درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : شنبه 26 فروردين 1391

معراج فرجی / گروه انسانی

اوجگیری برای روزهای پایانی از این برههی زمانی (بهمن ماه) آغاز میشود.
معراج فرجی / رتبه‌ی 159 آزمون سراسری 89 / رشته‌ی حقوق چمران اهواز
 
 برای داوطلبانی که تا حالا کنکور را کمتر جدی گرفتهاند، چه توصیهای دارید؟ 

به اعتقاد من، اوجگیری برای روزهای پایانی از این برههی زمانی آغاز میشود و با این که ماه بهمن با خود دلسردی و ناامیدی از موفقیت میآورد، ولی دوستان بدانند که این امر طبیعی و عادیست و من نوید میدهم که طالبان رتبههای سه رقمی، هنوز میتوانند رؤیای خود را تحقق بخشند و این حکم، همان مثال دو ماراتن را دارد که تا پایان خط میتوان تلاش کرد.
 
 برخی از داوطلبان هنوز دروس نیمسال اول و برخی دروس پایه را جمعبندی نکردهاند. برای آنها چه توصیهای دارید؟

در این که دوستان تاکنون اهمال و کمکاری کردهاند، شکی نیست؛ اما هنوز وقت جبران بسیار است و باید با تأکید بیشتر روی دروس پایه، به دروس نیمسال اول هم برسند.
 
 مهمترین عوامل موفقیت شما در کنکور، چه چیزهایی بودند؟

 عوامل برای افراد میتواند نسبی باشد. عوامل موفقیت من، یکی این که انگیزهی قوی داشتم و دوم، اعتماد به نفس و توکل یعنی اینکه من میدانستم که رتبهای زیر 500 خواهم آورد؛ اما از نقش مهم خانواده در تأمین آسایش هم نباید گذشت. قابل توجه کسانی که در منزل کودک دارند! من خودم با وجود خواهر 2 سالهام که مدام شلوغ و اذیت میکرد، دست و پنجه نرم میکردم. برای این نوع دوستان، اتاق شخصی (مؤکداً درب دار!!) یا مراجعه به کتابخانه را توصیه میکنم.
 
 در ماه بهمن، برخی از داوطلبان دچار خستگی روحی و ناامیدی میشوند؛ آیا شما به این وضعیت دچار شدید و برای غلبه بر این احساس، چه توصیهای دارید؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :