درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

اخبار./...........ایران پایتخت انجام عمل‌های زیبایی در دنیا

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
اخبار./...........ایران پایتخت انجام عمل‌های زیبایی در دنیا
  • تاریخ ارسال : جمعه 07 مهر 1391

دکتر علیرضا مصباحی در خصوص وضعیت انجام عمل های بینی در ایران تاکید کرد: بیشترین تعداد عمل‌های بینی دنیا در ایران انجام می شود که طی چند مدت گذشته شاهد افزایش عمل های بینی از جانب آقایان هستیم. ایران به دلیل انجام بیشترین تعداد عمل های زیبایی عنوان پایتخت انجام عمل های زیبایی در دنیا معروف است.
دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران گفت: ایران به دلیل انجام بیشترین تعداد عمل های زیبایی عنوان پایتخت انجام عمل های زیبایی در دنیا معروف است.

به گزارش مهر، دکتر علیرضا مصباحی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص وضعیت انجام عمل های بینی در ایران تاکید کرد: بیشترین تعداد عمل‌های بینی دنیا در ایران انجام می شود که طی چند مدت گذشته شاهد افزایش عمل های بینی از جانب آقایان هستیم.

وی تصریح کرد: مشاوره خوب باید در اولویت انجام عمل های زیبایی و بخصوص بینی قرار داشته باشد و در این میان پزشکان وظیفه دارند بهترین مشاوره را به بیماران و مریضان خود ارائه دهند.

مصباحی با بیان اینکه چشم و هم‌چشمی از مهمترین دلایل انجام عمل های بینی و زیبایی در ایران است، افزود: از جمله عواملی که باعث افزایش این تعداد عمل در ایران شده بحث چشم و هم‌چشمی در میان بانوان است و متاسفانه اکثر چنین عمل هایی با نارضایتی مریض همراه است.

دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران تصریح کرد: زیبایی بحثی است که مورد توجه همگان است، اما در این میان باید توجه داشت که انجام عمل های بینی کاری فوق تخصصی و سخت است ولی به هیچ عنوان نمی توان انتظار داشت که بینی یک مریض بعد از عمل دقیقا مشابه دیگری باشد.

وی ادامه داد: در این میان برخی از افراد ناآگاه نیز با مراجعه به پزشکان غیرمتخصص موجبات آزار و اذیت خود را فراهم می کنند که تذکر ما به مردم مراجعه و انجام عمل های زیبایی با استفاده از متخصصین است.

مصباحی گفت: شبیه سازی کامپیوتری که قبل از عمل های بینی در مطلب برخی از پزشکان انجام می‌شود، غیرمنطقی و غیراصولی است، زیرا بینی عضوی از بدن است بنابراین باید تابع قوانین جراحی باشد.

*هیچ گونه عمل زیبایی بینی به بوسیله لیزر انجام نمی شود

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سوالی در خصوص انجام عمل لیزر برای زیباسازی بینی تاکید کرد: انجام عمل بینی بوسیله لیزر کذب محض و غیرواقعی است، زیرا تاکنون در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی روی نداده و چنین هم نخواهد شد.

دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران ادامه داد: متاسفانه تبلیغات نادرست و عدم اطلاع کافی مردم از چنین عمل هایی باعث بروز مشکلات فراوان برای مریضان می شود.

مصباحی تاکید کرد: دستگاه های کوچک‌کننده بینی صحت ندارد و مردم نباید به چنین تبلیغاتی نیز اعتماد کنند، زیرا تاکنون هیچ دستگاهی درست نشده است که بتواند غضروف را بدون انجام عمل جراحی ساماندهی کند.

وی یادآور شد: عمل های زیبایی زیر سنین 17 سالگی برای بانوان و 18 سالگی برای آقایان نباید انجام شود و امروز نیز میانگین سنی چنین عمل هایی در ایران 20 تا 35 سال است.

دبیر انجمن علمی راینولوژی ایران در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری سمینار دو روزه تازه های رینوسینوزیت در شیراز گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما بیماری هایی از جمله سینوزیت در کشور افزایش خواهد یافت به همین دلیل در این سمینار دو روزه تازه های رفع این بیماری ها را بررسی کردیم.

مصباحی افزود: 21 سخنرانی و دو میزگرد از جانب متخصصین این امر برگزار می شود که آخرین و جدیدترین متد رفع این بیماری مورد بررسی قرار می گیرد. سمینار تازه های رینوسینوزیت به مدت دو روز در شیراز برگزار می شود.