close
تبلیغات در اینترنت
انحارافات جنسی
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

عوامل رواني اجتماعي انحرافات جنسی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 14 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 240 مشاهده
عوامل رواني اجتماعي انحرافات جنسی


در مدل روانكاوي كلاسيك منحرفين جنسي كساني هستند كه نتوانسته اند فرايند رشد طبيعي به سمت سازگاري با جنس مخالف را تكميل كنند ولي برخي رويكردهاي روانكاوي جديد اين مدل را تعديل كرده اند وجه افتراق فرد منحرف جنسي از ديگران روشي است كه اين فرد (معمولا مردان ) براي مدارا با اضطراب ناشي از تهديد اختگي از سوي پدر و جدايي از مادر انتخاب مي كند با وجود تظاهرات عجيب و غريب ان رفتار فرد منحرف دريچه اي براي سائق هاي پرخاشگري و جنسي فراهم مي كند كه در غير اين صورت به سوي رفتار جنسي متناسب هدايت مي شد حل نشدن بحران اوديپي با همانند سازي با پدر پرخاشگر (براي پسران ) يا مادر پرخاشگر (براي دختران ) به همانند سازي نامناسب با والد جنس مخالف يا انتخاب نا متناسب يك موضوع براي نيروگذاري رواني ليبيدو منجر خواهد شد بر طبق نظريه روانكاوي كلاسيك مبدل پوشي و يادگار خواهي همراه مبدل پوشي همه اختلال محسوب ميشوند چون نشان دهنده همانند سازي با والد جنس مخالف هستند تا والد هم جنس مثلا مردي كه لباس زنانه مي پوشد در واقع با مادر خود همانند سازي مي كند نمايشگري و تماشاگري جنسي ممكن است كوششي براي تسكين اضطراب اختگي باشد در يادگار خواهي شخص براي اجتناب از اضطراب تكانه هاي زيست مايه را به اشيا نا متناسب انتقال مي دهد
توضیحات بیشتر / دانلود
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 13 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 349 مشاهده
عورت نمايي يا نمايشگري


عبارت است از ميل شديد عودكننده براي نمايش آلت تناسلي به يك فرد غريبه يا شخص غير منتظر (جدول 3-10 ) تحريك جنسي با پيش بيني نمايشگري پيدا شده و ارگاسم يا خودارضائي در ضمن عمل يا پس از ان انجام مي گيرد تقريبا در 100% موارد نمايشگر مردي است كه آلت خود را به جنس مخالف نشان مي دهد عوامل سايكوديناميك نمايشگري اظهار مردانگي از طريق نشان دادن آلت تناسلي و مشاهده واكنش قربانيان – نظير ترس تعجب يا تنفر – است در چنين موقعيتي مرد نمايشگر به طور ناخود اگاه احساس اختگي و ناتواني جنسي ميكند همسران اين مردها غالبا جانشين مادري ميشوند كه بيمار ضمن دوران كودكي وابستگي شديدي به او داشته است در ساير انحراف هاي مربوط نيز موضوع اصلي از نشان دادن و نگاه كردن مايه ميگيرد


يادگاري خواهي


در يادگارخواهي كانون ميل جنسي معطوف به اشايي نظير كفش دستكش شورت كرست جوراب شلوري و جوراب است كه ارتباط نزديكي با بدن ادمي دارند (جدول 4-10) يادگار خاص مربوط به شخصي است كه در دوران كودكي با فرد بيمار ارتباط نزديك داشته است و كيفيتي دارد كه شخصي مورد علاقه مورد نياز يا حتي آسيب رسان تداعي ميكند معمولا اختلال در دوره نوجواني شروع مي شود هر چند يادگار ممكن است در دوران كودكي تثبيت شود اين اختلال پس از استقرار معمولا به صورت مزمن در مي ايد فعاليت جنسي ممكن است مستقيما معطوف به خود يادگار باشد (مثل خودارضائي با كفش يا داخل ان ) و يا ممكن است يادگار در رابطه جنسي به كار گرفته شود (مثلا تقاضا از شريك جنسي براي پوشيدن كفش پاشنه بلند ) اين اختلال تقريبا منحصرا در مردها ديده مي شود فرويد معتقد بود كه يادگار در افرادي كه ترس ناخود اگاه از اختگي دارند به عنوان نماد الت عمل ميكند نظريه پردازان يادگيري معتقدند كه يادگار با تحريك جنسي در سنسن پايين ارتباط دارد
توضیحات بیشتر / دانلود

تشخيص افتراقي انحراف جنسی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : یکشنبه 12 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 195 مشاهده
تشخيص افتراقي انحراف جنسی


درمانگر بايد انحراف جنسي را از مواردي كه به خاطر كسب تجربه و تازگي انجام مي شود و حالت راجعه و يا وسواسي ندارد افتراق دهد فعاليت انحرافي بيشتر در دوره نوجواني ديده مي شود برخي انحرافات جنسي (به خصوص انواع عجيب غريب ان ) همراه با ساير اختلالات رواني نظير اسكيزوفرني هستند بيمارهاي مغزي نيز ممكن است سبب آزادسازي انحرافي گردد


سيرپيش آگاهي


مواردي از انحرافات جنسي كه همراه با پيش آگهي بد است عبارت است از : شروع زودرس دفعات بالاي اعمال انحرافي نداشتن احساس گناه يا شرم در مورد اعمال مزبور و سو مصرف موارد وقتي بيماران علاوه بر انحراف جنسي سابقه آميزش جنسي نيز داشته باشند انگيزه تغيير را دارند و و قتي خودشان براي دومان مراجعه كنند (نه اين كه از سوي موسسات قانوني ارجاع شوند ) سير و پيش آگهي خوب است


درمان
توضیحات بیشتر / دانلود

ساديسم

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : شنبه 11 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 225 مشاهده
انواع انحرافات
انحرافات جنسي بسیار متنوع و گسترده‌اند و به نظر مي‌رسد با پيچيده‌تر شدن زندگي ماشيني بر تنوع اين نوع انحرافات نيز اضافه شود.
در ذيل فهرستي از انحرافات جنسي که شيوع بيشتري دارد ذکر مي‌شود:

ساديسم(Sadism): ساديسم عبارت از انحرافي است که شخص مبتلا به آن فقط از راه شکنجه دادن به جفت جنسي خود، به کسب شعف و لذت جنسي نائل مي‌شود.
به معناي اعم: شخص مبتلا به ساديم که او را « ساديک» مي‌گويند، انساني است که اصولا ميل به‌ آزار و شکنجه دادن ديگران و همچنين ايجاد انهدام و نيستي در او يک ميل طبيعي است.
انحراف ساديسم که در زبان فارسي به آن « دگر آزاري» تعبير کرد داراي انواعي است:
1.ساديسم ذهني: حالتي است که شخص ساديک، بجاي اينکه به ديگران آزار و اذيت وارد کند صحنه‌هاي اعمال ساديسم را در ذهن خود، مجسم مي‌کند و از آنها لذت مي‌برد.
2.ساديسم سمبوليک: يک حالت انحرافي و غير عادي رواني است که مبتلايان آن، بجاي وارد کردن زجر و شکنجة بدني به ديگران، کوشش مي‌کنند با تحميل حالات مخرب رواني ( تمايل به توهين و تحقير کردن و پايمال کردن شخصيت افراد) نسبت به آنها، براي خود يک حالت ارضاء و تشفي رواني ايجاد کنند.
3.ساديسم بدني: افراد مبتلا به ساديسم بدني( واقعي) کسب لذت و شعف جنسي را در تحميل آزار و اذيت بدين و ايجاد دردهاي جسمي براي ديگران مي‌بينند و اين اعمال را بعضي اوقات حتي تا مرحلة قتل و کشتار مرتکب مي‌شوند.
توضیحات بیشتر / دانلود

انواع انحرافات جنسی

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : جمعه 10 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 272 مشاهده
انواع انحرافات


انحراف همجنس بازي(Homosexual): همجنس خواهي به اين معناست که ميل جنسي خود را در ارتباط با انسان ديگري از جنس خود ارضاء نمايد، و داراي دو نوع مي‌باشد: ارتباط مرد با مرد 2- و ارتباط زن با زن.

انحراف چشم چراني(Inspectionism): شخصي كه از تماشا و نظاره كردن بدن برهنة و اعمال جنسي ديگران لذت مي‌برد،‌ دچار انحراف چشم چراني است.

انحراف بت‌پرستي( Fetishism): افراد مبتلا به انحراف «فتي شيسم» بجاي تماس عادي جنسي با جنس مخالف، به يکي از اعضاي بدن يا متعلقات او ( مانند لباس و ...) دل مي‌بندند و بدينوسيله رضايت خاطر ميل جنسي خود را تأمين مي‌کنند.
انحراف عشق و شهوت نسبت به اطفال( Pedophilia): انحراف «پدوفيليا» و يا عشق و شهوت نسبت که کودکان، يک نوع ناراحتي رواني است که فرد مبتلاي به اين انحراف بحاي عمل جنسي عادي با جنس مخالف مشروع خود، بچه‌ها و افراد جوان را اعم از مذکر و مؤنث براي اطفاء شهوت انتخاب و به اين‌ وسيله غريزة جنسي خود را ارضاء مي‌کند.
توضیحات بیشتر / دانلود

نابهنجاري جنسي

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 204 مشاهده
اصطلاح نابهنجاري جنسي به معني انحرافي است که موضوع جاذبه جنسي فرد را در برمي گيرد . نابهنجاري هاي جنسي اختلال هايي هستند که به موجب آنها ، فرد خيالپردازي ها ، تمايلات جنسي يا رفتارهايي دارد که مکرر و از لحاظ جنسي برانگيزنده اند و شامل اين موارد مي شوند :
(1) موضوعات غير انساني
(2) کودکان يا ساير افراد ناراضي
(3) رنج کشيدن يا تحقير شدن خود يا شريک جنسي .

ويژگي هاي انحرافات يا نابهنجاريهاي جنسي

انواع نا بهنجاري هاي جنسي وجود دارد اما ويژگي مشترک همه آنها اين است که افراد مبتلا به اين اختلال ها از لحاظ رواني آنچنان به هدف ميل وابسته هستند که فقط در صورتي مي توانند ارضاي جنسي را احساس کنند که اين هدف به نوعي وجود داشته باشد . در برخي افراد ، گاهي ترجيحات جنسي غير عادي يافت مي شود ، مثلا در مدتي که فرد شديدا احساس مي کند تحت فشار رواني قرار دارد . به خاطر داشته باشيد که نابهنجاري هاي جنسي هوسهاي زودگذر يا خيالپردازي درباره ي فعاليتهاي جنسي غير عادي نيستند ، بلکه اختلال هايي هستند که دست کم 6 ماه دوام دارند . افراد مبتلا به نابهنجاري هاي جنسي مکررا احساس مي کنند که مجبور هستند به رفتار غير عادي شان فکر کنند يا آن را انجام دهند .
توضیحات بیشتر / دانلود

چگونه کمرویی و خجلت گاهی موجب انحراف جنسی می‌شود؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 204 مشاهده
چگونه کمرویی و خجلت گاهی موجب انحراف جنسی می‌شود؟


جوانی بسیار لاغراندام به علت لاغری بیش از حد خجالت می‌کشید با دختران معاشرت کند، بدین ترتیب وضع و زمینه مساعدی برای ابتلاء به همجنس‌دوستی داشت.


یک جلد کتاب غیرعلمی درباره روابط جنسی به دست این جوان افتاد که در آن کتاب گفتار نادرستی درباره علایم مردان همجنس دوست نوشته بود، از جمله این‌که «جوانان همجنس‌دوست از معاشرت با دختران چندان لذت نمی‌برند» همین تلقین غلط موجب شد که وی تصور کند که یک همجنس‌دوست بالفطره است. این فکر او را کاملاً به وحشت انداخت و بیشتر غیراجتماعی شد و کم‌کم بیشتر اوقات خود را با همجنسان خود می‌گذرانید تا بالاخره به کلوپ «همجنس‌پرستان» درآمد و با همجنسان خود روابط جنسی برقرار می‌نمود.


معالجه: ولی هیپنوتیزم او را نجات داد زیرا در فاصله چند ماه با چند جلسه هیپنوتیزم معالجه شد و توانست زندگی طبیعی را شروع کند و دارای زن و فرزندان گردد.
توضیحات بیشتر / دانلود

انحراف جنسی چیست؟

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 07 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 209 مشاهده

یکی از مهمترین اختلافات منشی و شخصیتی است.درباره انحراف جنسی اعتقاداتات زیادی حاکم است گروهی بر این باورند چون تمایلات جنسی یک امر طبیعی و بر گرفته از ترشحات غدد جنسی، پس اتخاذ هر روشی برای ارضای آن یک امر طبیعی محسوب می شد اما باید بیندیشیم آیا اعمالی چون کودک آزاری، خود ارزایی،....... اینها روشهای مناسبی برای تخلیه امیال جنسی محسوب می شد یا نه؟ در نفس بد بودن آن شکی نسیت اما چطور این روشها جای رویه طبیعی ارضای جنسی را به خود گرفته اند؟ آیا انحرافات جنسی یک اختلال روانی ست؟ در این مورد گروهی بر این باورند که انحرافات جنسی یک اختلال روانی نیست و انواع اختلالات جنسی در خانواده ها عمدتا اکتسابی است. در جهان بیش از 50مورد انحرافات جنسی شناخته شده است از جمله:


1- فتیشیسم(بت پرستی جنسی): که شخص با دیدن اشیاءغیر جنسی مثلاً کفش زنانه تحریک می شود.


2- سادومازوخیسم: رسیدن به لذت جنسی از طریق آزار خود و یا دیگران.


3- ویرایسم(چشم چرانی): رسیدن به لذت جنسی از طریق دیدن دیگران.


3- حیوان خویی:تمایل به نزدیکی با حیوانات.


4- تماس تلفنی یا اینترنت:فرد با شماره خانه ای تماس می گیرد و با گفتن کلمات رکیک خود را ارضا می کند.


5- پدوفیل فعال(کودک آزاری): اقدام به کودک آزاری.


6- پدوفیل منفعل(کودک آزاری):صرفا در رویا این لذت باشد.


7- اگزبیشنیسم:نمایشگری آلت تناسلی در ملاء عام.

انحرافات جنسی به سه دسته تقسیم می‎شون

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 06 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 184 مشاهده
در تبیین انحراف جنسی عقاید مختلفی ابراز شده است. عده‎ای معتقدند چون ترشح غدد جنسی امری طبیعی محسوب می‎شود و عده‎ای دیگر کسانی را منحرف می‎دانند که احساس لذت جنسی آنها با رفتار اکثریت مردم عادی متفاوت باشد. در برخی از جوامع به علت انحطاط ارزش‎های اخلاقی، هم‎جنس بازی قانونی شده و حتی در تشریح مزایای آن سخن رفته است.


خداوند متعال به طور طبیعی نیاز به جنس مخالف را در غریزه آدمی نهاده است و در جهت تأمین این نیاز طبیعی، ازدواج را به عنوان عامل وحدت جسمی و روانی انسان‎ها برای ساختن نهادی کوچک (خانواده) در مسیر همفکری و مساعدت مخالف به یکدیگر نیازی طبیعی است که از ابتدای آفرینش انسان، بدون آموزشی، آدم و حوّا به این نیاز آگاه بوده و براساس آن زیسته‎اند. اما هدایت غلط غریزه سبب برآورده نشدن نیاز واقعی و ایجاد نیاز کاذب در وجود انسان می‎گردد. این انحراف گاه ریشه در فقر و عدم وجود امکانات ازدواج داشته و گاه توجه زودرس و بیش از اندازه به غریزه شهوت، موجب است دلزدگی از جنس مخالف می‎گردد. شهوت از جمله غرائز سیری ناپذیر انسان است که توجه به آن باید در حد معقول و نیاز باشد. اگرچه شرایط اجتماعی نیز در ایجاد آن بستری مناسب است.


در قرآن کریم، اعمالی که موجب تهیج قوای شهوانی و خروج از مسیر عادی شود را نهی نموده و عامل انحطاط برخی جوامع را همین امر دانسته است. زنای با محارم، روابط جنسی نامشروع و هم‎جنس‎بازی، مورد نکوهش قرآن کریم قرار گرفته و در مقابل، هدایت این غریزه سازنده در مجرای طبیعی مورد ستایش قرار گرفته است.
توضیحات بیشتر / دانلود

انحراف جنسي در معناي عام

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
 • تاریخ ارسال : یکشنبه 05 بهمن 1393
 • موضوعات : انحرافات جنسی ,
 • بازدید : 177 مشاهده
انحراف جنسي در معناي عام آن رفتار و فانتزي‌هاي جنسي مخالف تصورات اخلاق عمومي است. روان‌كاوي معناي دقيق‌تر بدان مي‌بخشد و از زمان فرويد انحراف جنسي به معناي حاكميت يك حالت و بخش و فانتري جنسي بر كل فعاليت جنسي و عشقي فرد بيمار است.
يعني به جاي آن كه حالات و رفتارهاي اروتيكي، مثل تن‌نمايي به معشوق (اكسهيبيسونيست، شرمگاه‌نمايي) نگريستن عاشقانه و يا اروتيكي و يا چشم‌چراني به معشوق (وويريسم) فانتري‌ها و رفتارهاي مازوخيسيتي و ساديستي در اروتيك و عشق از گاز گرفتن معشوق تا بازي قدرت در رابطه جنسی و عشق جنسي، به سان مراحل مختلف و فانتزي‌هاي مختلف يك عمل جنسي و اروتيكي و در خدمت دست‌يابي نهايي به ارگاسم و يگانگي مشترك باشند، خود را به هدف و مقصود عمل جنسي و يا در معناي كلي‌تر عمل عشقي تبديل مي‌سازند.

حتي اشكال بسيار بيمار‌گونه انحرافات جنسي از قبيل بچه‌بازي، حيوان‌بازي و يا رابطه جنسی با لاشه‌ها در درون خويش حكايت از فانتزي‌هايي انساني در پي عشق و اروتيك مي‌كنند كه در مسير انحرافي و جابه‌جايي مطلوب تمنا قرار گرفته‌اند.

قدرت نگاه فرويد و روان‌كاوي اما ابتدا در اين موضوع قرار دارد كه فاصله دروغين ميان انسان سالم و انسان بيمار، ميان انسان اخلاقي و انسان منحرف جنسي را مي‌شكند و به قول فرويد و نيز ملاني كلاين نشان مي‌دهد كه انسان در واقع يك «منحرف جنسي چندگانه» است۱. زيرا يكايك ما هم علائق و رفتارهاي تن‌نمايانه، هيزچشمانه، مازوخيسيتي و ساديستي داريم و يا تكه لباس‌هايي از معشوق و يا ايده‌آل هنري خويش را مي‌پرستيم و حالات ف.ت.ي.شيستي (بت‌وارگي) داريم.
توضیحات بیشتر / دانلود