درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

بهداشت روان...تنهايي مشكل كوچكي نيست اما راه‌حل دارد

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 10 آبان 1391

امروزه بسياري از انسان‌ها در 20 تا 40سالگي خود احساس تنهايي مي‌كنند. بله، حقيقت دارد. آنها از لحاظ اجتماعي مشكلي ندارند بلكه احساس مي‌كنند از لحاظ عاطفي تنها بوده و از دوستان خود دور شده‌اند و معمولا اين حس تنهايي خود را از خانواده، همكاران و اطرافيان‌شان پنهان مي‌كنند. آيا شما هم دچار اين احساسات شده‌ايد؟ اگر جواب‌تان مثبت است اين هفت نكته به شما كمك مي‌كند تا از تنهايي در بياييد.


در هر وضعيتي راضي باشيد
شايد به‌نظر برسد كنار آمدن با خودتان و وضعيت فعلي‌تان باعث مي‌شود در مبارزه با تنهايي يك پله به عقب برويد تا جلو، اما اين‌طور نيست. هرچه بيشتر اخلاقيات خود را بپذيريد و با آنها كنار بياييد، بيشتر احساس اعتمادبه‌نفس و شادي خواهيد كرد يعني حتي مي‌توانيد از تنهايي هم لذت ببريد.

وقتي تنها هستيد به جاي بيكاري و نشستن مقابل تلويزيون، كارهايي انجام دهيد كه از آن لذت بيشتري مي‌بريد. به‌خودتان برسيد، روي صورت‌تان ماسك مرطوب‌كننده بگذاريد، ناخن‌هاي دست و پاي‌تان را مانيكور و پديكور كنيد، به موزيك مورد علاقه‌تان گوش دهيد، فيلم مورد علاقه‌تان را ببينيد و هر كاري كه باعث شود وقت‌تان را به شادي و خوشحالي بگذرانيد، انجام دهيد.


افكار منفي‌ را دور بريزيد
اكثرا وقتي تنها هستيد و كاري براي انجام‌ دادن نداريد افكار منفي به راحتي به ذهن‌تان راه پيدا مي‌كنند، افكاري مانند اينكه به اندازه كافي خوب و موفق نيستيد و به همين دليل زندگي اجتماعي و ارتباطات خوبي نداريد. اين موضوع كاملا قابل درك است اما تحقيقات نشان مي‌دهند اين تفكرات جلوي پيشرفت شما را مي‌گيرد. لحظه‌اي كه ابر سياه تفكرات منفي بر شما سايه مي‌افكند و احساس مي‌كنيد اين وضعيت قابل تغيير نيست، بلافاصله به آن پايان دهيد. افكارتان را مثبت كنيد. به‌خودتان بگوييد كه در حال تغيير هستيد و به‌زودي با افراد جديدي آشنا خواهيد شد.
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :