درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 خرداد 1391
دروس سال سوم دبیرستان، اولویت مطالعه در نوروز است.
محمدحسین ایجادی / رتبه‌: 111 / مهندسی برق دانشگاه تهران
 
 انگیزه اصلی شما در دوران کنکور چه چیزی بود؟ چگونه میتوان در خود هدف و انگیزه ایجاد کرد؟
من از همان بدو ورود به دبیرستان، خیلی علاقه به کار با وسایل برقی و نظیر آن داشتم و در دورهی پیشدانشگاهی، همین علاقه باعث شد تا رشتهای که در حال حاضر در آن تحصیل میکنم را هدف قرار بدهم. عوامل ایجاد انگیزه در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. یکی از این عوامل را، علاقه به گرایشی خاص و دیگری را رسیدن به جایگاه اجتماعی خاصی میدانم و ... . نکتهی مهم این است که بدون انگیزه، انجام تقریباً هیچ کاری مقدور نیست. مهم نیست که این عامل انگیزش چه باشد، مهم این است که وجود داشته باشد. به نظر من آرزوهای افراد میتواند منبع خوبی برای انگیزش باشد.

 دورهی مطالعاتی نوروز چه اهمیتی دارد؟ و این دوران در موفقیت شما چه سهمی داشت؟
این روزها تعداد زیادی از داوطلبان به دلیل خستگی یا عقب ماندن از برنامه، یا هر چیز دیگر، از ادامهی راه ناامید هشتند. پس هرکس بتواند در این دوران از رقبای خود جلو بزند احتمال موفقیتاش بیشتر میشود. به این دلیل اگر دوران عید را دوران طلایی بنامیم، اقراق نکردهایم. البته به نظر من طلاییتر از آن دو سه ماه بعد از آن است. من خودم خیلی از دوران عیدم راضی نبودم و به دلیل وسواسهایی که در درس خواندن داشتم، نتوانستم از این زمان، به خوبی استفاده کنم، که این یکی از اشتباهات من در سال کنکور بود.
 
 بهترین روش را برای مرور و خواندن درسها در دوران عید، چه روشی میدانید؟
به نظر من با مرور خلاصهی دروس و خلاصهنویسی، تستهای علامتدار و تورق سریع کتاب در یک نوبت، میتوان دروس را مرور کرد و با زدن چند تست جدید استاندارد، تسلط خود را در دروس بالاتر برد.


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :