درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

روابط سالم دختر و پسر...سن مناسب شناخت جنس مخالف

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
روابط سالم دختر و پسر...سن مناسب شناخت جنس مخالف
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 12 تير 1392
تمايل به ارتباط با جنس مخالف يك نياز طبيعي است؛ بايد نياز به اين گونه ارتباطات با خانواده‌ها در ميان گذاشته شود.
ایسنا: "زهره رحيمي" عنوان كرد: تمايل به ارتباط با جنس مخالف يك نياز طبيعي است؛ بايد نياز به اين گونه ارتباطات با خانواده‌ها در ميان گذاشته شود.
وي اظهار كرد: تمايل به ايجاد روابط دوستي يك نوع هنجار است اما بدون مديريت صحيح، مي تواند به صورت يك نوع ناهنجاري بروز كند.
رحيمي يادآور شد: نياز به جنس مخالف در بيشتر افراد يك پديده ذاتي تلقي مي‌شود اما بايد نوجوانان و جوانان در ايجاد اين ارتباطات دقت کافي داشته باشند.
اين روانشناس بيان كرد: وجود صميميت در بين خانواده‌ها بسيار مهم است و در صورتي كه اعضاي خانواده با يكديگر صميمي باشند روابط دوستي اعضا، كنترل و مديريت مي‌شود و مشكلات بعدي اين‌گونه روابط به حداقل خود مي رسد در حالي كه بسياري از جوانان ارتباطات دوستي خود را از خانواده پنهان مي‌كنند. اين امر مي‌تواند به واکنش‌هاي خانواده يا ويژگي‌هاي خود اين جوانان مربوط باشد.
وي اظهار كرد: در حال حاضر دختران و پسران نوجوان به دليل آماده نبودن بستر خانواده، هنگام دوستي با جنس مخالف وقايع را از خانواده خود پنهان مي كنند و در زمان برخورد با مشکلات پيش آمده از دوستان هم سن خود به عنوان مشاور استفاده مي كنند كه اين امر مي تواند موجب بروز مشکل شود چرا كه دوستان هم سن و سال نوجوان، معمولا نمي‌توانند مشاور خوبي باشند

براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :