درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام درخواست مشاوره و ارسال سوال الو روانشناس در اینستاگرام الو روانشناس در تلگرام
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 07 آذر 1392

خطر سوءمصرف مواد به طور عمده در خلال زمان هاي گذر افزايش مي يابد، مانند تغيير مدارس، جابه جايي مکاني، يا طلاق. اگر ما بتوانيم سوءمصرف مواد را پيشگيري کنيم،   مي توانيم از اعتياد به مواد پيشگيري کنيم. در اوايل نوجواني، زماني که کودکان از دوره ابتدايي به مدارس راهنمايي و متوسطه ارتقاء پيدا مي کنند، با چالشهاي اجتماعي و شرايط تحصيلي جديدي مواجه مي شوند. اغلب در خلال اين دوره، کودکان براي اولين بار در معرض مواد قابل سوءمصرف همانند سيگارها، و الکل قرار مي گيرند. زماني که نوجوانان وارد دبيرستان مي شوند، ممکن است به ميزان بيشتري با دسترس پذيري مواد مواجه شوند، مثل سوءمصرف مواد به وسيله نوجوانان بزرگتر، و فعاليت هاي اجتماعي که در آنها مواد مصرف مي شوند.
 در همان زمان، بسياري از رفتارهايي که جنبه بهنجار رشد آنها است، مانند تمايل به انجام برخي کارهاي جديد يا خطرناک، مي تواند تمايلات نوجوانان را به آزمايش با مواد افزايش دهد . تعدادي از نوجوانان ممکن است براي سوءمصرف موادتوسط دوستان سوءمصرف کننده ي مواد جهت مشارکت در تجربه با آنها ترغيب شوند. برخي ديگر ممکن است فکر کنند مصرف مواد (همانند استروئيدها) تظاهر يا عملکرد ورزشي آنان را بهبود خواهد بخشيد يا سوءمصرف موادي مانند الکل يا اکستسي، آنان را در موقعيت هاي اجتماعي از اضطراب آزاد خواهد کرد.

 

 براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :