درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : شنبه 08 مهر 1391
در بین انسانها، فرد کامل و بدون عیب و نقص وجود ندارد و هر یک از ما دارای نقاط ضعف هایی در زندگی و در روابط اجتماعی هستیم؛ اما برخی از این عیوب، خطر چندانی برای زندگی زناشویی ما ندارند و زندگی زناشویی ما را خیلی تهدید نمی کنند. لذا از ذکر آنها خودداری می کنیم بلکه در اینجا فقط به ذکر عیوبی می پردازیم که وجود آنها قطعا زندگی مشترک آینده را تهدید می کنند، وتحمل آنها غیرممکن می باشد.


در این مقاله، افرادی که از نظر روحی غیر قابل دسترس هستند و افرادی که هنوز به نامزد یا همسر قبلی خود فکر می کنند را مورد بررسی قرار می دهیم.
افرادی که از نظر روحی غیر قابل دسترس هستند.


« از کسانی که احساسات و عواطف شان کرخت است، دوری کنید.»


جمله بالا به خوبی می تواند توصیف کننده افرادی باشد که از نظر روحی قابل دسترس نیستند. همه ما در زندگی خود با افرادی از این تیپ شخصیت برخورد داشته ایم. این افراد هیچ گونه عواطف و احساساتی از خود در رابطه با دیگران نشان نمی دهند. تصور کنید که داشتن زندگی مشترک با این افراد چقدر مشکل است.این افراد دارای نشانه های زیر هستند:


الف- نمی توانند احساسات و عواطف خود را نشان دهند

انسان از زندگی و هم نشینی با کسی که نمی تواند احساسات خود را نشان دهد هیچ گونه لذتی نمی برد، همه ما انسان ها در غمگینیِ دوست خود، غمگین و از شادیِ او شادمان می شویم. وقتی که دوست ما غمگین باشد. غمگینی ما، غم او را کاهش نمی دهد اما به او احساس آرامش خواهد داد و همچنین با شادمان بودن ما، دوستانمان نیز احساس شادی بیشتری خواهند نمود. اما کسی که نمی تواند این احساس شادی و غم خود را نشان دهد، بود و نبودش هیچگونه لذتی به ما نخواهد داد. لذا از زندگی با چنین افرادی برحذر باشید و هرگز خود را درگیر چنین روابطی نکنید.

ب- نمی تواند یا نمی خواهند درباره احساسات خود صحبت کنند

در زندگی مشترک آنچه باعث تحکیم روابط می شود در میان گذاشتن احساسات، نظرات و نگرش های مختلف با نامزدتان می باشد. افرادی که نمی توانند درباره احساسات خود با دیگران صحبت کنند، نمی توانند با دیگران رابطه برقرار کنند. این افراد اگر ازدواج هم کنند، فقط در زیر یک سقف و در یک خانه مشترک زندگی می کنند اما هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند.

بین یک زن و شوهر هیچ چیز مخفی و محرمانه ای نباید وجود داشته باشد و زن و شوهر باید تمام اسرار و احساسات خود را با هم در میان بگذاریم و همین عامل باعث تحکیم روابط زناشویی آنها می شود.افرادی که از نظر عاطفی خشک و بی احساس هستند، نمی توانند به دیگران اعتماد کنند و به علت این بی اعتمادی نمی توانند رازهای خود را برای دیگران بیان نمایند؛ به همین علت از بودن در کنار دیگران لذت نمی برند

ج- نمی توانند به راحتی به دیگران اعتماد نمایندبراي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :