درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 7 فروردين 1391

 

اگر مي خواهيد بچه دار شويد،قبل از بچه دار شدن بايد تدابيري بيانديشيد تا مادر در دوران بارداري كمتر دچار مشكل شود،اما چه اعمالي؟

 

امروزه خیلی از خانم های جوان قبل از بچه دار شدن سال های زیادی از قرص های ضدبارداری استفاده می كنند و بیشتر آنها بلافاصله پس از قطع مصرف قرص باردار می شوند اما بعضی ها هم مدت طولانی تری را در انتظار بچه دار شدن می مانند. حتی ممكن است شروع چرخه قاعدگی آنها با تاخیر همراه باشد. خیلی از خانم های جوان نگرانند كه این قرص ها توانایی باروری شان را كم كند؛ در حالی كه همین قرص ها جلوی خیلی از قاعدگی های دردناك، بیماری های لگنی و بارداری های ناخواسته را می گیرد. تا به حال هیچ نشانه ای از اینكه قرص های ضدبارداری باعث ناباروری شوند، پیدا نشده است...بیشتر خانم هایی كه پیش از مصرف قرص قاعدگی منظمی داشته اند چرخه تخمك گذاری شان حداكثر تا 6 ماه پس از قطع قرص برمی گردد. دوره های تخمك گذاری نامنظم هم ممكن است به دلیل نشانگان تخمدانی پلی كیستیك ( PCO) باشد كه با مصرف قرص های ضدبارداری منظم می شوند. موارد دیگری مانند وزن، سلامت، استرس و تمرین های ورزشی هم می توانند بر الگوی قاعدگی تاثیرگذار باشند. خانم هایی كه مبتلا به نشانگان PCO هستند یك ناهماهنگی هورمونی دارند كه باعث پریودهای نامنظم و افزایش وزن می شود.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :