درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 خرداد 1391
سعی کنید به نتیجهی کنکور فکر نکنید و کار خودتان را انجام دهید

علی یمینی، هماکنون دانشجوی رشتهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است او در سال سوم دبیرستان با معدل کتبی 14/19 دیپلم گرفته است و در کنکور سراسری نیز توانست رتبهی 99 را در سهمیهی منطقهی 1 کسب کند.
 
 شرایط خانواده در دو ماه باقیمانده باید چگونه باشد؟ خانوادهها چگونه میتوانند به فرزندانشان کمک کنند؟

خانه‌‌ها باید هم از نظر سر و صدا و هم از نظر مسائل خانوادگی آرام باشد تا داوطلب درگیر حاشیهها نشود و بتواند تمام حواسش را به درس خواندن اختصاص دهد. همچنین باید از نظر تغذیه نیز به فرزندانشان برسند. مادرم من در دوران قبل از کنکور خیلی مراقب تغذیهام بود و هیچ وقت نمیگذاشت از لحاظ بدنی ضعیف باشم یا به مشکل برخورد کنم.

مهمترین عوامل موفقیت شما در کنکور چه چیزهایی بودند؟

در درجهی اول امید داشتن و روحیهی جنگجویی بود. من در طی دوران کنکور همیشه روحیهام را حفظ میکردم و هیچوقت ناامید نمیشدم و به تلاشم ادامه میدادم. شما داوطلبان هم اگر تلاش کنید و پشتکار داشته باشید و روحیهتان را از دست ندهید، حتماً موفق میشوید.

 چه توصیههایی به داوطلبان در دو ماه پایانی دارید؟

سعی کنند از خلاصهنویسیهایی که انجام دادهاند، استفاده کنند و با آنها درسها را مرور کنند و همچنین آزمونهای مشابه کنکور را ببینند زیرا این آزمونها بهترین مرجع برای مرور درسها به شیوهی کنکور هستند.

 چه عواملی باعث میشود تا داوطلب نتواند در روز کنکور نتیجهی همیشگیاش را تکرار کند؟
 


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :