درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : یکشنبه 26 آبان 1392

دوره نوجواني يکي از دوران حساس زندگي هر فرد است. پشت سر گذاشتن دوران کودکي و فاصله زماني مانده تا دوران بلوغ نوجوان را در موقعيتي حساس قرار مي دهد که اصلي ترين ويژگي آن بلاتکليفي است. طي دوران نوجواني فرد تلاش مي کند با تجربيات و اندوخته رواني که از دوران کودکي کسب کرده است، مقاصد و اهداف خود را مشخص و سپس براي آن برنامه ريزي کند.
 اما اين کار يک شبه انجام نمي شود و نوجوان بارها از اين شاخه به آن شاخه مي پرد، تجربيات مختلف کسب مي کند تا دقيقا بفهمد چه مي خواهد.روان شناسان بر اهميت دوران نوجواني و لزوم کسب اعتماد به نفس و تجربيات متعدد و هويت يابي در اين سنين تاکيد مي کنند و از والدين مي خواهند امکان کسب تجربيات مختلف را براي نوجوانان فراهم کنند.


هويت، اصل مهم
فرد در طول دوره نوجواني به دنبال کسب هويت است؛ نوجوان در وراي تمام کارها، فعاليت ها، جست و جو و اکتشافش در محيط پيرامون تلاش مي کند به اين ۲ سوال پاسخ بدهد من کيستم و چه مي کنم؟ فرد در سنين نوجواني شمايل و انگاره اي از خود در ذهن دارد که طي سال هاي بعد در دوران تحصيل و کار و زندگي به آن شکل مي دهد.

 

 براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :