درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بخش روانشناسی اسلامی...قرآن درماني و تاثير سحرانگيز آن

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 خرداد 1391

قرآن درمانی در حال رشد فزاینده ای در کشورهای مختلف جهان و بویژه درسالهای اخیر است و همواره بر این امر تاکید گردیده است که اساساً قرآن در درمان اشخاص مبتلابه وضعیت های مختلف پزشکی کارایی بسیاری دارد...

 

 

 

 

 قرآن، نسخه اي است كه حقيقت آن اقيانوسي بيكران و رسيدن به اعماق آن جز براي راسخون در علم و ائمه هدي (ع) ميسر نيست. تاثير شگرف اين نعمت الهي در درمان دردها تا جايي است كه برخي از كشورها براي درمان بيماريهاي رواني به آن روي آورده اند. مقاله حاضر كنكاشي است پيرامون تاثير قرآن در درمان انواع بيماريها كه با هم آن را از نظر مي گذرانيم.
    سالها دل طلب جام جم از ما مي كرد
    آنچه خود داشت ز بيگانه تمنا مي كرد
    از ابتداي آفرينش، بشر در پي سايباني براي رسيدن به آرامش مي گردد. براي آدمي، كنجي كه در آن آرامش سيطره يافته باشد از سيطره بر عالم ناآرام خوشايندتر است. او همواره به دارويي براي شفاي دردها و آلام روحي خويش محتاج است. اين ميل در زمانهاي مختلف به طرق گوناگون مورد توجه قرار گرفته است، بگونه اي كه خاستگاه بسياري از جرياناتي كه روان آدمي را مورد هدف قرار داده اند، وجود همين كشش باطني در وي بوده است. جرياناتي كه گاه راه به ملكوت وجودي انسان دارند و عزت و آرامش حقيقي را برايش به ارمغان مي آورند و گاه او را به حضيض حيراني و ذلت مي كشانند و بن بستهايي بي بازگشت را ثمره تلاشهاي ناميمونش مي نمايند.
    بي ترديد در ميان خيل كثير جريانات معنوي اي كه ادعاي انحصار ويژه شاهراه سعادت و آرامش را براي خود دارند آنهايي موثق ترند كه از عقبه و پيشينه روشنتر و مطمئن تري برخوردار بوده و پديدآورندگانش، خود در منتهاي آرامش و عزت باشند؛ بگونه اي كه هيچ عامل داخلي و خارجي اي نتواند موجب به وجود آمدن ذره اي ناآرامي، دشواري و ذلت در وجود آنها شود. كه اين امر يعني رسيدن به اوج آرامش، عزت و سعادت درجهان پيچيده و پر اسراري كه آگاهي از لايه هاي پيدا و پنهانش جز براي وجودي كه احاطه كامل بر تمامي ابعاد آن داشته باشد ميسر نيست. همان وجودي كه تغيير در ذات و صفاتش محال بوده و از تمامي ابعاد مادي و معنوي ديروز، امروز و فرداي موجودات آگاهي داشته و بر آنها مسلط و محيط است.
    آري، از آنجا كه هر سازنده اي خود بيش از هر فرد ديگري به مختصات، ويژگي ها و نيازهاي آنچه ساخته است آگاه است لذا يقيناً برنامه، نسخه و دستورالعمل هايي را هم كه به آفريده خويش تجويز و پيشنهاد مي كند از تمامي نسخه هاي ديگر مفيدتر و موثرتر است. يگانه آفريدگار عالم و آدم، از آنجا كه از آفرينش خود هدفي والارا دنبال مي كند لذا به جهت هرچه بهتر و كاملتر رسيدن به آن هدف عالي، مجموعه برنامه هايي را از طريق برگزيدگان و پيامبران خويش بر آفريده هايش عرضه كرده و نسخه نهايي و كمال يافته آنرا به عنوان آخرين كتاب انسان ساز و الهي به همراه آخرين رسول خويش حضرت محمد مصطفي (ص) به تمامي بشريت ارزاني داشته است تا با تاسي و پيروي از آن به نهايت كمال يافتگي، عزت و آرامش دست يابند.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :