درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 25 ارديبهشت 1391

یاسمین سلامت / گروه ریاضی

بیش از پیش روی هدف خود متمرکز شوید و با تمام توان به سمت هدفتان حرکت کنید.
یاسمین سلامت / رتبه: 53 آزمون سراسری 89 / رشته: مهندسی مکانیک دانشگاه شریف

  دانشآموزان سال اول و دوم دبیرستان برای رسیدن به موفقیت، چگونه برنامهریزی میكنند؟ 

بهتر است که درسهای خود را به موقع بخوانند و آنها را برای شب امتحان نگذارند و سعی کنند درسها را به خوبی بفهمند تا پایهریزی خوبی برای سالهای سوم و پیشدانشگاهی داشته باشند، زیرا یک پایهریزی قوی، کمک بسیار زیادی به داوطلب در سال کنکور میکند.
 
  برای موفقیت دانشآموزان دبیرستانی در امتحانات ترم اول، چه توصیهای دارید؟ برای جمعبندی دروس، چه پیشنهادی برای آنها دارید؟

خوب است که از حدود 10 روز قبل از شروع امتحانها، یک برنامهریزی واقعبینانه برای امتحانها بکنند و سعی کنند از چند روز قبل از شروع امتحانها، برای مطالعه اقدام کنند و حتی در روزهای قبل یک امتحان، برای امتحانهای بعدی که فکر میکنند، مشکلتر است، آماده شوند و مطمئن باشند که با یک برنامهریزی خوب و شناخت خوب از نقطهضعفها و قوتهای خود، میتوانند امتحانات را با موفقیت خوبی به پایان برسانند.
 
 مهمترین عوامل موفقیت شما در كنكور، چه چیزهایی بودند؟

در زمان قبل کنکور و در سال پیشدانشگاهی، خلاصهنویسی، تحلیل آزمون و برنامهریزی به من کمک خیلی زیادی کرد.گرچه عواملی مانند معلم خوب و تستهای خوب، عوامل مهمی هستند، اما تضمین کنندهی موفقیت 100% شما در کنکور نیستند و همه چیز به تلاش فرد بستگی دارد.
در مورد جلسهی کنکور، میتوانم بگویم که من بخش مهمی از نتیجهی خود را مدیون آرامش خود بودم که فکر میکنم که اگر آن را نداشتم، هرگز همچین نتیجهای نمیگرفتم.
 
  میزان اهمیت دروس پایه در كنكور چقدر است؟ این دروس چه تأثیری بر رتبهی اكتسابی شما داشتند؟

خوب حدود 60-70% سؤالات کنکور از دورس پایه هستند ( به طور مستقیم) و سؤالات پیش هم با تسلط خوب بر دروس پایه، قابل پاسخگویی هستند و هرچه قدر بر این دروس مسلطتر باشند، موفقیت آنها بیشتر است.
 
  آزمونهای آزمایشی میتواند چه تأثیری بر وضعیت داوطلبان در سالهای پایه داشته باشد؟ آزمون مناسب، چه آزمونی است؟

آزمونهای آزمایشی به عنوان معیاری برای سنجش تواناییها و مشکلات فرد، بسیار حائز اهمیت است، به شرطی که به آن به عنوان یک امتحان روتین هفتگی، نگاه نکنند و یا بالعکس. نسبت دادن مستقیم نتیجهی کنکورهای آزمایشی به نتیجهی کنکور نیز کار بسیار غلطی است و مهمتر از هر آزمونی، تحلیل آن است.
آزمون مناسب، آزمونی ست که یکنواختی موضوع نداشته باشد و یا یک امتحان سرعتی نباشد و تلاشی برای آزمایش آموختهها باشد. همچنین جامعهی آماری نسبتاً مناسبی داشته باشد و کارنامهی آن، اطلاعات سودمندی راجع به عملکرد فرد و مقایسهی آن در جامعهی آماری داشته باشد.
 
  اگر دوباره آزمون بدهید، چه اشتباهی را تكرار نمیكنید؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :