درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391

لیلا فلاح نژاد / گروه انسانی

روی دروس دبیرستان تمرکز کنید و آنها را به طور مطلوب جمعبندی کنید.
لیلا فلاح نژاد / رتبه: 284 منطقه‌ی 3 آزمون سراسری 89 / رشته‌: زبان و ادبیات عربی / دانشگاه: تهران
 
  برای موفقیت دانش‌آموزان دبیرستانی در امتحانات ترم اول، چه توصیهای دارید؟ برای جمعبندی دروس، چه پیشنهادی برای آنها دارید؟

دانشآموزان سال سوم به علت تأثیر معدل سال سوم در كنكور، باید تمركز اصلیاش بر روی دروس پایه باشد؛ ولی در عین حال، باید سعی كنند، دروس سال سوم را در همین امتحانات، جمعبندی كنند. توصیهی من این است كه بعد از مطالعهی دروس به صورت تشریحی و حل تمرینات تشریحی و از همه مهمتر، خلاصهنویسی كردن و زدن تست مبحثی را فراموش نكنند زیرا باعث میشود آنها با سبك سؤالات كنكور آشنا شوند.
 
  مهم‌ترین عوامل موفقیت شما در كنكور، چه چیزهایی بودند؟

تلاش مداوم، داشتن برنامهریزی، داشتن هدف و تلاش برای رسیدن به آن، بهرهگیری از مشاوران با تجربه و از همه مهمتر، توكل بر خدا و كمك و یاری بیوقفهی خداوند، از مهمترین عوامل موفقیت من محسوب میشوند.
 
  میزان اهمیت دروس پایه در كنكور چقدر است؟ این دروس چه تأثیری بر رتبه‌ی اكتسابی شما داشتند؟

از آنجایی كه 60% سؤالهای كنكور از سال پایه است، اهمیت این دروس، واضح و روشن است. در واقع، بسیاری از دروس پایه مثل عربی، پیش نیاز دروس پیشدانشگاهی است و یا درسی مثل اقتصاد و روانشناسی و منطق كه تنها یك كتاب دارد و آن هم در سال پایه است. تأثیر درصدهای این دروس در كسب رتبهی من، بسیار بالا بوده است.
 
  آزمون‌های آزمایشی میتواند چه تأثیری بر وضعیت داوطلبان در سالهای پایه داشته باشد؟ آزمون مناسب، چه آزمونی است؟

از آنجایی كه یكی از اهداف كنكور آزمایشی، شبیهسازی شرایط كنكور است، دانشآموزان در سال پایه میتوانند با آزمون دادن، تكنیكهای آزمون را یاد بگیرند و از همان سال پایه، شیوهی كنكوری درس خواندن را یاد بگیرند. با تحلیل آزمون، اشكالات مهارتی و علمی خود را برطرف كنند و از همه مهمتر، مدیریت زمان را یاد بگیرند. یك آزمون آزمایشی خوب و مناسب، آزمونی است كه به داوطلب كمك كند، یك ارزیابی واقعبینانه از آخرین وضعیت خود داشته باشد تا بتواند روند برنامهریزی و مطالعاتی خود را تغییر دهد.
 
  اگر دوباره آزمون بدهید، چه اشتباهی را تكرار نمی‌كنید؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :