیات و آمار را مطالعه كرد.گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مجموعه معماری (کد 1352)

رشته مجموعه معماری در مقطع کارشناسی ارشد سال 94 داراي 6 گرايش زير مي باشد كه از بين آنها گرايش «مهندسی معماری» بيشترين تعداد پذيرش را دارد.

1ـ مهندسی معماری

2ـ معماری منظر

3ـ مهندسی معماري اسلامي

4ـ مطالعات معماری ايران

5ـ بازسازی پس از سانحه

6ـ معماری داخلیموقعیت های شغلی:

فارغ التحصيلان رشته معماري در سطح كارشناسي ارشد، بيشتر جنبههاي هنري معماري را كسب كرده و ميتوانند علاوه بر طراحي و ساخت ماكت در ساختمانها و شهرسازي، به طراحي پاركها، فضاي سبز، طراحي داخلي واحدهاي مسكوني و تجاري بپردازند و نظارت عالي بر انجام كارهاي ساختماني داشته باشند.

توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد مجموعه بیوتکنولوژی و داروسازی (کد 1285)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


اين رشته مستقل از رشته پزشكي بوده و با توجه به نياز روز افزون بشر به پيشگيري و درمان بيماري‌ها و گسترش مراكز تحقيقاتي و پژوهشي زمينه شغلي مناسبي براي فارغ التحصيلان‌اش به وجود آورده است

گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مجموعه بیوتکنولوژی و داروسازی (کد 1285)

موقعیت شغلی:

فارغ التحصيلان رشته داروسازي مي‌توانند در داروخانه‌ها و بيمارستان‌ها و همين طور به عنوان مدير شركت‌ها و كارخانجات داروسازي مشغول به كار شوند.گرایش ها در آزمون کارشناسی ارشد 94:

1- مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی

2- مهندسی داروسازی.
توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد نانوفناوری - نانومواد (کد 1273)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


نانوفناوری کاملا با مهندسی مواد مرتبط و به آن وابسته است و در عین حال زمینه‌های تحقیقاتی جدیدی در این رشته به وجود آورده است. ساختار مواد در ابعاد میکرومتر و نانومتر، در مهندسی مواد مطالعه می‌شوند. نانودانش و نانوفناوری مبتنی بر شناخت ما از ساختار مواد است. از سوی دیگر روش‌های تولید و دست‌کاری ساختارها و مواد در صنایع مختلف مانند صنایع رنگ، سرامیک، فولاد و .... در مهندسی مواد مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرند. با به کارگیری نانوفناوری می توان این روش‌ها را بهبود بخشید و یا روش‌های کاراتر و حتی مواد و ساختارهای جدیدی با خواص بهتر طراحی و تولید نمود
گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد نانوفناوری - نانومواد (کد 1273)

رشته نانو فناوری در آزمون کارشناسی ارشد سال 94 تنها دارای گرایش نانو مواد است.

فارغ‌التحصيلان كارشناسي ارشد رشته نانومواد مي‌توانند در بخش‌هاي آزمايشگاهي بر روي فلزها، پليمرها و همين‌طور پروژه‌هاي تحقيقاتي نانو فعاليت كنند.

با توجه به اين كه در ايران آزمايشگاه‌هاي مجهزي در زمينه متالوژي وجود دارد. فارغ‌ التحصيلان اين رشته مي‌توانند در صنايع مختلف مثل تجهيزات پزشكي، خودروسازي و گاز و پتروشيمي و .... در قسمت آزمايشگاه مشغول به كار شوند..
توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد مهندسی فرآوری و انتقال گاز (کد 1289)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 

از آنجائيكه كشور جمهوري اسلامي ايران داراي رتبه دوم از نظر ذخائر گاز طبيعي در جهان مي باشد . استفاده از گاز به عنوان منبع انرژي تميز و عمده با قابليت صدور بالا و توليدات متنوع با ارزش افزوده بالا از اولويت ويژه اي در راهبرد توسعه اقتصادي و صنعتي كشور برخوردار مي باشد. با توجه به پيشرفت فزاينده صنعت گاز در جهان و پتانسيل‌هاي فراوان توسعه كشور در اين حوزه ضرورت برنامه ريزي و تربيت نيروي انساني در اين بخش بيش از پيش رخ مي نمايد. تحقق اين اهداف و توانمندتر ساختن صنعت گاز كشور آنهم در چالش مداوم با رقباي موجود در دنيا مستلزم وجود نيروي انساني متخصص و كارآمد و تربيت مؤثر مهندسان با قابليتهاي بالا براي صنعت نفت و گاز مي باشد.
لذا هدف از رشته مهندسي فرآوري و انتقال گاز، تربيت افرادي است كه داراي توانائي‌هاي لازم براي طراحي و انجام فعاليت‌هاي مورد نياز در زمينه هاي فرآوري و انتقال گاز باشند. گاز طبيعي در صنايع پتروشيمي نيز كاربرد وسيعي دارد.

مجموعه كارشناسي ارشد مهندسي فرآوري و انتقال گاز يكي از مجموعه هاي آموزش عالي است كه شامل دروس نظري و پروژه تحقيقاتي در يكي از زمينه هاي فرآوري، تراكم، انتقال و توزيع گاز و يا زمينه هاي مشابه مي باشد.
با توجه به گستردگي زمينه هاي پژوهشي و علمي مهندسي نفت و گاز، اين مجموعه با ساير رشته هاي مهندسي نظير مهندسي شيمي، مهندسي ايمني و بازرسي فني و مهندسي نفت در ارتباط بوده و فارغ التحصيلان اين رشته ها مي توانند در مقطع كارشناسي ارشد مهندسي گاز به تحصيلات خود ادامه دهند.
توضیحات بیشتر / دانلود

کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی معماری کشتی (کد 1256)

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید


دانشجويان اين رشته دوره كارآموزي را نيز در حين تحصيل پشت سر مي‌‌گذارند. و با توجه به وسعت مرزهاي آبي كشور فارغ التحصيلان اين رشته مي‌توانند در شركت كشتي راني مشغول به كار شوند.
گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی معماری کشتی (کد 1256)

موقعیت شغلی:

معماري كشتي رشته‌اي است با تلفيق چند گرايش اعم از برق ـ مكانيك ـ عمران و ... كه فارغ التحصيل اين رشته را قادر مي‌سازد تا در زمينه طراحي ـ ساخت و نگهداري و تعمير انواع كشتي تبحر كافي را داشته باشد.گرایشهای این رشته در آزمون ارشد سراسری 94:

1- سازه کشتی

2- هیدرومکانیک کشتی

3- مهندسی ساخت در صنایع دریایی

توضیحات بیشتر / دانلود