درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : شنبه 27 خرداد 1391
شایان کاشفی /گروه تجربی
سحرخیز بودن میتواند بسیار به درسخواندن
داوطلب کمک کند.
شایان کاشفی، هماکنون دانشجوی رشتهی علوم پزشکی دانشگاه تهران است. او که دارای مدال برنز کشوری المپیاد زیستشناسی است، با معدل کتبی 30/18 دیپلم گرفته و در کنکور سراسری نیز توانسته رتبهی 316 را در سهمیهی منطقهی 1 کسب کند.

 روش مرور و جمعبندی دروس در ماههای پایانی باید چگونه باشد؟ چه کارهایی در اولویت قرار دارند؟
من به شخصه نمونه سؤالات کنکورهای سالهای قبل را برای خودم به صورت آزمون برگزار کردم و درسها را به این شیوه دوره کردم و به نظر من هر چه بیشتر اینکار را انجام دهند، برایشان بهتر است. پس از آزمونها نیز نقطهضعفهایشان را پیدا کنند و آنها را مرور کنند. اگر خلاصهنویسی هم انجام دادهاند، الآن بهترین زمان برای دورهی این خلاصههاست.

 چگونه خواب خود را تنظیم میکردید؟ داوطلبان در ماههای پایانی، چه میزان از وقت خود را باید به خواب و استراحت اختصاص دهند؟
هرچه زودتر بخوابند، در نتیجه زودتر بلند خواهند شد. پس سعی کنند که ساعت خوابشان خیلی دیر نباشد. در کل، سحرخیز بودن میتواند بسیار به درس خواندن داوطلب کمک کند. به نظر من حدود 7-6 ساعت خواب در روز میتواند برای داوطلب کافی باشد و احتیاجی به بیشتر خوابیدن نیست. همچنین اگر صبحها زودتر بلند شوند، شبها راحتتر خوابشان میبرد و میتوانند خوابشان را تنظیم کنند.

 


 مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور چه چیزی بود؟


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :