close
تبلیغات در اینترنت
اختلالات جنسی
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

بررسی شخصیت افراد افراطی در مبارزه با سکس ...

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : شنبه 19 ارديبهشت 1394
 • موضوعات : اختلالات جنسی ,
 • بازدید : 211 مشاهده

بررسی شخصیت افراد افراطی در مبارزه با سکس ...افراد برحسب نحوه ارضاء غرایزشان ، شخصیت های مختلفی دارند .

ارضاء بعضی غرایز بسادگی امکان پذیر است . مثل خوردن غذا به هنگام گرسنگی . ولی در رابطه با ارضاء بعضی غرایز با مشکلات بیشتری روبرو هستیم مثل شهوت و پرخاشگری ، البته در فرهنگ ها و جوامع مختلف حساسیت ها تفاوت داشته و شخصیت های مختلفی شکل می گیرد .

در حالیکه ریشه و انگیزه بیشتر این نوع شخصیت ها شبیه هسند ولی نوع تظاهر آن در افراد ، متفاوت است.
اگر ارضاء غریزه افراد در جوامعی سرکوب شود و از نظر اجتماعی با موانع عمده ای روبرو شود ، افراد مکانیسم های مختلف دفاعی در برابر آن اتخاذ می کنند. یکی از این مکانیسم ها واکنش وارونه ( Reaction Formation ) نام دارد.که بیشتر د رمورد غرایز جنسی و پرخاشگری اعمال می شود . به این معنا که فرد بر عکس آرزوی قلبی خود رفتار می کند (و
البته این مسئله نا خودآگاه هست و ممکن است خود فرد از آن آگاهی نداشته باشد) .

مثلا تمایل شدیدش به سکس و مسائل شهوانی منجر می شود که او به عکس رفتار کرده و به مبارزه با مسائل جنسی بپردازد و به مشاغل و کارهایی بپردازد که به نحوی سروکار با شهوت او داشته باشد. مثلا مسئول سانسور مسائل جنسی فیلمها ، مجلات و ... شود.
متصدی مبازره با مفاسد اجتماعی و مسائل جنسی یا نهی و امر ها شود یا به مبارزه با روسپیگری بپردازد ، یا در برنامه های سازمان دهی شده علیه سکس شرکت کند ، یا به سخنرانی علیه مسائل سکی و روابط دختر و پسر بپردازد ، یا بیشترین شکایتش در مورد زیاد شدن بی بند و باری جنسی ، تهاجم فرهنگی ، بی حجابی و .... باشد .
همینطور در جامعه که افراد پرخاشگر مقبولیت ندارند ، افرادی که از مکانیزم واکنش وارونه استفاده می کنند ، به مشاغلی می پردازند که از نظر جامعه قابل قبول بوده و به نوعی با پرخاشگری سروکار داشته باشد مثل : زندانبان ، بازجو ، قاضی ، جراح ، پلیس و .... به هر حال از دیدگاه مکتب روانکاوی در روانشناسی ممکن است این افراد ، خودشان نیز از انگیزه اشان و واکنش وارونه در خود بی خبر باشند.
شاید شما 2 سئوال برایتان پیش آمده باشد.
توضیحات بیشتر / دانلود

ویاگرا یا سیلدنافیل خطرناک است

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
ویاگرا یا سیلدنافیل خطرناک است
ویاگرا نام تجارتی داروی سیلدنافیل است. این دارو به مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند، کمک می کند تا توانائی جنسی خود را باز یابند . و در واقع این دارو پایه اصلی تمام داروهایی است که در این زمینه در بازار دارویی وجود دارد
این دارو به صورت قرص ۱ساعت قبل از تصمیم به مقاربت مصرف می شود و در طی یک ساعت نباید بیش از ۱قرص مصرف شود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در مورد اغلب بیماران درمان با قرص ۵۰ میلی گرمی آغاز می شود. حتی در صورت استفاده از ویاگرا باز هم جهت ایجاد نعوظ احتیاج به تحریکات فیز یکی و ذهنی و تمایل بیمار به ایجاد نعوظ وجود دارد .

برخی از عوارض جانبی شایع ویاگرا :

سردرد

قرمزی و احساس گرما در صورت و قسمت فوقانی

ناراحتی معده

آبریزش بینی

عطسه های مکرر

تغییرات بینائی

آبی رنگ به نظر رسیدن اجسام

اگر شما از ویاگرا استفاده می کنید و دچار درد قفسه سینه شدید به پزشک مراجعه کنید.

citrate که به نام ویاگرا شناخته شده و فروخته می شود دارویی است که برای نقص erect شدن آلت تناسلی مردان(impotence) استفاده می شود. همچنین تحقیقات جدید نشان می دهد که به دلیل افزایش خونرسانی به دستگاه تناسلی زن می تواند باعث رضایت بیشتر زن از رابطه جنسی خود شود.

نام ویاگرا ممکن است از زبان سانسکریت vyāghraگرفته شده باشد که به معنی ببر است. همچنین تلفظ آن یادآور Vigor و Virile است.
به ترکیب وایاگرا و اکستازی هم سکستازی ( Sextasy ) می گویند. در زبان غیررسمی به آن ویتامینV هم می گویند.

این دارو توسط شرکت دارویی Pfizer ساخته شده است.قرصهای آن آبی رنگ هستند که در یک طرف آن نام Pfizer و در طرف دیگر آن VGR xx(xx به معنی دوز قرص است که ۲۵ یا ۵۰ یا ۱۰۰ میلی گرم است) وجود دارد.حق ساخت انحصاری ویاگرا توسط این شرکت تا سال ۲۰۱۳-۲۰۱۱ اعتبار دارد.

ویاگرا برای اولین بار برای درمان آنژین صدری(بیماری قلبی) استفاده شد که طی آن افزایشerect شدن آلت تناسلی مردان مشاهده شد که از آن به بعد از ۲۷ مارس ۱۹۹۸ به عنوان اولین داروی impotence در آمریکا استفاده شد.

مصرف این قرص بدون تحریک جنسی معمولا هیچ اثری ندارد و برای اثر آن حتما باید تحریکات جنسی وجود داشته باشد.

این قرص به راحتی و به سرعت از دستگاه گوارش جذب می شود. ویاگرا توسط آنزیمهای کبدی متابولیزه می شود و کبد و کلیه در دفع آن نقش دارند.اگر به همراه یک رژیم غذایی پر جرب استفاده شود باعث کاهش جذب و سرعت اثر و غلظت آن در خون می شود.

ویاگرا : بی خطر نیست

بسیاری از کارشناسان، آگهی های تلویزیونی شرکت های دارویی تولیدکننده داروهای ضد ناتوانی جنسی مانند ویاگرا در جهان را علت اصلی روی آوردن جوانان به مصرف این داروها می دانند.

هرچند این دارو بدون نسخه پزشک نباید استفاده شود اما در تلویزیون های خارجی و بسیاری از سایت های اینترنتی تبلیغ شده و فروش اینترنتی هم دارد به طوری که در فاصله بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نزدیک به ۱میلیارد دلار فروش داشته است.

وایاگرا در اصل برای مردان سالمندای که دچار مشکلات جنسی هستند، تولید شده بود. اما آمارهای اخیر حاکی از آن است که از هنگام ورود این دارو به بازار در سال۱۹۹۸ تعداد موارد تجویز آنها برای افراد زیر ۴۵ سال، ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

حتی بسیاری از مردان جوان که دچار هیچ مشکلی هم نیستند، اذعان می کنند که به مصرف تفریحی این دارو روی آورده اند. اما آیا مصرف چنین داروهایی به خصوص در درازمدت خطری برای سلامتی مردان جوان ندارد؟

در حال حاضر اجماع نظری در این مورد وجود ندارد. امروزه این دارو که اسامی عامیانه ای هم پیدا کرده ، مثل آقای آبی ( Mr. Blue ) ، سکستازی ( Sextasyبه ترکیب وایاگرا و اکستازی می گویند) و ویتامینV، از سوی بسیاری از افراد به صورت تفریحی مصرف می شود و این در حالی است که این داروها اصولاً برای مصارف تفریحی طراحی نشده اند.

۸ توصیه مهم درباره وایاگرا.

توضیحات بیشتر / دانلود

اختلالات متعدد رجحان جنسي

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 بهمن 1393
 • موضوعات : اختلالات جنسی ,
 • بازدید : 224 مشاهده
اختلالات متعدد رجحان جنسي


احتمال وجود چند رجحان ناهنجاري جنسي در يك فرد بيشتر از حدي است كه تصادفي به نظر آيد براي اهداف پژوهش انواع متخلف رجحان و اهميت سني ان ها براي فرد بايد ثبت شود شايع ترين اختلالاتي كه با هم ديده مي شوند عبارتند از : يادگار خواهي – مبدل پوشي و آزارگري – آزارخواهي


ساير اختلالات رجحان جنسي


انواع ديگري از الگوهاي رجحان و فعاليت جنسي ممكن است روي دهد كه نسبتا نا شايع اند اين اختلالات عبارتند از : هرزه درايي تلفني – مالش ديگران به منظور تحريك جنسي در مكان ها شلوغ عمومي (مالش ) رابطه جنسي با حيوانات استفاده از اختناق يا انوكسي براي تقويت تحريك جنسي و گرايش به شركا جنسي دچار برخي ناهنجار هاي اناتوميك خاص نظير قطع عضو اعمال شهوي به حدي متنوعند و بسياري از ان ها به حدي نادر و عجيب و غريبند كه نمي توان براي هر كدام از ان ها اصطلاح خاصي به كار برد بلع ادرار ماليدن مدفوع سوراخ كردن پوست حشفه يا نوك پستان ها ممكن است جزئي از رفتارهاي آزارخواهي – ازارگري باشد آئين هاي مختلف خودارضائي شايع است ولي روش هاي شديدتري مانند دخول اشا داخل ركتوم يا پيشابراه آلتي يا خفگي نسبي خود در هنگام روابط جنسي عادي ناهنجاري محسوب مي شود مرده خواهي نيز بايد در اين قسمت كد بندي شود
توضیحات بیشتر / دانلود

اختلالات زناشویی و مشکلات جنسی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
اختلالات زناشویی و مشکلات جنسی موضوعات پیچیده ای هستند؛ یعنی نمی توان مرز مشخصی برای آنها در نظر گرفت. وقتی زن و شوهری در کنار هم باشند و مشکلات رفتاری داشته باشند و مشکلات رفتاری داشته باشند قطعا این مشکلات بر روابط جنسی شان تاثیر می گذارد؛ همانطورکه در صورت وجود مشکلات جنسی در روابط زناشویی افراد، مشکلات رفتاری نیز به وجود می آید.


از طرف دیگر، مشکلات جنسی هر چند از دو دسته عوامل جسمانی و روانی ریشه می گیرد اما، این عوامل در هم تنیده هستند و مرز مشخصی ندارند. عوامل جسمانی دخیل در مشکلات جنسی می تواند به اختلالات روانی منجر شود همانطور که، اختلالات روانی می تواند عوامل جسمانی به وجود بیاورد یا تشدید کند.


زمانی که ما با چنین مجموعه در هم تنیده ای سر و کار داریم نمی توانیم به دنبال علت واحد برای اختلالات جنسی بگردیم و به تبع آن درمان این اختلالات نیز با توجه به عوامل مختلف امکانپذیر است. درمانگر باید به مسایل روانی و مسایل جسمانی همراه با هم توجه داشته باشد و اساسا توصیه می شود برای درمان اختلالات جنسی یک تیم متشکل از متخصصان پزشکی و روانشناسان و حتی آسیب شناسان مسایل اجتماعی حضور داشته باشند.


با این وجود، می توان تاثیر عوامل جسمانی یا روانی را در افراد مختلف متفاوت و میزان آن را کم یا زیاد دانست. در مردان زیر 50 سال که با مشکلات جنسی روبرو هستند، نقش عوامل روانی پررنگ تر است حال آنکه برای مردان بالای 50 سال نقش عوامل جسمانی بیشتر می شود. اما در مورد زنان، بیشتر، عوامل روانی تاثیرگذار است تا عوامل جسمانی.
توضیحات بیشتر / دانلود

اختلالات جنسي چيست؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : یکشنبه 28 دي 1393
 • موضوعات : اختلالات جنسی ,
 • بازدید : 214 مشاهده
اختلالات جنسي چيست؟


تمايلات جنسي انسان دروني ترين احساسات و عميق ترين آرزوهاي قلبي انسانها در معنا بخشيدن به يك ارتباط است و اين تمايلات در هر زمان و مكاني از تولد تا مرگ وجود دارد. هرگونه اختلالي كه اين رابطه را مختل كند و در نتيجه باعث عدم رضايت از رابطه جنسي گردد مي تواند نارسايي كنشي جنسي را به همراه داشته باشد. اختلال جنسي در زنان و مردان مي تواند هريك از جنبه هاي جنسي را كه شامل علاقه يا تمايل، تهييج و ارگاسم مي باشد، تحت تأثير قرار دهد. آمار نشان مي دهد كه حدود 50 درصد از زوجين در مراحلي از زندگي زناشويي خود، اختلال جنسي را تجربه كرده اند ولي تعداد كمي از آنها تحت درمان و مشاوره قرار گرفته اند. با ارائه آموزش، مشاوره و اطلاعات مورد نياز در زمينه فيزيولوژي پاسخ هاي جنسي انسان، به تدريج مشكلات موجود از بين رفته و ناآگاهي جاي خود را به آگاهي كامل داده و اين آگاهي ها بسياري از زوج ها را قادر مي سازد تا قدمهاي مؤثري در مواجهه با مشكلات جنسي و حتي اختلافات زناشئويي خود بردارند. متأسفانه رسيدن به اين آگاهي هاي لازم در شرايط خاص جامعه حكم «تابو» را پيدا كرده است و اين خود باعث شده كه اختلالات و اختلافات به جاهاي عميق تر منجر شده، گاهي حتي منجر به فاجعه خانوادگي يعني جدايي بينجامد. از آنجا كه هدف مشاوره و روانشناسي شناساندن راههاي صحيح آموزش و درمان و ارجـــاع به مــراكز تخصــصي است، لازم اســت كه شمـــه اي كوتاه از مشكلات به آن اشاره شده تا بتوان گامي مثبت در آگاهي مردم برداشت. اختلالات كنشي جنسي براساس آخرين سيستم هاي طبقه بندي علمي بر اساس مراحل چرخة واكنش جنسي مورد بررسي قرار گرفته است كه عبارتند از:
توضیحات بیشتر / دانلود

ريشه جسمي اختلال جنسي

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 دي 1393
 • موضوعات : اختلالات جنسی ,
 • بازدید : 205 مشاهده
همه جا نهادي با عنوان خانواده مقدس شمرده مي‌شود حتي اگر ظاهرا چندان پايبندي‌اي به آن ديده نشود. به همين دليل، مشکلاتي که بر سر راه پايداري و دوام خانواده‌ها شناسايي مي‌شود، هميشه مورد توجه و حساسيت صاحب‌نظران و کارشناسان سلامت بوده است. اختلالات جنسي و انواع و اقسام آن، از جمله خطرهايي است که مي‌تواند تهديدي براي يک خانواده سالم و موفق به حساب آيد. پژوهش‌هايي که به تازگي در اين مورد انجام شده، نشان مي‌دهد که در کشوري مثل آمريکا، نزديک به 40 درصد زنان، گونه‌اي از اختلالات جنسي را در زندگي مشترک‌شان تجربه مي‌کنند. اين در حالي است که به دليل نبود کلينيک‌هاي معتبر سلامت جنسي در ايران، آمار دقيق و قابل‌ اتکايي در اين زمينه وجود ندارد...
در مطالعه جديدي که نتايج آن به صورت خبر در خبرگزاري‌هاي مختلف آمده، مشخص شده است که 40 درصد زنان بالاتر از 18 سال آمريکايي مشکلات جنسي دارند و البته در همين تحقيق معلوم شده که اين مشکلات، تنها باعث اضطراب و نگراني 12 درصد زنان اين کشور شده است.
نتايج اين مطالعه، در شماره نوامبر نشريه بيماري‌هاي زنان و زايمان آمريکا چاپ شده و تاييدي بر شيوع قابل‌توجه اختلالات جنسي در همه‌جاي دنيا است. نکته جالب اينکه از بين زنان مورد مطالعه، مسن‌ترها بيشتر با اختلالات خود يا همسرشان درگير بودند‌ اما کمتر به خاطر آن نگران بودند. در حالي که شيوع اين اختلالات در بين زنان جوان‌ کمتر ولي نگراني بابت اين موضوع در بين آنها بيشتر بود.


ريشه جسمي اختلال جنسي
توضیحات بیشتر / دانلود

درمان اختلالات جنسی با هیپنوتیزم

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 23 دي 1393
 • موضوعات : اختلالات جنسی ,
 • بازدید : 187 مشاهده
درمان اختلالات جنسی با هیپنوتیزم


یکی از جنبه‌های مهم ازدواج که بر سایر جوانب زندگی و روابط همسران تأثیر غیرقابل‌انکاری دارد، میزان رضایت‌مندی زوجین از فعالیت جنسی است. بی‌شک یکی از معجزات خداوند، آفرینش انسان در دو جنس زن و مرد و ایجاد علاقه و جاذبه‌ی قوی بین آن‌ها است.

همین جاذبه، هسته‌ی اصلی تمایل دو جنس به یکدیگر و تشکیل خانواده‌ای شاد و سالم است. همان‌طور که وجود یک رابطه‌ی جنسی سالم و موفق زوجین را به هم نزدیک‌تر و علاقمندتر می‌کند، اختلال این رابطه نیز می‌تواند موجب ناخشنودی و دوری همسران از یکدیگر گردد. متأسفانه این عدم رضایت، زمینه‌ساز اختلافات بیشتر و عمیق‌تری می‌گردد و بر تمامی جوانب زندگی فرد اثرات نامطلوبی می‌گذارد. بنابراین شناخت و درمان اختلالات جنسی در حفظ سلامت جسمی و روانی خانواده و تداوم تعاملات سالم، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

طبق تعریف، اختلال جنسی به معنی اشکال در عملکرد طبیعی جنسی است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند ۳۱% مردان و ۴۳% زنان در سنین جوانی و میان‌سالی حداقل به یکی از این اختلالات مبتلا می‌باشند و این آمار با افزایش سن بیشتر می‌شود. علی‌رغم درمان‌پذیری قسمت عمده‌ی اختلالات جنسی، متأسفانه به‌دلایل مختلف از جمله احساس شرم و خجالت، تنها ۱۰% آقایان و ۲۰% خانم‌ها برای درمان به مراکز پزشکی مراجعه می‌کنند. شایان ذکر است که آمار فوق مربوط به اروپا و امریکا است و به‌نظر می‌رسد درصد مُراجعین در کشور ما از این هم پایین‌تر باشد.
توضیحات بیشتر / دانلود

اختلالات جنسی بعد از ازدواج

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
اختلالات جنسی بعد از ازدواج

تعریف های رفتاری
1. اشتیاق خیلی کم به فعالیت جنسی ـ یا پیش بینی لذت بخش نبودن آن، به طور مستمر.
2. اجتناب شدید از هر گونه رابطه جنسی ـ و یا ردّ آن ـ، علی رغم رابطه مبتنی بر احترام و محبت متقابل.
3. فقدان پاسخ معمول فیزیولوژیکی تهییج جنسی و برانگیختگی به طور مکرر.
4. عدم احساس خوشی و لذت، طی فعالیت جنسی.
5. تأخیر زیاد در رسیدن به اوج لذت جنسی یا نرسیدن به آن بعد از برانگیختگی، علی رغم رابطه جنسی لذت بخش با همسری مهربان و علاقه مند.
6. احساس درد طی آمیزش جنسی، قبل یا بعد از آن.
7. اظهار عدم رضایت از رابطه به طور کلی، مثلاً به دلیل انزال زودرس مرد.
8. ابراز عدم عشق و علاقه از سوی یکی از زوجین یا هر دوی آن ها.
9. اجتناب از صحبت در مورد موضوعات جنسی.
10. ایراد گرفتن از عدم پاسخ گویی جنسی همسر.
11. بیان اظهاراتی مبنی بر عزت نفس پایین از جانب زوج دچار اختلال جنسی.
12. بیان اظهاراتی مبنی بر عزت نفس پایین از جانب زوج دیگر و مقصر دانستن خود در مورد اختلاف جنسی همسر.
13. خُلق افسرده در یک یا هر دو زوج.
توضیحات بیشتر / دانلود

اختلالات جنسی در زنان و روش های درمانی آن ها

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

اختلال جنسی در زنان Female Sexual Dysfunction یا (F.S.D ) شایع و با سن آنها رابطه داشته و با بالا رفتن سن بیشتر می‌شود. ۳۰ تا ۵۰ درصد زنان آمریکایی به این اختلال دچار هستند. اطلاعات در مورد ساختمان و فیزیولوژی پاسخ جنسی و یا پاتوفیزیولوژی اختلالات جنسی زنان محدود می‌باشد. بالا رفتن سن، فشارخون، کشیدن سیگار، افزایش کلسترول خون و جراحی‌های لگن با اختلالات جنسی در خانم‌ها‌ همراه می‌باشد.


مستر (Master ) وجانسون (Janson ) در سال ۱۹۶۶ سیکل پاسخ جنسی زنان را به ۴ مرحله‌ی هیجان (تحریک) Excitment ، سکون Plateau ، ربوخه Orgasmو مرحله‌ی بازگشت به حالت اولیه Resolution طبقه‌بندی کردند.در سال ۱۹۷۹ کاپلان این سیکل را در سه مرحله تمایل Desir تحریک (Arousal ) و ارگاسم می‌داند که اختلالات جنسی زنان طبق این طبقه‌بندی بیان می‌شوند.


1-کم شدن میل جنسی
الف- اختلال میل جنسی کم کار
عبارت است از کم شدن یا نبودن تمایل جنسی در نتیجه‌ی عوامل روانی هیجانی یا ثانویه به مسایل فیزیولوژیکی مثل کاهش هورمون‌ها یا مداخلات پزشکی وجراحی‌مانند قطع هورمون‌های زنانه در اثر مونوپوز و یا جراحی‌هایی مانند (برداشتن تخمدان‌ها، برداشتن غدد فوق کلیوی، برداشتن غده‌ی هیپوفیز و مصرف داروهای سایتوتوکسیک ویا بیماری‌های غدد مترشحه‌ی داخلی (اختلالات هیپوتالاموس، هیپوفیزو بیماری‌ادیسون)
ب- اختلال انزجار جنسی
ترس و یا انزجار (مداوم) نسبت به تمایل جنسی معمولاً زمینه‌ی هیجانی یا روانی مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به تجاوزات دوران کودکی اشاره کرد.
توضیحات بیشتر / دانلود

اختلالات جنسی در خانمها

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 18 دي 1393
 • موضوعات : اختلالات جنسی ,
 • بازدید : 139 مشاهده
حداقل ۳۰ درصد خانمها در تمامی جوامع از یکی از اختلالات جنسی در رنج هستند. اگر ما طبق آخرین سرشماری که در کشورمان انجام شد تعداد خانمهائیکه در سنی هستند که مسائل زناشوئی برای آنها مهم است را در نظر بگیریم، تعداد خانمهائیکه مبتلا به اختلالات جنسی هستند، رقم قابل ملاحظه ای را تشکیل خواهند داد.


عملکرد جنس در خانمها دو تفاوت عمده با مردان دارد:


• عملکرد جنسی در خانمها خیلی پیچیده تر از مردان است.


• عملکرد جنسی در خانمها خیلی کامل تر از مردان است.


بنا به دلایل زیادی این تعداد انبوه خانمها درمان نشده باقی می مانند و سبب مشکلات عدیده در زندگی می شوند .بسیاری از مشکلات جنسی در خانمها به راحتی قابل درمان هستند و یک خانم یا یک زوج نباید تا آخر عمر با مشکل مذبور بسوزند و بسازند.


دلایل عمده برای اینکه مشکلات جنسی در خانمها درمان نشده باقی می مانند به قرار زیر هستند:


• احساس شرم و حیا در بیان کردن آن


• باور فرهنگی که صحبت کردن در مورد نیازهای جنسی نادرست است


• عدم وجود مراکز معتبر برای تشخیص و درمان اختلالات جنسی


• عدم وجود متخصصین کافی در این امر


• عدم پرسش پزشکان زن در مورد چگونگی عملکرد جنسی از بیمارانشان
توضیحات بیشتر / دانلود