درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مطالب روان شناسی...اضطراب چه زمانی مشكل ساز است؟

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 28 بهمن 1390
 

آیا تا كنون راجع به این پرسش فكر كرده اید كه چه تفاوتی بین نگرانی طبیعی واضطراب وجود دارد؟

اضطراب یك عكس العمل طبیعی در مقابل تنش های زندگی است و به شما كمك می كند كه در مقابل شرایط وخیم قرار بگیرید و همچنین تمركز خود را روی كار معطوف كنید و در عین حال بتوانید كنترل امور را دردست گرفته و در كل شما را تحریك و تهییج می كند. تقریبا تمام افراد اضطراب را در زندگی خود تجربه می كنند. عموما اضطراب بعد از حل مسئله ا زبین می رود. اما زمانی كه این احساس به صورت مفرط و ترس غیر منطقی د رهر لحظه از زندگی حتی لحظه سوار شدن بر آسانسور و یا ترك منزل پیش آید می تواند تبدیل به یك مشكل قابل توجه شود. افرادی كه دارای اختلال تشویش و اضطراب هستند ، ترس و اضطرابی را تجربه میكنند كه متناسب با وضعیت و شرایطشان نیست. كنترل كردن این احساس اصولا سخت است و بسیار شدید می باشد و حتی بیشتر از یك اضطراب طبیعی و عادی طول می كشد. برای مثال داشتن اضطراب قبل از صحبت كردن در یك مكان عمومی عادی است اما افرادی كه دارای اختلال اضطراب هستند به طور دائم حتی موقع صحبت كردن در جمع دوستان این تشویش و نگرانی بی امان را تجربه می كنند. هر دو نگرانی طبیعی و اضطراب با علائمی همراه هستند كه در ادامه بیان می شود. اما افرادی كه دچار اختلال اضطراب هستند این علائم را به صورت شدیدتر و بی دلیل موجه تجربه میكنند.علائمی نظیر: بیقراری، خستگی، تحریك پذیری و ناپایداری، تنش ماهیچه ای، سردرد، مشكلات خواب(بی خوابی یا پر خوابی)، دست پاچگی كه با علائمی نظیر تعریق و كندی تنفس همراه است.
اگر متوجه شدید كه كنترل استرس و نگرانی برای شما سخت است وفعالیت های روزمره زندگی تان را تحت تاثیر قرار می دهد بهتر است با یك روانشناس مشورت كنید.