close
تبلیغات در اینترنت
لیست دانشگاه های دولتی
درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
 • گروه الو روانشناس

  گروه الو روانشناس

 • اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

  اگر مدام کارهایتان را به تاخیر می‌اندازید احتمالا به این اختلال دچار هستید

 • تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

  تازه ترين اطلاعيه سازمان نظام روانشناسي درخصوص دوره کارورزی

 • «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

  «گل» دومین مخدر مصرفی کشور معرفی شد

 • چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

  چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

بخش مشاوره کنکور:ليست دانشگاه ها >> دانشگاه هاي دولتي

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید
توضیحات بیشتر / دانلود

 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی گیلان در سال 1365 تاسیس شد. این دانشگاه شامل دانشکده های پزشکی - دندانپزشکی - پرستاری و مامایی و بهداشت می باشد که بیش از 3800 دانشجو در رشته های مختلف و مقاطع مختلف مشغول به تحصیل در آن می باشند.


همچنین این دانشگاه به منظور آموزش عملی دانشجویان خود 7 بیمارستان مجهز شهر رشت را در اختیار دارد.


 سایت دانشگاه در : ادامه مطلب

توضیحات بیشتر / دانلود

سنگ بنای دانشگاه  در سال  1363 از طریق مشا ركت مردمی و هیئت امنای منتخب  بعنوان  دانشگاه علوم  پزشكی پی ریزی شد. .این دانشگاه در سال 1364 اولین قدم آموزشی خود را با پذیرش 75 نفر دانشجو در رشته پزشكی از طریق آزمون سراسری برداشت .دانشگاه علوم پزشكی در سال 1370با توجه به تصمیمات اتخاذ شده به دانشگاه علوم پزشكی و خدمات درمانی استان ارتقاءیافت .
این دانشگاه در حال حاضر دارای دانشكده های ذیل می باشد :


 دانشكده پرستاری و مامایی


دانشكده پزشكی شهید بابائی


دانشكده بهداشت و پیراپزشکی


دانشكده دندانپزشکی

 سایت دانشگاه در ادامه مطلب:

توضیحات بیشتر / دانلود

دانشگاه‌ علوم‌ و فنون‌ مازندران‌ در سطح‌ كارشناسی‌ در رشته ‌های‌ مهندسی‌ كامپیوتر ، مهندسی‌ صنایع‌ با گرایشهای‌ تولید صنعتی ‌، برنامه‌ ریزی‌ و تحلیل‌ سیستم ‌ها ، تكنولوژی‌ صنعتی‌  و در سطح‌ كارشناسی‌ ارشد با گرایشهای‌ مهندسی ‌عمران‌ ، مهندسی‌ شیمی‌، مهندسی‌ سیستمهای‌ اقتصادی‌ و مهندسی‌ اجتماعی‌ فعالیت‌ می نماید.

سازمان مرکزی دانشگاه علومپزشکی مازندران درسال 1364 با پذیرش دانشجو دررشته پزشکی درشهرستان بابل تشکیل شد که شامل دانشکده پزشکی بابل، دانشکده مامایی ساری، آموزشکده بهداشت ساری و آموزشکده علوم آزمایشگاهی بابل بود. 

متعاقب آن درسال 1367 با تأسیس دانشکده پزشکی ساری و پذیرش دانشجو در همان سال، سازمان مرکزی دانشگاه علومپزشکی مازندران به شهرستان ساری منتقل شد که با زیرمجموعه دانشکده پزشکی ساری و بابل، دانشکده مامایی ساری، دانشکده پرستاری رامسر و گرگان، آموزشکده علوم آزمایشگاهی و آموزشکده بهداشت ساری فعالیت داشته باشند. 

درسال 1371 دانشکده پزشکی گرگان در زیرمجموعه دانشگاه علومپزشکی مازندران شروع به فعالیت کرد و درسال 1373 مستقل شد. دراین دو سال دانشکده پرستاری و مامایی رامسر و آمل با تصویب شورای گسترش دانشگاهها به مجموعه دانشگاه علومپزشکی بابل الحاق شد. 

درسال 1373 دانشکده داروسازی ساری باپذیرش 20 دانشجوی دکترای داروسازی عمومی تأسیس شد و آموزشکده بهداشت نیز تبدیل به دانشکده بهداشت شد و همچنین درسال 1375 آموزشکده پیراپزشکی ساری تبدیل به دانشکده پیراپزشکی ساری شد. 

درحال حاضر دانشگاه با پنج دانشکده و تعداد 220 نفر عضو هیأت علمی فعالیت دارد.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در اواخر سال 1358 با توجه ویژه تولیت آستان قدس رضوی ، ساختمان دو مدرسه مرمت و بازسازی شد و با ایجاد ساختمانی جدید بین آنها مجموعه­ای عظیم به وسعت 22000 متر مربع به نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی ایجاد گردید و در تاریخ یازدهم ذیقعده 1404 هجری قمری برابر با هیجدهم مرداد ماه 1363 شمسی همزمان با تشکیل اولین کنگره جهانی حضرت رضا علیه السلام رسما افتتاح شد.با وجود محدودیت­هایی که در ارتفاع ساختمان و ارتباطات داخلی آن بود مجریان طرح موفق شدند ترکیبی از معماری قدیم و جدید ایجاد نمایند و با حفظ صورت اصلی دو مدرسه و احداث تمام وسایل رفاهی جدید در آن ، زیبایی ظاهری را نیز رعایت کنند. اساسنامه دانشگاه در سال 1374 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و اکنون این دانشگاه ضمن حفظ اصالت حوزوی خود با مدارک رسمی وزارت علوم به فعالیت خود ادامه می­دهد.بر اساس اساسنامه­ی دانشگاه ، اهداف این مجموعه­ی آموزشی عبارتند از: 1 ) تربیت فقیه اسلام شناس ، محقق و استاد در رشته­های مختلف علوم انسانی ، 2) تربیت حقوقدان ، قاضی و کارشناس حقوقی  ، 3) تربیت عالم دینی و مبلغ اسلامی با هدف گسترش فرهنگ اسلام و معارف اهل بیت در داخل و خارج کشور ، 4) تربیت نیروی انسانی کارآمد برای مراکز علمی و آموزشی –  پژوهشی کشور.
در حال حاضر در مقطع كارشناسی تعداد 648 نفر در 6 رشته و درمقطع كارشناسی ارشد تعداد 111 نفر در 6 رشته و در مقطع دكترا تعداد 15 نفر در 3 رشته مشغول به تحصیل هستند.


 


سایت دانشگاه در ادامه مطلب

توضیحات بیشتر / دانلود

دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی از مراکز مهم آموزش نظامی - دریایی ایران است که در شهر بندری قرار گرفته است. در طی یک دوره ۴ ساله و با اخذ دانشجو در مقطع دیپلم و با اموزش فشرده ۳ ماه از میان انها دانشجویان انتخاب شده که به مرحله بعدی راه یافته و این دانشجویان برگزیده به عنوان دانشجو سال اول انتخاب می‌شوند. که پس از گذراندن دروس مشترک در رشته‌های ناوبری ، مخابرات دریایی ، مکانیک ، مدیریت و... شروع به تحصیل کرده و پس از چهار سال به درجه ناوبان دومی نایل می‌آیند.


رشته­های مختلف آموزشی این دانشگاه عبارتند از:


عرشه ( ناوبری‌ و فرماندهی‌ كشتی‌) با گرایش­های نظامی و تجاری، تفنگدار دریایی‌ ، مهندسی‌الكترونیك‌ و مخابرات‌ دریایی و مهندسی‌ دریایی


كلیه‌ رشته‌های‌ دانشگاه‌علوم‌ دریایی‌ امام‌ خمینی‌ در دفترچه‌ آزمون‌ سراسری‌ با یك‌ كد معرفی‌ می‌شوند و هر سال‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور از بین‌ داوطلبان‌ علاقه‌مند به‌دانشگاه‌ علوم‌ دریایی‌ حدود 20 برابر ظرفیت‌ را به‌ این‌ دانشگاه‌ معرفی‌ می‌كندكه‌ از میان‌ این‌ تعداد ، داوطلبان‌ پس‌ از معاینات‌ پزشكی ‌، مصاحبه‌ و تست‌ ورزش ‌، 2 برابر ظرفیت‌ به‌ سازمان‌ سنجش‌ معرفی‌ می‌شوند و در نهایت‌ سازمان‌ سنجش‌ باتوجه‌ به‌ فرم‌ انتخاب‌ رشته‌ این‌ دسته‌ از داوطلبان ‌، تعداد دانشجوی‌ مورد نظردانشگاه‌ علوم‌ دریایی‌ امام‌ خمینی‌ را معرفی‌ می‌كند.


دانشجویان‌ دانشگاه‌ علوم‌ دریایی‌امام‌ خمینی‌ در طی‌ تحصیل ‌، شبانه‌روزی‌ بوده‌ و كلیه‌ هزینه‌های‌ خوراك ‌، پوشاك ‌،كمك‌ آموزشی‌ و زیست‌ آنان‌ بر عهده‌ نیروی‌ دریایی‌ است و پس‌ از گذراندن‌ 118واحد موفق‌ به‌ اخذ درجه‌ ناوبان دومی‌ می‌شوند و از نیروی‌ دریایی‌ حقوق‌ دریافت می‌كنند و پس‌ از فارغ‌التحصیلی‌ برابر قانون‌ ارتش‌ به‌ درجات‌ بالاتر می‌روند.

بخش کنکوریا...معرفی دانشگاه ها >> همدان - دانشگاه بوعلی سینا

t.me/alo_ravanshenas_ir : در تلگرام به ما بپیوندید

دانشگاه بوعلی سینا ، در سال 1352 تأسیس شد و درحال حاضر دارای 78 رشته تحصیلی با گرایشهای مختلف در 7 دانشكده تربیت بدنی نهاوند ، دانشكده هنر و معماری ، دانشکده‌ ادبیات‌ وعلوم‌ انسانی‌ ، دانشکده‌ تربیت‌ دبیرملایر ، دانشکده‌ علوم‌ پایه ، دانشکده‌ فنی مهندسی‌ ، دانشکده‌ کشاورزی‌ و یك آموزشكده و یك مجتمع با ظرفیت 6986 نفر دانشجو در مقطع كاردانی - كارشناسی ارشد و دكتری می باشد.


آدرس سایت در ادامه مطلب

توضیحات بیشتر / دانلود

دانشکده علومپزشکی همدان با تشکیل مجتمع آموزش علوم تندرستی درسال 1351 درمجموعه بوعلی سینا همزمان با چند رشته دیگر درشهر همدان تأسیس شد و اکنون با تأسیس دانشکده های پرستاری و مامایی، دندانپزشکی و پزشکی و نیز تأسیس دانشگاه علومپزشکی دارای رشته های پزشکی، حشره شناسی، هوشبری، رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی میباشد. 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان همدان متولی اصلی تامین و ارتقاء و اعاده سلامتی در سطح استان        می باشد . رسالت عمده این دانشگاه بطور کلی در راستای تربیت نیروی انسانی متخصص بهداشتی درمانی و تاسیس و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی در سطوح مختلف شامل خانه بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستائی، پایگاه بهداشتی ، بیمارستان، کلینیک و مراکز تحقیقاتی می باشد.

 

این دانشگاه به منظور تحقق اهداف بهداشتی درمانی و آموزشی فعالیتهای خود را در قالب 6 معاونت آموزشی، پژوهشی، بهداشتی ، درمان و دارو، دانشجوئی و فرهنگی و پشتیبانی انجام می دهد.همچنین این دانشگاه دارای 4 دانشکده که شامل دانشکده های ، پزشکی ، دندانپزشکی، پرستاری و مامائی، بهداشت و پیراپزشکی با فضای آموزشی به مساحت 44241 متر مربع بوده و 246 نفر عضو هیئت علمی می باشد.
سایت دانشگاه در : ادامه مطلب

توضیحات بیشتر / دانلود

دانشگاه شهید باهنر، در سال 1354 به‌طور رسمی تاسیس شد. این دانشگاه به همت زنده یاد مهندس علیرضا افضلی‌پور بنیانگذاری شده است. جذب دانشجو در این دانشگاه در حال حاضر در قالب دانشكده‌های كشاورزی جیرفت، ادبیاتو علوم انسانی، تربیت بدنی، دامپزشكی، ریاضی و كامپیوتر، علوم، فنی، مدیریت و اقتصاد، هنر و معماری، كشاورزی، تكنولوژی سیرجان، صنعت و معدن زرند صورت می‌گیرد.


سایت دانشگاه در ادامه مطلب

توضیحات بیشتر / دانلود