درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 10 فروردين 1391

 

 

مهم ترین عوامل ایجاد سرعت عمل در کنکور چیست؟

1. مهم ترین عوامل، مطالعه ی اصولی درس ها، تمرین و تست زیاد و تسلط کامل بر مفاهیم است.

2. باید در طی سال با تست زدن زیاد، تمرین کرده باشیم. وقتی می خواهیم تست بزنیم، اول باید تمرینی بزنیم تا یاد بگیریم و بعد باید کم کم برای خودمان زمان تعیین کنیم. اگر تمرین زیاد باشد، تسلط و به دنبال آن سرعت عمل بالا می رود. در جلسه ی کنکور هم باید آرامش داشته باشیم تا بتوانیم با تمرکز کامل سؤالات را جواب دهیم.

 3. نداشتن استرس و قرار گرفتن متعدد داوطلب در شرایط شبیه کنکور با شرکت در کنکورهای آزمایشی.   

 
تحلیل آزمون چه اهمیتی دارد، و به نظر شما بهترین روش تحلیل آزمون چیست؟

 1. اصلاً تحلیل آزمون است که فایده دارد. وگرنه می توان تست های دروس را جداجدا زد. اینکه ببینیم مشکل عدم حل صحیح تست چه بوده است؛ عدم آگاهی– عدم تسلط – کم بودن وقت و .... باید سعی شود در آزمون بعدی این مشکلات رفع شود.

 2. یکی از مهم ترین قسمت های آزمون، تحلیل آزمون است. بدون تحلیل آزمون، تمام اشکال هایی که داشتیم، باقی می ماند و کار ما با آزمون ندادن تفاوتی ندارد. من هر جمعه، بعد از ظهر حدوداً 3 ساعت را به تحلیل آزمون اختصاص می دادم. تمام نکته و اشکالاتم را نت برداری می کردم و سعی می کردم تا در آزمون بعدی این اشکال ها را برطرف کنم.

  3. آزمون دادن بدون تحلیل، سنجش صرف است و کمکی به پیشرفت تحصیلی نمی کند.با تحلیل آزمون، مباحث برای چندمین بار دوره می شود.

 

برای داوطلبانی که تا به
حال درس خواندن را جدی نگرفته اند چه توصیه هایی دارید؟براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :