درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام

روانشناسی کودک...بچه هايي مودب والديني فهيم

t.me/alo_ravanshenas_ir :تلگرام " اَلو روانشناس "
  • تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آبان 1392

  كودك وقتي به يك سالگي مي رسد ياد مي گيرد شما و اطرافيان احساس و نيازهايي نيز داريد. او حالاآماده است كه بياموزد. نيازهاي او با شما فرق دارد و اين همان الفباي اخلاقيات است.
    كارشناسان امور تربيتي معتقدند فرد بايد قلبا به مواردي متقاعد شود تا تمايلات دروني به آن پيدا كند. به بيان ديگر، عادت به انجام كارهاي صحيح پيدا كند چه كسي او را در حال انجام آنها ببيند و چه نبيند، بتدريج اين فرد به انساني تبديل خواهد شد كه با اختيار خود راستگويي را انتخاب مي كند، حتي اگر به ضررش باشد يا به خاطر آن تنبيه شود. انساني كه علاوه بر نيازهاي خود به احتياجات ديگران نيز توجه دارد؛ ياد مي گيرد در كنار ديگران زندگي كند و زندگي اجتماعي را بخوبي پيش ببرد.
    والدين مي توانند با ارتباط دادن ارزش ها با مفاهيم معنوي، اين اراده را در وي تقويت كنند؛ اما اگر مفاهيمي كه مطرح مي كنند در رفتار و اعمال روزمره قابل لمس نباشد، تبديل به پند و موعظه شده و تاثيري نخواهد داشت. از اين رو شيوه رفتار و گفتار والدين در شيوه زندگي فرزندتان اهميت بسزايي دارد.

 

 براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :