درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش ترک خودارضایی:عوارض جسمی خود ارضایی

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 6 فروردين 1391

بسم الله الرحمن الرحیم

       1-  انزال زود رس : اين حالت در صورتي که خودارضايي به دفعات متعدد و زماني طولاني انجام شود در فرد پديد مي آيد به طوري که گاه حتي با فکر کردن به خيالات سکسي ، انزال صورت مي گيرد. انزال زود رس از عوارضي است که حتي بعد از ترک خودارضايي نيز همچنان همراه شخص تا آخر عمر باقي مي ماند. البته روش‌هايي براي کم اثر کردن آن در رابطه جنسي با همسر وجود دارد اما خود اين مشکل که نوعي ناتواني جنسي به حساب مي آيد ، از نظر روحي اسيب هايي را به فرد مبتلا مي زند.

 

2-     ارضا نشدن هنگام نزديکي با همسر: خودارضايي سبب مي‌شود تا شخص مبتلا هنگام همبستر شدن با همسر خود ، به طور کامل و مناسبي ارضا نشود. در يک رابطه جنسي سالم ، فرد با همسرش چنان خوب ارضا مي شود که تا مدت ها ديگر نيازي به اين رابطه پيدا نمي کند اما کسي که دچار خودارضايي است زود به زود به همسرش نياز پيدا مي‌کند و در تمام اين موارد نيز نياز جنسي او به نحو مناسب براورده نمي شود. علاوه بر اين اگر بخواهد خودارضايي نکند و فقط از همسرش استفاده کند ، هم لذت کافي نمي‌برد و هم بعد از مدت کوتاهي همسرش از مراجعه هاي مکرر وي خسته شده و او را از خود مي‌راند. اگر هم بخواهد به کمک خودارضايي خود را تامين کند که پيوسته در چاهي بي ته فرو مي‌رود و و علاوه بر گناهي که مرتکب مي‌شود ، مشکلاتش حادتر خواهد شد.

 

3-     به هم ريختن فرم ظاهري بدن مانند سياه شدن و کبودي اطراف چشم ، گود رفتن چشم ها ، برآمدگي گونه ، بزرگ شدن شکم ، حالت قوز پيدا کردن ، تغيير حالت ستون فقرات و ... .خود شخص مبتلا به راحتي متوجه اين تغيير حالت ها مي‌شود . به همين دليل بسياري از افراد مبتلا اين تغيير ظاهر برايشان يک دغدغه ذهني مي‌شود و به دنبالش احساس حقارت و ... در وجودشان سرازير مي‌شود که منشا بسياري از بيماري‌هاي رواني از جمله نااميدي و ياس و افسردگي و ... مي‌شود.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :