درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش اموزش مسایل جنسی زناشویی...رابطه جنسي سالم

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 24 ارديبهشت 1391

رابطه جنسي سالم چگونه رابطه اي است؟

رابطه جنسي سالم دربرگيرنده ابراز آگاهـانه و مثبت انرژي جنسي در راستاي افزايش عزت نفس، سلامت جسمي، رابـطـه عـاطـفـي و تـعـالي شخـصـيت بــا منفعت دو سويه ميباشد.
رابـطـه جنـسـي سـالـم مـثـبت و پــر مايه بوده و به چگونه ارتـبـاط بـرقـرار کـردن و پذيـرش و دهـش عشـــق توسط ما بستگي دارد.
رابطه جنسي سالم به معني توانايي در لذت بردن و کنترل رفتار جنسي و تناسلي است، عاري از هرگونه احساس ترس، شرمساري، گناه و باورهاي غلط.
رابطه جنسي سالم شکلي از ارتباط برقرار کردن ميباشد که از طريق آن ما احساسات، افکار و لذت را مبادله ميکنيم.
يک رابطه جنسي سالم مستلزم چنين شرايطي است: رضايت- برابري - احترام-اعتماد - ايمني - مسئوليت.
رضايت: يعني شماقادر باشيد آزادانه و براحتي انتخاب کنيد که در فعاليت جنسي شرکت کنيد يا که نکنيد. همچنين شما قادر خواهيد بود هر زمان که لازم ديديد فعاليت جنسي در حال انجام را متوقف سازيد. فارغ از هر گونه تحميل و اجبار.
برابري و مساوات: يعنيحس شما از اقتدار فردي هم سطح اقتدار فردي شريکتان باشد. هيچ يک از طرفين بر ديگري تفوق و استيلا نخواهند داشت.
احترام:يعني شما و شريکتان متقابلا به شخصيت، خواسته ها، نيازها و مرزهاي يکديگر احترام ميگذاريد.
اعتماد:يعني شما و شريکتان از لحاظ جسمي و احساسي به يکديگر اعتماد داريد.
ايمني:يعني شما و شريکتان در نحوه برقراري رابطه جنسي احساس امنيت و ايمني ميکنيد. شما در رابطه با زمان، مکان و چگونگي فعاليت جنسي راحت بوده و حق انتخاب داريد. شما از احتمال عدم حاملگي ناخواسته، انتقال بيماريهاي مقاربتي و صدمات جسمي اطمينان داشته و احساس امنيت ميکنيد.

مسئوليت:يعني شما مي بايست مسئوليت عواقب و تبعات رفتارها و فعاليتهاي جنسي خود را بعهده بگيريد. همچنين پيش از برقراري هرگونه رابطه جنسي مي بايست از دانش جنسي کافي برخوردار باشيد.

چگونه يک رابطه جنسي سالم و ناسالم را از هم تشخيص دهيم:براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :