درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مطالب روان شناسی...نازک‌نارنجی نباش...

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 18 آذر 1390

  شاید شما هم جزو این دسته افراد هستید که در نزدیکی تعطیلات و یا یکی از مراسم خاص، وضع و حالتان دیدنی است! چون استرس برنامه‌ریزی از یک طرف و بعد از میهمانی و مراسم مربوطه، کاوش و موشکافی صحبت‌های دوست و فامیل از طرف دیگر که عمده آنها را با منظور فرض کرده‌اید و در مرحله بعد حسابی از خودتان بازپرسی می‌کنید که چه چیزهایی را باید و یا نباید می‌گفتید و چند ماه بر سر این موضوعات، عصبی و کلافه می‌شوید...
معمولا این طور آدم‌ها در طول روز بارها در یک چرخه معیوب گرفتار می‌شوند: اول احساساتشان جریحه‌دار می‌شود. مثلا فکر می‌کنند: «چرا دو هفته است خواهرم با من تماس نگرفته است؟» دوم تمامی دلایل را که آنها را ناراحت کرده تصور می‌کنند: «حتما من چیزی گفته‌ام که او را ناراحت کرده، شاید سالگرد ازدواجش را فراموش کرده‌ام و او ناراحت است.» در مرحله سوم خودشان با همین تصوراتی که هنوز اثبات نشده در مورد طرف مقابل جبهه گرفته و عصبانی می‌شوند: «او هم همیشه سالگرد ازدواج مرا فراموش می‌کند. چرا من باید ناراحت شوم؟» بعد از ساعت‌ها تفکرات چرخشی درنهایت متوجه می‌شوید هیچ اتفاقی نیفتاده و همه این فکر و خیال‌ها اشتباه بوده است. خواهرتان بیمار است و آن‌قدر درگیر کارهای درمانی است که فرصت نکرده با شما تماس بگیرد!


واقعا بعضی از این افراد کاملا مهربان و منطقی هستند اما به طور ناخودآگاه بارها و بارها در این چرخه گرفتار می‌شوند.

مقصر اصلی کیست؟


شاید باور نکنید اگر بگوییم وراثت هم می‌تواند در این بین مقصر باشد. دانشمندان گزارش کرده‌اند حساسیت زیاده از حد در بعضی خانواده‌ها بین فرزندان و اجداد آنها حالت موروثی دارد.


تقریبا 15 تا 20 درصد جمعیت دنیا، نازک‌دل و فوق‌العاده حساس هستند البته این آدم‌ها نسبت به احساسات سایرین هم بسیار حساس‌اند و با عواطف آنها هماهنگی دارند یعنی برای غصه‌های آنها، دلتنگ می‌شوند و اگر آنها دچار مشکلی شوند از کمک دریغ نمی‌کنند.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :