درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391

اداره اقتصاد يک کشور از طريق کنترل مالی و پولی آن امکان پذير است و بايد طبق برنامه ريزی های مشخص و هدف دار جلو رفته، با کنترل و نظارت بسيار دقيق خاتمه يابد.برنامه ريزی های مالی و پولی باعث می شود که منابع مختلف و نيروی انسانی موجود بطوره ماهنگ به طريقه سالم در جامعه به کار افتد و ضمن ارائه حداکثر کارائی، نتايج ازپيش تعيين شده نيز حاصل شود. 

بانکداری در هر کشور يکی از ابزارهای مهم در اجرای سياست های پولی بوده و در عين حال بهترين منبع آمار و اطلاعات جهت سياستگذاري های مذکور است. تجزيه و تحليل دقيق عملکرد بانکها، چگونگی اجرای سياستهای پولی را نشانداده، علل عدم کاربرد بعضی از خط مشی ها را بخوبی کشف می کند و در اختيار قرار میدهد.

رشته مديريت امور بانکی بر حسب مشاغل بسيار متنوعی که فارغ التحصيلان آن در بانکها عهده دار می شوند به حوزه های وسيع بانکداری داخلی (سازماندهی مديريت شعب، اعتبارات،اطلاعات، سرمايه گذاری، روابط عمومی، خدمات و ...) و بانکداری بين المللی (واردات،صادرات، اعتبار، اسناد و ...) تقسيم می شود که برای هر يک از اين حوزه ها اطلاعات ومعلومات مشترک و اختصاصی مورد نياز است.

ضرايب دروس دبيرستانی مربوط به اين رشته در آزمون ورودی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی عبارتند از
:
ضريب 4 برای درس رياضی، ضريب 2 برای درس اقتصاد، ضريب 2 برای درس ادبيات فارسی، ضريب 1 برای زبان عربی، ضريب 1 برای درس تاريخ و جغرافيا، ضريب 1 برای درس علوم اجتماعی، ضريب 1 برای درس فلسفه و ضريب 1 برای درس روانشناسی
.
علاقه به مسائل مديريتی و اقتصادی وهمچنين داشتن پايه قوی در رياضيات و آمار می تواند از عوامل موفقيت در اين رشته باشد.

درسهای رشته :براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :