درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 02 آبان 1391

بررسي رابطه ي بين خود کارآمدي عمومي و سلامت روان در دانشجويان
پژوهشگر : محمد مصطفوي

 

چكيده:
شواهد حاكي از آن است كه باورهاي حاكي از خودكارآمدي بالا، مانع تأثيرات فشارزا مي شوند وكاركرد نظام ايمني بدن را افزايش مي دهندو يافته هاي پژوهش حاضر ، كه به منظور ارتباط خودكارآمدي وسلامت روان انجام پذيرفته ، حاكي است كه بين خودكارآمدي و نشانگان مرضي رابطه معكوس معني داري وجود دارد.اين نتيجه با يافته هاي كيم در 2003 ،ريواس و فرنافدز در 1955 و اعرابيان و همكاران در سال 1383 ، هم خواني دارد.


مقدمه
بدون شک عوامل زيادي بر میزان سلامت روان (دانشجویان) تاثیر می گذارند و سبب افزایش یا کاهش آن می شوندكه در این پژوهش از میان عوامل مختلف ، عامل خودکارآمدی عمومی انتخاب شده است.


در این تحقیق ازطریق ارزیابی میزان خودکارآمدی وسلامت روان دانشجویان به دنبال پاسخ پرسشهای زیر هستیم:
آیا رابطه ای بین خودکارآمدی وسلامت روان در دانشجویان وجود دارد؟آیا بین خودکارآمدی دختران و پسران دانشجو تفاوت  وجود دارد؟ و آیا رابطه ای بین خودکارآمدی ومولفه های مختلف سلامت روانی وجود دارد؟


روش
جامعه آماری در اين پژوهش جامعه آماري شامل کليه دانشجويان دانشگاه پيام نور شهر قزوين مي باشند که که در سالتحصیلی90- 1389 مشغول به تحصیل بودند.


روش نمونه گيري نمونه پژوهش 100 دانشجو دختر و پسر (50 تا پسر و 50 تا دختر) دانشگاه پيام نور مي باشند که بر حسب فرضيه ها و متغيرهاي مورد مطالعه در پژوهش از ميان جامعه آماري فوق الذکر به صورت تصادفي انتخاب شده اند.جمع آوري اطلاعات از بين دانشجويان دانشگاه پيام نور به صورت تصادفي 100 نفر انتخاب شده اند.براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :