درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مطالب روان شناسی...بدون پشیمانی و حسرت زندگی كنید

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 19 اسفند 1390

چنین حسرت خوردنی بـی‌فـایـده و پوچ است. به جای حسرت خوردن بهتر است اعمال خود را قبول كنید و از آنها درس بگیرید.
پشیمانی چیست؟
پشـیـمانــی احساسی توأم با یأس، ناامیدی و نارضایتی است. احساس ندامت از انجام عملی یا غفلتی است. به‌طور كلی، فردی كه همیشه با احساس پشیمانی زندگی می‌كند، همیشه به گذشته خود افسوس و حـــسرت موقعیت‌هایی را می‌خورد كه می‌توانست طور دیگری رفتار كند.
شـمـا تـنـهـا كـسی نیـسـتـید كـه ممكن است به گذشته افـسوس بخورد، به چیزها یا كسانی كه از دست داده، به كارهایی كه كرده یا نكرده و... این احساس گاهی به همه ما دست می‌دهد. مقدار مشخصی از آن اشكالی ندارد اما خوب است كه
هر از گاهی نگاهی بازنگرانه به زندگیمان داشته باشیم تا اطمینان یابیم كه مسیر زندگی را درست طی می‌كنیم اما این احساس می‌تواند گاهی ناسالم باشد. وقتی این عمل برای كسی به صورت عادت درآید و هر كار كوچكی را مشكل بزرگی فرض كند، اگر این احساس بخواهد به افسردگی فرد منجر شود، به این معناست كه فرد بیش از حد به این مساله بها می‌دهد و زندگی او توأم از حسرت خوردن بر گذشته است.
احساس پشیمانی و حسرت احساساتی كاملاً عادی هستند. برای همه ما پیش می‌آید. مساله مهم این است كه نگذاریم این احساسات بر ما غلبه كند و زمام اختیار ما را در دست گیرد. چون باعث استرس و فشارهای روحی و روانی می‌شود كه روی سلامتی جسمی و روحی ما تاثیرات مخربی از جمله سردرد، كمر درد و مشكلات گوارشی می‌شود. كنترل این احساس، نیاز به كمی تعادل شخصیت و داشتن دیدگاه و رفتاری سالم است.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :