درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 18 مهر 1391

يکي از اولين مسائلي که پس از شروع زندگي مشترک ذهن بسياري از زوج ها را درگير مي کند، فرزندآوري است.

زوج ها به خوبي مي دانند که وقتي پدر و مادر شدند، بايد بيشتر وقت خود رابه فرزند و مسائل تربيتي او اختصاص دهند. بنابراين در بيشتر موارد چندسالي صبر مي کنند تا تکليف زندگي شان روش تر شود اما درباره فرزندآوري جست وجو و تحقيق کافي نمي کنند.اين در حالي است که حتي چگونگي انديشيدن به فرزندي که هنوز نيامده روي شخصيت کودک تاثير مي گذارد.

از اين رو نحوه انديشيدن درباره فرزند و فرزندآوري اهميت زيادي دارد. اگر به اين موضوع علاقه مند شده ايد، ادامه مطلب را مطالعه کنيد.فلسفه ذهني ورواني که به واسطه آن افراد به داشتن فرزند تمايل پيدا مي کنند، همان انديشه فرزندآوري است. اين ذهنيت از آن جا اهميت دارد که اولين گام والدين در پرورش و تربيت کودک محسوب مي شود و چنان که در دين اسلام و روايات هم تاکيد شده است، والدين بايد با انديشه سالم و ذهن پاک به فرزندآوري اقدام کنند. والدين به طور ناخودآگاه طبق فلسفه اي که از فرزندآوري در ذهن دارند، براي کودک وقت مي گذارند، حساسيت نشان مي دهند، تنبيه و تشويق مي کنند، براي آموزش او تلاش مي کنند، از او انتظار دارند و غيره. در واقع اين انديشه، شاکله تمام برخوردها و رفتارهاي ما با کودک است و داشتن انديشه تک بعدي، ناقص يا ناکارآمد بر تربيت و پرورش کودک تاثير مستقيم مي گذارد. البته اين نکته از ناب ترين، پيچيده ترين و اساسي ترين مواردي است که در حال حاضر در زمينه مهارت هاي فرزندپروري مطرح شده است.

حامد سيامکي خبوشان کارشناس ارشد روان شناسي باليني و عضو سازمان نظام مشاوره و روان شناسي با بيان اين مقدمه به خراسان مي گويد: وقتي والدين به قصد داشتن دختر يا پسر اقدام به فرزندآوري مي کنند، در واقع خشت تربيت کودک را از همان آغاز کج گذاشته اند زيرا اگر جنسي که مي خواستند به دنيا بيايد نسبت به او ذهنيت دردانه بودن و يکي بودن دارند و تربيت صحيحي را پايه ريزي نمي کنندبراي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :