درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : سه شنبه 05 آذر 1392

 10 میلیون ایرانی، حدوداً سالی هزار و 700 میلیارد تومان سیگار دود می‌کنند و سالانه بیش از 60 هزار ایرانی قربانی مصرف مواد دخانی می‌شوند. مرگ این تعداد افراد که اکثراً سرپرست خانوار هستند، بطور ثانویه باعث اختلال در روند زندگی خانواده در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می‌شود و در موارد زیادی فروپاشی خانواده را به دنبال دارد.
 در گزارش وزارت بهداشت آمده است: در ایران با توجه به آمار حدود 10 میلیون سیگاری در کشور 4 تا 5 میلیون سال عمر افراد به دلیل مرگ‌های زودهنگام ناشی از مصرف دخانیات از دست می‌رود. برپایه این خبر مصرف دخانیات به تنهایی باعث مرگ بیش از 5 میلیون نفر در سراسر دنیا می‌شود.
 شواهد علمی نشان می‌دهد که مصرف انواع محصولات دخانی به هر شکلی مضر بوده و باعث مرگ و میر و ناتوانی در افراد شده و استعمال دخانیات عامل بروز 90 درصد سرطان ریه، 80 درصد برونشیت مزمن و 25 درصد بیماری‌های ریوی است. سیگار یکی از عوامل بروز حداقل 14 سرطان مختلف از جمله سرطان‌های ریه، پوست، لوزالمعده، مثانه، پستان، حنجره و ... شناخته شده است. آنچه مسلم است، بیش از 85 درصد افراد جامعه ما دخانیات مصرف نمی‌کنند در حالی که به انحاء مختلف در معرض عوارض استعمال دخانیات توسط اقلیت جامعه هستند.

 

 براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :