درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 18 ارديبهشت 1391

توجه زنان جوان کشور را بايد به مقوله سقط جنين و ناباروري جلب کرد. از نظر علمي حداکثر سن باروري در زنان 24 سال است که تا 30 سال تقريبا ثابت مي‌ماند و بعد از 35 سالگي به علل فيزيولوژيکي که به طور طبيعي در بدن خانم ها اتفاق مي‌افتد ريسک ناباروري، سقط و ناهنجاري‌هاي جنيني افزايش مي يابد.

دکتر اشرف معيني، فوق تخصص نازايي و دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت‌وگو با ايسنا، به عنوان يک توصيه پيشگيري کننده و بهداشتي به زنان جواني که اگر در پي فرزند هستند و زندگي آنها از نظر روحي و رواني به وجود فرزند وابسته است؛ توصيه کرد: بعد از ازدواج، فرزندان خود را به دنيا آورده و خانواده‌شان را تکميل نمايند و سپس با استفاده از وسايل جلوگيري از باردارري، صاحب فرزندان بيشتري نشوند.

اين عضو تيم پژوهشکده رويان گفت: مردم فکر مي کنند که در سال‌هاي اخير تعداد زوج‌هاي نابارور افزايش پيدا کرده است در صورتي که براساس آمار ميزان ناباروري افزايش پيدا نکرده است بلکه سن ازدواج خانم ها و به تبع آن سن اولين بارداري افزايش يافته است.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :