درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

روان شناسی کودک...فرزندتان را وابسته نكنيد

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : جمعه 28 مهر 1391

يكي از شايع‌ترين اختلالات در كودكان، اضطراب جدايي است كه سلامتي آنها را مورد تهديد قرار مي‌دهد. اضطراب جدايي، نشانه‌اي از آگاهي كودك از جدا شدن والد (مادر – پدر)، مراقب يا پرستار است كه كودك در هنگام جدايي احساس ناراحتي و ترس مي‌كند. اين نوع اضطراب از 18ماهگي تا سه‌سالگي امري طبيعي است كه بخشي از رشد طبيعي فرد محسوب مي‌شود اما اگر بنا به هر دليلي اين اضطراب ادامه داشته باشد و به صورت نگراني مفرط نسبت به والد يا فردي كه كودك به شدت به آن وابسته است به وجود آيد، از آن با نام اختلال اضطراب جدايي نام مي‌برند. آمارها حاكي از آن است كه چهار تا پنج‌‌درصد كودكان از اين اختلال رنج مي‌برند كه در صورت عدم پيگيري مي‌تواند تا بزرگسالي ادامه يابد. روانشناسان، خانواده‌هاي تك‌والدي، محيط پر از استرس، مشكلات خانوادگي و نقل مكان را از جمله علل شايع بروز اختلال اضطراب جدايي در كودكان مي‌دانند.


در رابطه با عوامل و نشانه‌هاي اختلال اضطراب جدايي كودكان، برخورد والدين با اين قضيه و نوع درمان آن با «مهرناز يكتا»، كارشناس ارشد روانشناسي باليني گفت‌وگو كرده‌ايم كه در زير مي‌خوانيد:

علل اصلي اختلال اضطراب جدايي در كودكان را در چه مي‌دانيد؟براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :