درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 اسفند 1390
مطالعه بر روی گروهی از كارمندان و كارگران كانادایی نشان داده است كه استرس و تنش شغلی و هم چنین كمبود حمایت‌های اجتماعی در محیط‌های كاری، خطر ابتلا به اختلال روانی افسردگی را افزایش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،، اما كا روبرستون بكلمور محقق مركز پزشكی دانشگاه روچستر در نیویورك و محققان كانادایی از اطلاعات جمع آوری شده در مركز كانادایی پژوهش سلامت اجتماعی، برای انجام این تحقیق استفاده كرده‌اند. این اطلاعات از 24 هزار و 342 كارمند در سال 2002 جمع آوری شده است.

این محققان هم چنین، میزان طول عمر و دوره‌های 12 ماهه افسردگی و استرس‌های شغلی روانی - اجتماعی را مورد ارزیابی قرار دادند.

نتایج این تحقیق كه در مجله آمریكایی بهداشت عمومی منتشر شده، نشان داد: افزایش كشمكش‌های شغلی به میزان قابل ملاحظه‌ای با افزایش خطر ابتلا به افسردگی شدید رابطه مستقیم دارد. این تاثیر در مردان به مراتب بیشتر است، اما این در حالی است كه همین پژوهش نشان می‌دهد؛ عدم حمایت اجتماعی در محیط‌های كاری برای زنان و مردان به یك اندازه باعث بروز افسردگی می‌شود.

به گفته این محققان،‌ افسردگی در محیط كار یك مشكل اصلی بهداشت عمومی است كه باید بررسی شده و تحت درمان قرار گیرد.