درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مشاوره در مورد خودارضایی...*** روش درمانی ***

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 30 بهمن 1390

در روشهای درمانی نیز روشهایی موجود است که میتوان هم آنها را در پیشگیری استفاده نمود و هم برای درمان :

1)     قابل درمان است : مهمترین اصل آن است که نا امید نشویم و مطمئن باشیم که این معضل نیز قابل درمان است و درد بی درمان چیزی جز مرگ نیست

2)     تصمیمی راسخ و غیر قابل عدول : اصل مهم بعدی تصمیمی است محکم و استوار، تصمیمی که هیچ گاه آنرا زیر پا نگذاریم، و اگر آنرا زیر پا گذاشتیم برای خود جریمه داشته باشیم. (برای مثال گرفتن روزه و ازدیاد روزهای آن در صورت زیر پاگذاشتن تصمیم میتوان جریمه ای مفید باشد) (دقت شود)

توجه شود :

سوالی که پیش می آید این است که بسیاری از جوانان ذکر میکنند که چندین بار تصمیم گرفته اند اما نتوانستند و تصمیم خود را شکسته اند و اظهار میکنند که حال دیگر هیچ جای بازگشتی برای خود نمی بینند :

-          چه به که در همان تصمیم نخست این کار را کنار بگذارید اما اگر از نتوانستید و تصمیم را شکتید چه؟ باید بدانیم هر تصمیمی که میگیرید و آن را میشکنید تاثیر خود را میگذارد مانند بالا رفتن از کوهی است که برای بار اول نمی شود و همین طور بار دوم و سوم و ... اما برای بار دهم میشود، چرا؟ اینها تجربیاتی است که در هر بار شکست بدست آورده اید و حال شما را یاری نموده و شما را به صعود نزدیکتر کرده است، پس صدبار اگر توبه شکستی باز آ.

-          اما برای سوال دوم، که دیگر جای بازگشتی برای خود نمیبینید و شرم و حیائی در خود نمی بینید باید بگوییم که آیا شما این عمل را در برابر نزدیکان و اقوام نیز انجام میدهید؟ قطعاً خیر، این همان حیاء است.  براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :