درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

موفقیت-مدیریت...موفقیت انگیزه می خواهد

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : دوشنبه 15 آبان 1391

موفقيتهمه ما می خواهیم آدم های موفقی باشیم موفق در تحصیل ٰ کسب درآمد ٰ زندگی خانوادگی ٰ ارتباط با دیگران و ... اما حقیقت این است که نه تنها همه ما آدم های موفقی نیستیم بلکه تعداد بسیار کمی از ما در گروه آدم های موفق جای می گیرند تعداد کمی که مورد تحسین و گاه حسادت ما نیز هتند ما هم می خواهیم ذره ای شبیه آنها باشیم چه باید بکنیم ؟ آنها چه دارند که ما نداریم ؟...


بحث های مختلفی درباره علت و راه موفقیت راه افتاده و امروز نوبت بررسی یکی دیگر ازز عوامل موفقیت است "انگیزه" دیوید کلارنس مک کله لند روانشناسی بود که مدتها ی زیادی در این باره کار کرد مقاله هایی درباره زمینه ضریب هوشی و شخصیت ها نوشت و خصوصا روی موضوع " روابط و انگیزش" کار کرد . این روانشناس نیازهای درونی ما را ناشی از مشاهده های اجتماعی و تجربه های ما می دانست مثل نیاز به کسب قدرت برای این که به میل ما رفتار کنند یا نیاز به کسب موفقیت و یافتن مهارتی خاص برای انجام دادن کارهای مشکلی که از عهده دیگران بر نمی آید و نیاز به ایجاد ارتباط با دیگران برای ارضای وجه اجتماعی شخصیتی که داریم . نکته جالب تحقیق او نتیجه ای بود که به دست آمده بود او به این نتیجه رسید که نیاز به کسب موفقیت در ارتباط برقرار کردن و به دست آوردن قدرت بیشترین انگیزش را در افراد ایجاد می کند یکی از موضو ع هایی که مک کله لند روی آنها کار کرد پاسخ دادن به این سوال بود که آیا انگیزه نیاز به موفقیت را می تون به افراد آموزش داد و این نیاز را درون آنها ایجاد کرد ؟

جواب این سوال مثبت بود او به این نتیجه رسی که یکی از راه های موثر در ایجاد انگیزه هم گروه شدن با فرد موفق است وقتی که در میان جمعی قرار می گیریم که کاری را خوب انجام می دهند میل به موفقیت دارند و مدام در حال پیشی گرفتن از همدیگرند . نا خودآگاه در مسیر آنها قرار می گیریم وقتی هم در میان جمعی قرار می گیریم که هیچ انگیزه ای برای پیشرفت ندارند و کسل و دلزده از محیطی هستند که در آن قرار گرفته اند حتی اگر با انگیزه وارد میدان شده باشیم به تدریج انگیزه خود را از دست می دهیم و در مدت زمانی نسبتا کوتاه شبیه اطرافیان خود می شویم بنابراین اولین قدم برای افراد انگیزه قرار گرفتن در جمع ٰ گروه و مسیری است که افراد موفق و با انگیزه ای در آن قرار گرفته اند مثلا برای موفقیت تحصیلی این محیط می توان یک دانشگاه خوب و معتبر باشد و برای موفقیت در ارتباط با دیگران ثبت نام در کلاس های گروهی مثل تئاتر و بازیگری و حتی کلاس زبان.


با انگیزه ها و قطع امید از شانس
اگر می خواهید به انگیزه های مرده تان لباس زندگی بپوشانید باید روی کلمه شانس یک خط قرمز بکشید افرادی که میل به کسب موفقیت در آنها بیشتر از دیگران است کمتر از دیگران به شانس و ریسک و برد و باخت های بزرگ فکر می کنند . آنها دوست ندارند حتی یک موفقیت را به صورت شانسی به دست بیاورند آنها می خواهند با موانع در راه هر چقدر هم که سخت باشد روبه رو شوند دنبال دست غیب نمی گردند و مسئولیت کارهای شان را خودشان بر عهده می گیرند . بنابراین بیشتر از آن که چشم به آسمان داشته باشند درون خود می گردند و دنبال خواسته های اصلی و راه های رسیدن به آن هستند .


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :