درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 22 آبان 1391

کافي است صبح که از خانه بيرون مي آيي به چهره افراد بيشتر نگاه کني در اتوبوس، قطار شهري و معابر عمومي چهره هاي شاد و پرانرژي کمتري خواهي ديد. همه ما روزانه تصاويري از اين قبيل را مي بينيم.


 

 

در خانه ات نشسته اي و ليوان چاي در دست داري که ناگهان داد و فرياد همسايه ها بلند مي شود و حکايت از يک دعواي خانوادگي دارد که به سادگي به بيرون منزل کشيده شده است. يا وقتي در خيابان به هزار و يک دغدغه ات مي انديشي رانندگاني را مي بيني که ناگهان از خودرو بيرون مي آيند و به جان يکديگر مي افتند آن هم به خاطر يک خراش جزئي روي سپر خودرو...

کافي است صبح که از خانه بيرون مي آيي به چهره افراد بيشتر نگاه کني در اتوبوس، قطار شهري و معابر عمومي چهره هاي شاد و پرانرژي کمتري خواهي ديد. همه ما روزانه تصاويري از اين قبيل را مي بينيم. صفحات حوادث روزنامه ها بوي دود و رنگ خون دارد و آيا نبايد از اين بترسيم که روزي جمعيت راهروي دادگاه ها از حاضران در پارک ها بيشتر شود؟ بالا رفتن آمار اعتياد، طلاق، خودکشي و افسردگي در هر جامعه اي شايد به نوعي دلالت بر نبود سلامت روان داشته باشد.

 سلامت رواني اثربخش
اين سوالي است که به احتمال زياد هيچ کدام از ما تا به حال از خود نپرسيده ايم. شايد اگر هر کدام از ما يک بار اين سوال را از خود مي پرسيد کيفيت سلامت رواني به حلقه مفقوده زندگي ما بدل نمي شد. مشاهده فحش و فرياد و آزار و دعوا در کوچه و خيابان، خشونت و انحراف و اعتياد در صفحه حوادث روزنامه ها و راهروهاي شلوغ دادگاه ها بخش گريزناپذيري از زندگي ما شده است. آيا بهداشت رواني جامعه و فرد شايسته چنين بي توجهي است؟
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :