درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مطالب روان شناسی...توصیه هایی برای یک زندگی خوشبخت

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 2 بهمن 1390

خانواده ، نهادی مقدس است که هسته اولیه آن از پیوند ازدواج زن و مرد، شکل می گیرد. این دو موجود هر کدام با سرشت و ویژگی های منحصر به فردشان، طرحی نو در می اندازند تا در کنار یکدیگر، مسیر حیات خویش را به گونه ای مشترک و با حال و هوایی متفاوت از زمان مجرد طی نمایند.

برخی اختلاف نظرها و تفاوت سلیقه ها، ممکن است کشتی زندگی مشترک را دچار تب و تاب نماید و مخاطراتی را متوجه زندگی زناشویی کند. هر چقدر فهم، درک، گذشت، بینش و خداترسی طرفین ( زن و شوهر) بیشتر باشد، قدرت و توان مقابله و رویارویی آنان با حوادث و ناملایمات و اختلافات بیشتر می شود.

به دیگر سخن، ضعف شخصیتی، کوته فکری، تکروی، تنگ نظری و در نظر نگرفتن رضای خداوند، عواملی می شوند برای کاهش عشق و علاقه ها و ایجاد دلسردی ، بی تفاوتی و در نهایت سست شدن و فرو ریختن پایه های خانواده.

بدین ترتیب، اگر نگاهمان به طرف مقابل، نگاهی عمیق و واقع بینانه ، و نگرشمان به زندگی، نگرشی الهی و انسانی، مبتنی بر احترام و گذشت و عشق و ایثار باشد، خواهیم دید که طعم شیرین و لذت بخش زندگی، سالیان دراز در کاممان خواهد ماند.


به قول شاعر
زندگی زیباست ای زیبا پسند زنده اندیشان به زیبایی رسند

آنقدر زیباست این بی بازگشت کز برایش می توان از جان گذشت

در اینجا مطالب کاربردی و ساده ای را برای برخورداری از یک زندگی خوشبخت برای شما خواننده گرامی فراهم آورده که امید است مورد توجه قرار گیرد.


عوامل مرتبط با زندگی مشترک
الف) قبل از ازدواج

1- بررسی و تحقیق و انتخاب همسر

 

ادامه در ادامه مطلببراي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :