درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مطالب روان شناسی...تکه های کلیدی زندگ ات را پیدا کن

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 11 آذر 1390

 خیلی از رفتارها و اعتقادات مطلقا خوب و یا مطلقا بد نیستند، مهم این است که از هر مفهوم به جای خود استفاده کنیم مثل تکه های پازل. یک تکه سیاه پازل به اندازه تکه‏های سفید ارزشمند است و وقتی در جای خود قرار می‏گیرد ، در کنار بقیه تکه ها، کامل کننده و زیبایی بخش یک تصویر می‏شود.

پازل یک بازی فکری است که از تکه‏های کوچک نامنظم تشکیل شده است و با کنار هم قرار دادن تکه‏ها، یک کلیت منظم معنی دار خلق می‏شود.

 

برای سهولت در بازی بهترین روش این است که ابتدا تکه‏های کلیدی را پیدا کنیم و براساس آن بقیه تکه‏ها را کنار هم قرار دهیم. اما بعضی مواقع در ابتدای کار پیدا کردن تکه‏های کلیدی کمی دشوار است و ممکن است دچار سردرگمی شویم چون تکه‏ها برای ما ناآشنا هستند. اما به مرور روند جایگزینی تکه‏ها سرعت می‏یابد.

 

حالا این پازل را به زندگی روزمره هر فردی بسط می‏دهیم. رفتار، اندیشه، گفتار و تمام عناصر متاثر در زندگی بشر تکه‏های پازل زندگی هستند و ممکن است هر یک از تکه‏ها به تنهایی زشت، زیبا، بدرنگ و یا خوش‏رنگ باشند. اما چه خوب و چه بد برای ایجاد تصویر زندگی لازم و ضروری‏اند و فقدان هر یک تصویر زندگی را مخدوش می‏کند. برای شروع بازی اول از هر چیز باید بفهمیم که کدام تکه از تصویر زندگی برای ما مهم‏تر است و بعد با انتخاب درست، کار چیدمان راحت‏تر و سریع‏تر می‏شود.

 

تفاوت پازل با پازل زندگی در این است که زندگی مثل یک پازل چند بعدی است و ما هستیم که با انتخاب تکه‏های اصلی و کلیدی، هر بعدی را که بخواهیم به تصویر می‏کشیم. پول، ایمان، نیازهای مادی، نیازهای معنوی، جاه و مقام، درستی و صداقت، دوستی با دیگران و هر چیز که برای ما ارزش بیشتری دارد، تکه‏های اولیه و اصلی زندگی ما را تشکیل می‏دهند و تکه‏های بعدی نسبت به آن کنار هم قرار می‏گیرند.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :