درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش مشاوره کنکور...هنر >> مرمت و احيای بناهای تاريخی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 26 اسفند 1390

از آنجایی که مطالعه، حفاظت، مرمت و احیای بناها، مجموعه ها، محوطه ها و بافتهای تاریخی عرصه های مسکونی کشور ضرورت دارد، معماران و مهندسینی که در این امر فنی،فرهنگی و هنری مهارت دارند باید مانند یک معمار و هنرمند اشراف و تسلط لازم را برابعاد تخصصی و مفاهیم امروزی حرفه خود داشته باشند.

ضمن اینکه نظری هوشیارانه و عالمانه به گذشته داشته باشند فارغ التحصیلان این رشته در واقع مهندسین معماری خواهند بود که می آموزند چگونه امروز را با بهره گیری ازتجربیات گذشته برای آینده بسازند. افرادی خواهند بود که پلی بین معماری گذشته وآینده می توانند ایجاد کنند. این افراد تاریخ را باید خوب بشناسند و قادر باشندآثار تاریخی را تجربه و تحلیل کرده و بخوانند و مفاهیم و ارزش های آن را استخراج وهوشیارانه بکار گیرند. و با بیانی امروزی به جامعه معرفی نمایند. از این رو سه مرحله آموزشی را باید طی کنند:

1. شناخت مبانی و بیان معماری امروز و کارآموزی آن

2. شناخت مبانی و بیان معماری گذشته و کارآموزی آن

3. شناخت چگونگی حفاظتو عرضه ارزشهای معماری گذشته در متن زندگی امروز و کارآموزی آن

در دوره کارشناسی تاکید مرحله سوم می باشد که جنبه های اجرایی در آن بیشتر لحاظ می شود. در دوره های کارشناسی ارشد و دکترای این رشته مکث کافی در مراحل اول و دوم که جنبه های تجربه وتحلیل و تحقیقاتی بیشتری دارد خواهد شد که در جای خود در آینده مطرح خواهد گردید. 

دوره کارشناسی مرمت و احیای بناهای تاریخی یکی از دوره های آموزش عالی است که هدف
آن تربیت کارشناسان و متخصصین متعهد و آشنا به شیوه های پیشرفته مطالعه، مرمت واحیای مجموعه ها و بافت های تاریخی ارزشمند کشور است. فارغ التحصیلان این رشته باکارآیی و دانش نظری و علمی می توانند نیازهای کشور را در امر نگهداری و مرمت واحیای علمی میراث گرانبها و تاریخی برطرف نمایند
.

حداقل طول دوره کارشناسی مرمتو احیای بناهای تاریخی 2 سال شامل 8 نیمسال 17 هفته ای می باشد
.

دروس عمومی 23واحد (جدول شماره 1
دروس پایه 23 واحد جدول شماره2)
دروس اصلی 42 واحد (جدول شماره3)
دروس تخصصی 55 واحد (جدول شماره 4 با احتساب 6 واحد پروژه نهایی
(

علاوه بر نکاتی که در مقدمه به آنها اشاره شده در ضرورت و اهمیت دوره کارشناسی مرمت و احیای بناهای تاریخی باید به این نکته مهم اشاره کرد که وجود هزاران بنا و مجموعه و بافت تاریخی مهم و ارزشمند در کشور و توجه روز افزون جامعهبه اهمیت این شواهد ارزنده در عرصه زندگی امروز و نقش موثری که دولت برای این میراث عظیم در برنامه های رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی کشور قائل است. حضورکارشناسان و متخصصین آشنا به شیوه های پیشرفته مطالعه و مرمت احیای این آثار راامری ضروری ساخته است و تربیت نیروهای متعهد و متخصص جز از طریق آموزش سطوح عالی ومستمر و فرهنگ ساز میسر نیست.

درس های رشته:


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :